lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
12-12-2010, 00:00
SATA 3000 HVLP-RP
Autor Wiadomość
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 02-02-2010, 16:42   SATA 3000 HVLP-RP

W związku z tym ze pracuję wyłącznie na pistoletach SATA 3000 HVLP, a od dłuższego czasu na forum promowany i zachwalany jest model SATA 3000 RP, postanowiłem przekonać się o walorach RP na własnej skórze ;)
Pożyczyłem w tym celu Sate RP z innego warsztatu (i tu chcę serdecznie podziękować, za pośrednictwo w wynajmie jednemu z userów tego forum ;) ) i ku mojemu zaskoczeniu wczoraj przy lakierowaniu Citroena Xsary, faktycznie jak pisali koledzy, RP okazał się pistoletem szybszym w aplikacji, bardzo ładnie rozbił mieszankę lakieru bezbarwnego, można powiedzieć, może nie na lustro, ale powłoka lakieru ma bardzo drobną łuskę, i pokuszę się o stwierdzenie ze drobniejszą niż powłoka naniesiona Sata HVLP, przy czym też nie zauważyłem różnic w zużyciu materiału pomiędzy tymi dwoma modelami, choć nie da się ukryć że pylenia materiału w pomieszczeniu w którym lakierowałem RP było większe aniżeli przy aplikacji Satą HVLP

Zaciekawiła mnie jeszcze jedna rzecz, otóż przed pomieszczeniem, w którym lakieruję mam odwadniacz odolejacz z reduktorem membranowym, który ustawiony jest na 4bar, w momencie, kiedy podpinam do węża roboczego w pomieszczeniu, w którym lakieruję Sate 3000 HVLP mam równo 2,0bar, przez co w czasie lakierowania nie muszę kręcić pokrętłem regulującym powietrze przy pistolecie, i tu właśnie ciekawostka? Pod ten sam wąż roboczy podpiąłem Satę RP, (nie ruszając oczywiście membrany) i ku mojemu zdziwieniu na manometrze w rękojeści po wciśnięciu spustu wyświetliła się wartość 2,5bar, czyli, dokładnie tyle, ile być powinno przy RP, czyżby mniejsze otwory w głowicy powietrznej blokowały przepływ masy powietrza i dlatego pokazała się taka wartość na manometrze 2,5bar??

Dziś lakierowałem VW Golfa IV i troszkę pokombinowałem ;) , przełożyłem dysze i rozpylacz z Saty RP do korpusu Saty HVLP, okazało się przy tym, że wszystkie gwinty i inne parametry idealnie pasują, nie zmieniła się również z tego, co zauważyłem szybkość nanoszenia, nie zauważyłem różnic w zużyciu materiału, ( bo tego pewnie nie da się zauważyć), powstało takie samo nieco zwiększone w porównaniu do HVLP pylenie, a co jeszcze bardziej mnie zdziwiło przy tej przekładce to, to, że był dokładnie taki sam odczyt tj. 2,5bar na manometrze w rękojeści
Czyżby korpusy SATY RP i HVLP nie różniły się w swojej budowie? a różnice w tych dwóch technologiach, między tymi dwoma modelami stanowiła tylko dysza powietrzna?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-02-2010, 18:39   

Przełożenie zestawów jest technicznie możliwe bo to identyczny gwint i głębokość montażu dyszy ... ale w korpusie wersji HVLP są kanały powietrzne żeby objętość powietrza dostarczanego na głowice było większa ... a w wersji RP ich nie ma !

W praktyce to wygląda tak że po przełożeniu zestawu z wersji HVLP do pistoletu RP może on wogóle nie działać prawidłowo ( czyli super precyzyjnie jak to zawsze robi SATA :) ), a w przypadku przełożenia zestawu HVLP do korpusu RP - nie jest to już HVLP bo ciśnienie wyjściowe sięga 0,9 bar. ... ale o dziwo faktycznie działa i ładnie rozpyla. Niestety SATA jest maszyną bardzo precyzyjną i nie ma tu zasady, że wszystko jedno albo jeden korpus 10 możliwości. To faktycznie trudno zauważalna różnica w krótkim użytkowaniu.

W technologi HVLP i RP renomowanych producentów pistoletów nie chodzi o to żeby działało .... tylko żeby działało idealnie precyzyjnie i zawsze zachowywało takie same parametry natrysku. Wiele tanich podróbek, lub pistoletów NoName też ładnie pryska równo i cienko ale prawie żaden nie przekracza 50 % skuteczności ( połowa materiału w powietrze ).

Czyli w temacie - Przekładka Działa ... ale tak nie róbcie bo to różne pistolety i technologie !

Co do wczorajszego pytania Jacklaca o te wskazania wyświetlacza ... to przyznam że sam byłem zaskoczony ... ale sprawa już wyjaśniona.

W pistoletach SATA 3000 Digital z trzecią generacją wyświetlacza jest tak, że po podpięciu węża wyświetlacz pokazuje zalecane ciśnienie wejściowe dla danego modelu. 2,0 dla HVLP i 2,5 dla RP. Ta wartość się zmienia na prawidłowy odczyt pomiarowy jak spust pistoletu zostanie wciśnięty kilka razy.

Cieszy mnie że pistolet RP przypadł ci do gustu szczególnie, że twoje opinie są wydawane bo wnikliwej analizie i samodzielnym sprawdzeniu danego produktu, bez negatywnego, lub przesadnie pozytywnego nastawienia. W efekcie są bardzo rzetelne.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 02-02-2010, 19:07   

PROJEKTER napisał/a:
w przypadku przełożenia zestawu HVLP do korpusu RP


powinno być na odwrot chyba... Dwa razy to samo ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 02-02-2010, 20:11   

online napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
w przypadku przełożenia zestawu HVLP do korpusu RP


powinno być na odwrot chyba... Dwa razy to samo ;)

tak.powinno być odwrotnie ;)


PROJEKTER napisał/a:
ale w korpusie wersji HVLP są kanały powietrzne żeby objętość powietrza dostarczanego na głowice było większa ... a w wersji RP ich nie ma !

I tak też myślę, i nawet kiedyś pisałem tu na forum, że kanały w korpusie HVLP są szersze po to, aby do dyszy mogła się przedostać większa masa powietrza w celu odpowiedniego rozbicia mieszanki..
Jednakże idąc tym tokiem myślenia,.... Zakładając dyszę od RP do korpusu Saty HVLP, który to korpus ma szersze kanały, bądź ma ich więcej, i co za tym idzie ten korpus przepuszcza przez siebie więcej powietrza, dlaczego ciśnienie odczytane na manometrze korpusu Saty HVLP (z dyszami od RP) było idealne z tym, jakie odczytałem z rękojeści korpusu Saty RP, (z oryginalnymi dyszami od tego modelu) tj.2,5bar? To po pierwsze, po drugie, w trakcie lakierowania nie wyczułem jakiegoś zwiększonego ciśnienia (pomijając już manometr), ani zwiększonego poboru, jak i rozbicia materiału, wszystko było można powiedzieć idealnie tak, jak w dniu poprzednim,w trakcie lakierowania Xsary Satą RP (z oryginalnymi dyszami od tego modelu)
Więc wnioskując z powyższego, moim zdaniem przy takiej przekładce dysz do korpusu, który przepuszcza przez siebie większą masę powietrza, a mniejsze otwory w dyszy powietrznej (jaką ma RP) blokują niejako swobodny wyrzut tego powietrza, ciśnienie na wyświetlaczu powinno oscylować powiedzmy w okolicach 3bar, i przynajmniej powinno być ono odczuwalne w momencie lakierowania, a jednak tak nie było..jak to wytłumaczyć?? ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 02-02-2010, 22:33   

jak w takim razie wytlumaczyc fakt,ze po zalozeniu glowicy,bez dyszy z Saty RP do Saty HVLP,zachowuje sie ona identycznie jak RP?
Czy cala ta roznica miedzy HVLP,a RP to nie tylko glowica?,ktora przy HVLP ma wiekszy otwor wokol dyszy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2010, 22:58   

gola napisał/a:
Czy cala ta roznica miedzy HVLP,a RP to nie tylko glowica?,ktora przy HVLP ma wiekszy otwor wokol dyszy?


Tak właśnie jest na 120% . Bo cała różnica w różny sposób nazywanych systemach tkwi w głowicy--a konkretnie w średnicy otworu gdzie mieści się wylot dyszy oraz ilości i wielkości otworow na wąsach tejże głowicy.

I za to punkt.
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 02-02-2010, 23:07   

to mogę sobie kupić zestaw naprawczy RP i zakładać do korpusu HVLP i będę miał tak jakby dwa pistolety. wszystko zależy jaką dyszę założę? jak to rozumieć? to by było za proste
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2010, 23:16   

kamilbusko napisał/a:
to mogę sobie kupić zestaw naprawczy RP i zakładać do korpusu HVLP i będę miał tak jakby dwa pistolety. wszystko zależy jaką dyszę założę? jak to rozumieć? to by było za proste


Tak to jest proste jeżeli średnica końcówki dyszy w której jest zrobiony otwór np. 1,2 jest taka sama jak średnica końcówki dyszy z HVLP. Jeżeli dysze są identyczne to na 100%.

[ Dodano: 02-02-2010, 23:22 ]
Nie chcę się wtrącac ale myślę że w temacie zamiast ---możliwośc zamiany dysz --powinno byc napisane --możliwośc zamiany głowic.
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 02-02-2010, 23:23   

tego to nie wiem czy są takie same ,b bo nie mam możliwości zmierzenia dyszy w RP. może ktoś kto posiada HVLP i RP mógłby zmierzyć i się wypowiedzieć

[ Dodano: 02-02-2010, 23:26 ]
PROJEKTER napisał/a:
ale w korpusie wersji HVLP są kanały powietrzne żeby objętość powietrza dostarczanego na głowice było większa ... a w wersji RP ich nie ma




czyli wychodzi na to że się jednak nie da
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 02-02-2010, 23:33   

Cytat:
jak w takim razie wytlumaczyc fakt,ze po zalozeniu glowicy,bez dyszy z Saty RP do Saty HVLP,zachowuje sie ona identycznie jak RP?

Do tego nawiązywałem w moim pierwszym poście tego tematu, ..jeżeli oczywiście to pytanie do mnie, bo nie cytowałeś, do którego postu się odnosisz ;)

Napisałem powyżej:
Cytat:
Czyżby korpusy SATY RP i HVLP nie różniły się w swojej budowie? a różnice w tych dwóch technologiach, między tymi dwoma modelami stanowiła tylko dysza powietrzna?

elvis napisał/a:
Tak właśnie jest na 120% . Bo cała różnica w różny sposób nazywanych systemach tkwi w głowicy--a konkretnie w średnicy otworu gdzie mieści się wylot dyszy oraz ilości i wielkości otworow na wąsach tejże głowicy.

jacklack napisał/a:
moim zdaniem przy takiej przekładce dysz do korpusu, który przepuszcza przez siebie większą masę powietrza, a mniejsze otwory w dyszy powietrznej (jaką ma RP) blokują niejako swobodny wyrzut tego powietrza,

więc tutaj problem dysz jest rozwiązany, i odpowiednio naświetlony, właściwie był on rozwiązany na początku, chodzi tu konkretnie o budowę samego korpusu, czy korpus Saty 3000 HVLP jest identyczny jak korpus Saty RP?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 02-02-2010, 23:38   

no więc jest?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 02-02-2010, 23:46   

kamilbusko napisał/a:
no więc jest?

tego kolego właśnie próbuję się dowiedzieć, ;) jak wygląda z technicznej strony budowa pistoletu,... bo ze strony praktycznej wg. mnie nie ma różnic, w budowie korpusu obu omawianych modeli
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2010, 23:58   

Oj będzie nie w smak handlującym tymi pistoletami . A wogóle to najlepiej było by kupic zestaw dysza głowica a dysza oczywiscie w innym rozmiarze. Czyli 2 dysze i 2 głowice to nie inaczej tylko cztery możliwości.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-02-2010, 09:07   

Temat porównania dwóch modeli Sata powraca, lecz w znacznie okrojonej wersji, myślę ze emocje nieco ostygły i można kontynuować w nim dalszą spokojną i rzeczową dyskusję ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-02-2010, 22:55   

Myślę, że nie ma o czym narazie pisać ;)
Jack- co postanowiłeś? Kupileś drugą dysze+głowice RP?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-02-2010, 23:25   

Cytat:
Jack- co postanowiłeś? Kupileś drugą dysze+głowice RP?

Na razie wstrzymuję się z zakupem ;) czekam na wypowiedzi jeszcze kilku kolegów w tym temacie ;) , nadal robię testy, które coraz bardziej utwierdzają mnie w tym że te dwa korpusy Saty RP i HVLP ...? z moim werdyktem trafnym lub chybionym wypowiem się,..jak testy zakończę ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 07-02-2010, 01:19   

jacklack napisał/a:
moim werdyktem trafnym lub chybionym wypowiem się,..jak testy zakończę


Trzymam Cię za słowo, pamiętaj o nas- by się niezwlocznie podzielić. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 07-02-2010, 21:52   

wszyscy czekamy niecierpliwie na Twoje wyniki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-02-2010, 20:04   

kamilbusko napisał/a:
wszyscy czekamy niecierpliwie na Twoje wyniki

Wiec nadszedł czas ;)

Test natrysków po zamianie dysz w korpusach Sata 3000 HVLP i RP

Zdjęcie nr.1

Natrysk ze strony lewej (jak widać) pistoletem Sata 3000 HVLP, dysza 1,3, z oryginalnymi dyszami do tego modelu
-odległość nanoszenia15 cm.
-wysokość strumienia 30 cm
-szerokość strumienia 12 cm, odpowiednia
-ciśnienie robocze 2,0bar

Natrysk ze strony prawej pistoletem Sata 3000 RP, dysza 1,3 z oryginalnymi dyszami do tego modelu
-odległość nanoszenia 25 cm
-wysokość strumienia 38 cm
-szerokość strumienia odpowiednia
-ciśnienie robocze 2,5bar


Zdjęcie nr.2

Natrysk ze strony prawej
-przełożone dysze z Saty 3000 RP do korpusu Saty 3000 HVLP
-odległość nanoszenia 25 cm
-wysokość strumienia 43 cm
-szerokość strumienia odpowiednia
-ciśnienie robocze 2,5bar
Jak widać przy tej przekładce wysokość strumienia zwiększyła się o 5cm. Co na pewno przyczyni się do większego pylenia, i zwiększenia zużycia materiału przy aplikacji

Natrysk ze strony lewej:
Przełożone dysze z Saty 3000 HVLP do korpusu Saty RP
-odległość nanoszenia 25cm
-wysokość strumienia 26 cm
-szerokość strumienia 16 cm
-ciśnienie robocze 2bar
Tutaj już wyszła parodia, strumień bardzo niski, szeroki, z tendencją do skupiania materiału w jednym punkcie, nie dało się lakierować takim zestawem

Zdjęcie nr.3

Tu również przełożone dysze z Saty 3000 HVLP do korpusu Saty RP
-odległość nanoszenia 15 cm
-wysokość strumienia 15 cm
-szerokość strumienia 10 cm
-ciśnienie robocze 2,5bar
Przy zmianie ciśnienia i odległości zupełna parodia, również tendencja do skupiania materiału w jednym punkcie, ponadto z tego, co zauważyłem materiał ciężko wychodził z pistoletu, przy mocno zwiększonym hałasem powietrza..

Zdjęcie ogólne wszystkich natrysków


Do wszystkich natrysków w tym teście użyłem lakieru bezbarwnego DP 3750S, o jednakowej lepkości, mieszankę sporządziłem na wadze wg proporcji, jakie zaleca producent
Regulacja strumienia w obu omawianych modelach, przy wszystkich natryskach,odkręcona maksymalnie
Pokrętło podatności materiału w obu modelach, wykręcone trzy pełne obroty od pełnego skręcenia

Może nie jest to jakiś profesjonalny test, i nie można go porównać do testów jakie przeprowadzają producenci pistoletów,jak również nie można go porównać do testów jakie przeprowadzają technicy się w centrach szkoleniowych, jednakże moim zdaniem, na chwile obecną, jest on na tyle miarodajny, i dający pewien obraz różnic w budowie korpusów tych dwóch modeli Sata 3000 aby pokusić się o stwierdzenie, że to dwa różne modele, o różnej budowie wewnętrznej i różnej przepustowości masy powietrza przez siebie.. ;)

test wykonałem rzetelnie, bez żadnych trików, bez ruchów pistoletu (góra/dół) aby nie zwiększyć wysokości strumieni
*w przypadku tego testu użyłem zwrotu „wysokość strumienia”, ponieważ patrzymy na natryski „na wprost”a nie jak to zwykle jest, z boku, określając wtedy strumień "szerokość strumienia"
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 09-02-2010, 20:29   

... aż strach coś napisać jako komentarz jak przeanalizowałeś tą sprawę aż tak wnikliwie i jeszcze masz dowody na "papierze" :)

.... Kurde co to będzie jak następnym razem ktoś napisze że np. dwa różne wentylatory albo palniki w kabinie mają takie same parametry .... i się za to zabierzesz .... wow ... biada wam dostawcy kabin jak zechcecie okłamać @jacklakck .... :debil: oj biada .

Kawał dobrej roboty ... rzadko się spotyka takie wnikliwe podejście i analizę empiryczną :puchar:


sory .... zapomniałem o punkciku - oczywiście ciężko na niego zapracowałeś i jak najbardziej się należy ... nawet kilka.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez PROJEKTER 09-02-2010, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 09-02-2010, 20:29   

super przeprowadzony test!! Widać wszystko bardzo dokładnie i opisane wzorowo. Różnice widoczne gołym okiem- szczególnie po przełożeniu dysz z rp do Hvlp (oznacza to,że większą masa powietrza tłoczy ten korpus, przez co większe rozbicie i "miotła"- ale jak sam napisałeś wiąże się to ze zwiększonym pyleniem) ;) Punkt ode mnie :) :)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 09-02-2010, 20:37   

Widać wyraźna różnicę po zamianach i różnych kombinacjach ale moim zdaniem najlepsze okazują się oryginalne zestawy;)) super test i oczywiście punkt ode mnie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 09-02-2010, 20:38   

Prawda lubi światło dzienne, hm , a co Ty na to Elvis, ? :)
Dobra robota jacklack, .
PROJEKTER, wierzyłem w Twoje słowa ;)
Pozdrawiam.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-02-2010, 11:37   

Bardzo dziękuje ;) …ale naprawdę nie chodziło mi tu o punkty.. :) Chodziło mi głównie o udowodnienie samemu sobie tego, czego nie byłem od dawna pewien, (a miałem na ten temat tylko wiedzę teoretyczna), i przekazaniu tego doświadczenia Wam abyście również wyciągnęli z tego wnioski ;)

W trakcie testowania obu modeli zwróciłem uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny czynnik którego nie podałem w moim powyższym poście, ponieważ nie jest on zbyt dokładny, i nie dość miarodajny tj .ilość wyrzuconego materiału w określonym czasie..

Starałem się podczas tego testu, aby każdy natrysk trwał nie mniej ani nie więcej jak 1s. (kolega stał obok i mierzył czas stoperem, i twierdził ze mieściłem się prawie idealnie w tym czasie)
Zakładając, że czasy natrysków są bardzo podobne, zwrócicie uwagę na natrysk naniesiony, Sata 3000 RP z oryginalnymi dyszami ze zdjęcia nr.1, i porównajcie go do natrysku ze zdjęcia nr.2, który to natrysk został naniesiony Sata 3000 HVLP (korpus) z dyszami od, Saty RP, z którego wynika (poza tym ze jest on o 5 cm wyższy*), że materiału naniesione jest nieco więcej, kolor papieru jest dużo ciemniejszy, ponieważ ilość materiału naniesionego spowodowała jego mocniejsze przesiąknięcie.

Powtarzam, zakładając, że czasy natrysków są bardzo podobne, wiec z testu wynika również to że, jednak przez korpus Saty HVLP jak to skomentował powyżej kolega Greg, przepływa więcej powietrza zabierając i wyrzucając przy tym na zewnątrz podczas nanoszenia więcej materiału, niż wyrzuconego być powinno, co wiąże się jak już wiadomo z dużo większym pyleniem i stratami..

@PROJEKTER.. z tymi wentylatorami i palnikami podejrzewam, było by dużo ciężej ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10-02-2010, 22:05   

Test jak się patrzy, pkt. poszedł ;)
Zagadka się wyjaśnila ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-02-2010, 10:19   

jacklack napisał/a:
@PROJEKTER.. z tymi wentylatorami i palnikami podejrzewam, było by dużo ciężej ;)


Mój szacunek dla twojego doświadczenia zawodowego już był duży ... ale przyznam szczerze że tym testem to już mnie "powaliłeś". Mnie by się naprawdę nie chciało aż tak wnikliwie i rzetelnie dociekać prawdy :brawo: . Naprawdę zasłużyłeś na każdy punkt i słowo uznania jakie tu padło ... i obawiam się że przy twoim podejściu do sprawy .... te wentylatory w kabinie też zostały by rozebrane na kawałki i poddane analizie metodą naukową którą pewnie sam byś opracował ... Wygląda na to że jak coś jest trudne i zagmatwane to właśnie wtedy prowokuje cię do działania .... a to rzadko spotykana cech charakteru.


Mam taką prośbę to wszystkich aby ... nie pastwili się już na tych co w tym przypadku ( jak w temacie ) uważali że jest inaczej. Jak widać po tym co zrobił @Jacklack w sporach technicznych na forum nie chodzi o to żeby udowadniać kto ma rację, ale o to żeby znaleźć sposób na to aby samemu wnikliwie sprawdzać jak jest na prawdę.

Trzeba pamiętać, że w wielu przypadkach sprawdzając informacje u źródła ... i tak można zostać wprowadzonym w błąd. Są różne źródła i różny w nich poziom fachowości. Fanatyczny upór do niczego rzetelnego nie prowadzi .... a przecież większość z was szuka tu czystych rzetelnych faktów pośród wyrażanych, przeróżnych opinii o materiałach, urządzeniach czy formalnościach.

Autorytety nie zawsze muszą mieć rację ... a amator się mylić. Tylko trzeba umieć korzystać z argumentów, dowodów, materiałów źródłowych ... a jak ich nie ma .... rozebrać sprzęt na kawałki, wykonać testy i samemu się przekonać :)

:info: WIEDZA , jest sumą doświadczeń ... a SUKCES, wynikiem prawidłowych decyzji !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2010, 12:03   

Deca-Durabolin napisał/a:
Prawda lubi światło dzienne, hm , a co Ty na to Elvis, ?


Tak prawda lubi światło dzienne a nie zamiatania brudów pod dywan i unikania lub przemilczania niewygodnych faktów. Ja także (niech Ci się nie zdaje ) nie chowam głowy w piasek.

Po pierwsze, choc wiemy o co chodzi to i tak dla zasady nie powinno się używac dla okreslenia szerokosci natrysku okreslenia -wysokosc natrysku, tak samo dla nazwy głowica pistoletu -dysza, (badz co bądz @jacklack to profesjonalista a nie piekarz)

Po drugie , na pokazanych na zdjęciach próbnych natryskach nie ma przyłożonej taśmy mierniczej.

Po trzecie , przemilczana jest sprawa kompatybilnosci --rozmiary, średnice itp.(chodzi tu o glowice i dysze a nie o kanały w korpusie)

Po czwarte , żaden sędzia w sądzie nie przyjałby tego za dowód w sprawie i wyznaczyłby niezależnego biegłego który przeprowadziłby te próby w obecności obu stron.

No a teraz na poważnie.
PROJEKTER napisał/a:
Mój szacunek dla twojego doświadczenia zawodowego już był duży ... ale przyznam szczerze że tym testem to już mnie "powaliłeś". Mnie by się naprawdę nie chciało aż tak wnikliwie i rzetelnie dociekać prawdy . Naprawdę zasłużyłeś na każdy punkt i słowo uznania jakie tu


Wręsz szokuje ten serwilizm i sypanie własnej głowy popiołem --przez chwilę myślałem że to środa popielcowa a nie tłusty czwartek. Czyżby akwizytor @PROJEKTER był u spowiedzi wielkanocnej???

A najbardziej zastanawia mnie fakt JAK TO JEST MOŻLIWE ????? że akwizytor @PROJEKTER po użyciu tylu wulgaryzmów i tak chamskim odnoszeniem się do moderatora @gola - a także do mnie - nie otrzymał za to nawet ostrzeżenia.????a jego posty zostały usunięte.

[ Dodano: 11-02-2010, 12:11 ]
jacklack napisał/a:
Jak widać przy tej przekładce wysokość strumienia zwiększyła się o 5cm. Co na pewno przyczyni się do większego pylenia, i zwiększenia zużycia materiału przy aplikacji


Każdy RP więcej pyli od HVLP przez co więcej zużywa materiału. I od kiedy to jest problemem duża szerokośc natrysku. Po to jest regulacja żeby to sobie ustawic. Poza tym szeokośc największa to nie zawsze ta najlepsza jakośc.
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11-02-2010, 12:40   

elvis napisał/a:
Poza tym szeokośc największa


Tu się zgodze. Przestalem lakierowac na otwartej na maxa miotle. Często ustawiam bezpośrednio do lakierowanych elementow.
Po za tym wydaje mi się, że uzyskuje lepszy transfer, na troszkę przykręconej miotelce (czy to markowy gun, czy podróbka).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 11-02-2010, 13:00   

A możecie mi powiedzieć czemu moja miotła w Sata Jet ma tylko 12cm? W Sata 2000 lub 3000 miotła taka że szok a u mnie lipa :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 11-02-2010, 13:18   

elvis napisał/a:
Tak prawda lubi światło dzienne a nie zamiatania brudów pod dywan i unikania lub przemilczania niewygodnych faktów. Ja także (niech Ci się nie zdaje ) nie chowam głowy w piasek.


Ależ oczywiście. Nie chowasz głowy w piasek unikaniem odpowiedzi, ale nadal Twoje odpowiedzi cechują się zasadą "ja wiem lepiej" .

Przyznam też szczerze, że w wielu przypadkach miałeś rację. Odnośnie kilku postów, również prawda stała to twojej stronie. Zapamiętajmy jednak, że czasami trzeba przyznać rację, pogodzić się z własnym błędem i z uniesioną głową powiedzieć wprost "pomyliłem się.Jestem człowiekiem"
Atakować jest łatwo. Szkoda tylko, że z reguły atakujący musi się później bronic. Nie dotyczy to wyłącznie Ciebie Panie elvis, ( "panie z szacunku choćby ze względu na różnicę wieku), ale także niejednego usera.

Mówiąc wprost cały temat od pistoletów był bezsensowny. Dlaczego? a dlatego, że żaden z Panów nie zamierzał nawet odpuścić i przyznać racji drugiemu, gdyż wiązałoby się to z utratą, że tak powiem "stanowiska" w oczach innych użytkowników. Mówiąc prościej - każdy ma inne spojrzenie na świat i kwalifikuje za pomocą innych kryteriów. Każdy uważa, że chce dobrze ale i każdy w naturze chce dowieść swojej racji. To tak trochę podobnie jak z truizmami.
Weźmy choćby kolor czerwony. Co się z nim kojarzy? Dla jednego może to być serce, dla drugiego róża a dla trzeciego polonez ciotki. Tak to wygląda w mojej ocenie.
Czasem warto zrobic znany gest czyli "machnięcie ręką od góry do dołu".
elvis napisał/a:
Po pierwsze, choc wiemy o co chodzi to i tak dla zasady nie powinno się używac dla okreslenia szerokosci natrysku okreslenia -wysokosc natrysku, tak samo dla nazwy głowica pistoletu -dysza, (badz co bądz @jacklack to profesjonalista a nie piekarz)

jacklack napisał/a:
*w przypadku tego testu użyłem zwrotu „wysokość strumienia”, ponieważ patrzymy na natryski „na wprost”a nie jak to zwykle jest, z boku, określając wtedy strumień "szerokość strumienia"

Tu komentarza nie potrzeba.
elvis napisał/a:
Po drugie , na pokazanych na zdjęciach próbnych natryskach nie ma przyłożonej taśmy mierniczej.

jacklack, Kłamie ? Hm tylko po co ? :D
elvis napisał/a:
Po trzecie , przemilczana jest sprawa kompatybilnosci --rozmiary, średnice itp.(chodzi tu o glowice i dysze a nie o kanały w korpusie)

Podane było że RP i HVLP rozmiary dysz 1.3 mm
Cytat:
Po czwarte , żaden sędzia w sądzie nie przyjałby tego za dowód w sprawie i wyznaczyłby niezależnego biegłego który przeprowadziłby te próby w obecności obu stron.

Hm to może oddajmy tę sprawę do sądu ? Moim zdaniem to "po czwarte" w żadnym wypadku i na zdrowy rozum nie powinno wystąpic w Twojej wypowiedzi.

Pozwyższe słowa nie są niczym osobistym. Nie każdy - chocby ja, jest taki wykształocony jak Ty elvis.

Z pewnością większość użytkowników wolałoby obejrzeć porównanie wraz z opisem, który przygotował jacklack, niż czytac posty Pana PROJEKTER, ' a i Pana elvis, 'a . Szary użytkownik - tak jak ja i wielu innych woli znać konkrety niż rozwodzić swoją wiedzę na temat szczegółowej budowy pistoletów, która tak naprawdę w życiu codziennym nie jest do niczego potrzebna. Wszystko jest od ludzi i dla ludzi a wszystkiego miec nie można.

Z pełnym szacunkiem do Osób wspomnianych w powyższych słowach stwierdzam, iż jest to tylko może skromne zdanie. Świata nie zmienię i z konewką do płonącego lasu nie pobiegnę ale mogę dac wam radę ;)

WYLUZUJCIE ! ..do zgody i tanga trzeba dwojga.

Pozdrawiam.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2010, 13:53   

Deca-Durabolin napisał/a:
Czasem warto zrobic znany gest czyli "machnięcie ręką od góry do dołu".
elvis napisał/a:
Po pierwsze, choc wiemy o co chodzi to i tak dla zasady nie powinno się używac dla okreslenia szerokosci natrysku okreslenia -wysokosc natrysku, tak samo dla nazwy głowica pistoletu -dysza, (badz co bądz @jacklack to profesjonalista a nie piekarz)

jacklack napisał/a:
*w przypadku tego testu użyłem zwrotu „wysokość strumienia”, ponieważ patrzymy na natryski „na wprost”a nie jak to zwykle jest, z boku, określając wtedy strumień "szerokość strumienia"

Tu komentarza nie potrzeba.
elvis napisał/a:
Po drugie , na pokazanych na zdjęciach próbnych natryskach nie ma przyłożonej taśmy mierniczej.

jacklack, Kłamie ? Hm tylko po co ?
elvis napisał/a:
Po trzecie , przemilczana jest sprawa kompatybilnosci --rozmiary, średnice itp.(chodzi tu o glowice i dysze a nie o kanały w korpusie)

Podane było że RP i HVLP rozmiary dysz 1.3 mm
Cytat:
Po czwarte , żaden sędzia w sądzie nie przyjałby tego za dowód w sprawie i wyznaczyłby niezależnego biegłego który przeprowadziłby te próby w obecności obu stron.

Hm to może oddajmy tę sprawę do sądu ? Moim zdaniem to "po czwarte" w żadnym wypadku i na zdrowy rozum nie powinno wystąpic w Twojej wypowiedzi.

Pozwyższe słowa nie są niczym osobistym. Nie każdy - chocby ja, jest taki wykształocony jak Ty elvis


Ale pod tym było napisane:
elvis napisał/a:
No a teraz na poważnie.


Więc albo nie masz poczucia humoru i nie zrozumiałeś moich intencji (trochę więcej wiary w ludzi, przecież nieśmiałbym podważac wiarygodności @jacklack)
albo świadomie stosujesz starą metodę cytowania wybiurczego dla zawikłania sprawy.

Deca-Durabolin napisał/a:
Z pełnym szacunkiem do Osób wspomnianych w powyższych


Jeżeli masz szacunek do uczestników sporu to czemu przemilczasz SPOSÓB ! !!!!!!! w jaki odnosił się Pan akwizytor @PROJEKTER do moderatora @gola

Bo jeżeli przyjmujemy że mamy "demokrację" to powinno dla każdego byc jasne i oczywiste że ktoś moze miec inne zdanie (po to jest forum) , ale nie może byc zgody na to aby jeden uczestnik dyskusji obrzucał drugiego błotem (wyzwiska, chamskie epitety itp) i nie ponosił za to żadnych konsekwencji.

[ Dodano: 11-02-2010, 14:09 ]
Jaką wiarygodnośc ma osoba która namawia nas do budowy kabiny lakierniczej z kawałków których łaczny koszt będzie równy nowej i gotowej do pracy, a odmawia nam wykonania próby zmiany głowicy na pistolecie???????????????????????????????
Tego nie trzeba komentowac.

Tak czy inaczej moim zdaniem wyniki tej próby okazały się pozytywne.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-02-2010, 14:41   

Przez sekundę miałem nadzieje że może zmądrzejesz ... po tej awanturze o Nic ! ... ale NIE :**

Ciebie to przerasta :glupek: ... dalej wypisujesz pierdoły @elvis, dalej dowodzisz że nie masz pojęcia o niczym co znajduje się poza twoim garażem ... dalej tworzysz teorie ... i dalej kłamiesz.

Co Ty chcesz osiągnąć tym przysrywaniem ? ... napisz jeszcze słowo ... i znów administrator będzie porządkował forum :) ... co ty sobie myślisz sfanatyzowany nieuku ( jeżeli w ogóle myślisz ? ) ... pisz mądre rzeczowe posty i bądź odpowiedzialny za każde słowo ... albo się łaskawie zamknij :) bo przysrywać za węgła jest najłatwiej i tak robią tylko kretyni ... inteligentni ludzie prowadząc dyskusję opierają się o argumenty i dowody.

... a ty cwaniaczku jesteś "negatem" ... w każdym temacie do którego zajrzysz wszystko krytykujesz, negujesz i jesteś nastawiony negatywnie ... na NIE ... Ty już to pewnie masz w naturze :) ... więc się łaskawco zastanów lepiej po jaką cholerę tu zaglądasz ? ....

Przeczytaj sobie własne 137 postów i zobacz ile jest w nich zaprzeczeń i krytyki, a ile rzetelnych informacji ? ... może wtedy się lekko zastanowisz nad bezsensem własnego postępowania.

Demokracja w necie nie oznacza, że wszystko możesz bezkarnie wypisywać kłamco - kryjąc się za anonimowym nickiem :maska:

i ... w przyszłości sugerowałbym żebyś się nie wtrącał w sprawy o których nie masz pojęcia jak np. moje posty do @gola. To wyłącznie moja i jego sprawa :nono: Pilnuj lepiej tego co sam wypisujesz.

[ Dodano: 11-02-2010, 14:53 ]
elvis napisał/a:
Tak czy inaczej moim zdaniem wyniki tej próby okazały się pozytywne.


Czy ty fanatyku to wogóle umiesz walnąć się pięścią w cycki i napisać . SORY MYLIŁEM SIĘ :pokłon:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 11-02-2010, 15:03   

Do : elvis, ' a
Oczywiście. Jak napisałem wcześniej :moim zdaniem w kilku sprawach masz racje w kilku nie. To moja opinia i uznajmy, że jest czymś w rodzaju gustu. Może się zmienić może nie. O tym nie będziemy gadac.
elvis napisał/a:
Jeżeli masz szacunek do uczestników sporu to czemu przemilczasz SPOSÓB ! ! !!!!!! w jaki odnosił się Pan akwizytor @PROJEKTER do moderatora @gola

Bo mnie to nie interesuje. Ja nie marnuję czasu i energii na kłótnie. Szczególnie kiedy winowajcami są dwie osoby - w mojej ocenie.
Jeżeli ktokolwiek, zamiast pisać konkrety postanawia używać wulgaryzmów - jego sprawa. Gorzej jest wyznać prawdę w sposób inteligentny kilkoma słowami, niż obrażać kogoś jednym,mało znaczącym słowem. - O tym akurat wiesz.
Każdy popełnia błędy i każdy się uczy. Czasami wydaje mi się, że niektórzy biorą innych zbytnio do serca. Niestety szkoda czasu.
Nie zamierzam łapać cie za słówka bo wiem, że w odpowiedzi dostanę to samo. Krótko i na temat.
elvis napisał/a:
albo świadomie stosujesz starą metodę cytowania wybiurczego dla zawikłania sprawy.

Każdy ma inne poczucie humoru - wybacz.
Niestety, podświadomie. Z tego co zdążyłem zauważyć tez tę metodę stosowałeś.

W związku z naszymi postami pozwól, że jako pierwszy machnę na to ręką i zostaniemy w dobrych stosunkach nie robiąc przy tym oftopu .
Pozdrawiam.

Wracamy do tematu.

Moim zdaniem wyniki testu klarowne.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2010, 17:08   

PROJEKTER napisał/a:
Przez sekundę miałem nadzieje że może zmądrzejesz ... po tej awanturze o Nic ... ale NIE

Ciebie to przerasta ... dalej wypisujesz pierdoły @elvis, dalej dowodzisz że nie masz pojęcia o niczym co znajduje się poza twoim garażem ... dalej tworzysz teorie ... i dalej kłamiesz.

Co Ty chcesz osiągnąć tym przysrywaniem ? ... napisz jeszcze słowo ... i znów administrator będzie porządkował forum ... co ty sobie myślisz sfanatyzowany nieuku ( jeżeli w ogóle myślisz ? ) ... pisz mądre rzeczowe posty i bądź odpowiedzialny za każde słowo ... albo się łaskawie zamknij bo przysrywać za węgła jest najłatwiej i tak robią tylko kretyni ... inteligentni ludzie prowadząc dyskusję opierają się o argumenty i dowody.

... a ty cwaniaczku jesteś "negatem" ... w każdym temacie do którego zajrzysz wszystko krytykujesz, negujesz i jesteś nastawiony negatywnie ... na NIE ... Ty już to pewnie masz w naturze ... więc się łaskawco zastanów lepiej po jaką cholerę tu zaglądasz ? ....

Przeczytaj sobie własne 137 postów i zobacz ile jest w nich zaprzeczeń i krytyki, a ile rzetelnych informacji ? ... może wtedy się lekko zastanowisz nad bezsensem własnego postępowania.

Demokracja w necie nie oznacza, że wszystko możesz bezkarnie wypisywać kłamco - kryjąc się za anonimowym nickiem

i ... w przyszłości sugerowałbym żebyś się nie wtrącał w sprawy o których nie masz pojęcia jak np. moje posty do @gola. To wyłącznie moja i jego sprawa Pilnuj lepiej tego co sam wypisujesz.

[ Dodano: 11-02-2010, 14:53 ]
elvis napisał/a:
Tak czy inaczej moim zdaniem wyniki tej próby okazały się pozytywne.


Czy ty fanatyku to wogóle umiesz walnąć się pięścią w cycki i napisać . SORY MYLIŁEM SIĘ


Tak zgadzam się w 100% -akwizytorze @PROJEKTER , wystawiłeś sobie w pełni wiarygodny komentarz.

[ Dodano: 11-02-2010, 17:29 ]
A do tematu-- mam pytanie .

Do zbiornika o poj. 200 litrow doprowadzone jest powietrze pod stałym ciśnieniem np.2,5 bara a w zbiorniku mamy otwór o srednicy np.3mm. Mamy takze drugi zbiornik o poj. 5 litrow i do niego doprowadzone powietrze o stalym takim samym ciśnieniu i taki sam 3 mm otwor . Pytanie ile powietrza w ciągu 1 minuty wyleci z pierwszego zbiornika a ile z drugiego.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-02-2010, 22:11   

elvis napisał/a:




A najbardziej zastanawia mnie fakt JAK TO JEST MOŻLIWE ????? że akwizytor @PROJEKTER po użyciu tylu wulgaryzmów i tak chamskim odnoszeniem się do moderatora @gola - a także do mnie - nie otrzymał za to nawet ostrzeżenia.????a jego posty zostały usunięte.


Każdy RP więcej pyli od HVLP przez co więcej zużywa materiału. I od kiedy to jest problemem duża szerokośc natrysku. Po to jest regulacja żeby to sobie ustawic. Poza tym szeokośc największa to nie zawsze ta najlepsza jakośc.


Wszyscy trzej nie przebieraliście w słowach, i wszyscy trzej powinniście dostać ostrzeżenia!, tylko co by to zmieniło?, wybrałem lepsze zło, i usunąłem całą mało merytoryczną dyskusję. z całym szacunkiem dla goli, ale niestety, nie popisał się tam sposobem swojej wypowiedzi, tym bardziej, jako Moderator
Nie sądzę aby któryś z was był w jakikolwiek sposób dumny z epitetów i docinek które wymienialiście między sobą, a już na pewno (te usunięte wypowiedzi) nie przysporzyłyby chluby temu forum...

@elvis... to że Sata RP pyli więcej niż HVLP to ja doskonale wiem..test miał zobrazować to, że Sata HVLP (korpus) z dyszami od RP pyli jeszcze więcej!!,co na pewno nie wpłynie pozytywnie na stan naszej kieszeni, ja nie twierdzę że z taką zamianą nie można lakierować, MOŻNA ! !... chcesz @elvis to sobie wkręcaj dysze od RP do korpusu HVLP i lakieruj...tylko żeby się kiedyś nie okazało, że temu co lakieruje RP z oryginalnymi dyszami, wychodzi na całościówkę powiedzmy 3L mieszanki lakieru a Tobie 3,5L zrozum w końcu o co tu chodzi...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 11-02-2010, 22:15   

jacklack napisał/a:
Sata RP pyli więcej niż HVLP


Ooo, dobrze wiedziec, wychodzi na to że lepiej kupowac RP, czy ma jakieś minusy względem HVLP?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-02-2010, 22:18   

Bartek-WGM napisał/a:
jacklack napisał/a:
Sata RP pyli więcej niż HVLP


Ooo, dobrze wiedziec, wychodzi na to że lepiej kupowac RP, czy ma jakieś minusy względem HVLP?

No właśnie ma ten minus że troszkę więcej pyli, za to szybciej nakłada materiał, RP jest szybszym pistoletem względem HVLP, za to HVLP jest nieco oszczędniejszy
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 11-02-2010, 22:35   

włśnie się przymierzam do kupna RP bo HVLP już mam i jest rewelacja, tylko przy klarze trzeba wolniej prowadzić rękę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-02-2010, 22:42   

kamilbusko napisał/a:
HVLP już mam i jest rewelacja, tylko przy klarze trzeba wolniej prowadzić rękę

Z jakiej odległości od elementu nakładasz tą HVLP??
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 11-02-2010, 22:45   

nie powiem dokładnie ale dosyć blisko koło 15 max 20 cm
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne