lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ilość warst na zderzaku.
Autor Wiadomość
Master_1988
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2022
Posty: 1
Wysłany: 21-07-2022, 02:12   Ilość warst na zderzaku.

Witam,
pierwszy mój temat, od razu dodam, że jestem amatorem i wszystkie błędy, które popełniam, popełniam na własnym aucie i za swoje pieniądze, a więc do rzeczy.

Jako, że ze zderzaka zaczął schodzić lakier bezbarwny i mam garaż z prądem postanowiłem go naprawić.

Najpierw pozbyłem się łuszczącego lakieru papierem 240 na sucho, większe uszkodzenia zaszpachlowałem szpachlą do plastiku, potem papier 320 na sucho całość, dalej miejsca gdzie się przetarłem do plastiku poszedł 2xpzp i 2xpodkład akrylowy. Po wyschnięciu po 3h wyszlifowałem podkład papierem na sucho 320, 400, 600, a miejsca trudno dostępne szarą włókniną. Poszła baza, lakier bezbarwny hs. Na drugi dzień postanowiłem lekko szlifnąć go na mokro papierem 1500 i tu się zaczęło, nie potrzebnie chciałem go na perfekt wyszlifować na glacę chyba no i się przeszlifowałem do podkładu na kantach i na płaskim w jednym miejscu i dupa. Postanowiłem go zmatowić papierem 1000 na mokro, cienko baza i znowu bezbarwny.

Pytanie czy nie za dużo tych warstw mojej naprawy? Przed moją naprawą zderzak był w oryginalnym lakierze. Chodzi mi po głowie by to zeszlifować do gołego plastiku.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne