lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Podkład epoksydowy malowanie mokro na mokro
Autor Wiadomość
marselusek
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2021
Posty: 1
Wysłany: 28-06-2021, 20:40   Podkład epoksydowy malowanie mokro na mokro

Dzień dobry
To mój pierwszy post na tym forum, tak , że bardzo proszę o wyrozumiałość i przepraszam za ewentualne błędy...

Może trochę nie na temat, gdyż nie chodzi o lakierowanie samochodu lecz maszyny : frezarki.
Lecz może ktoś mi pomoże...
Zacząłem renowację zakupionej frezarki, zdarłem starą powłokę oraz szpachlówkę do zera.
Wszystko poszło w podkład epoksydowy , dokładnie taki :
http://www.arcofarby.pl/files/transocean/92.16.pdf
Dziś zmatowałem cały podkład i jutro zamierzam nałożyć szpachlówkę i ją docierać.
Miałem mnóstwo pracy z oklejeniem maszyny, zaklejeniem wszystkich pierdółek i wszystkich otworków pod śruby , a przy dzisiejszym matowaniu dużo oklejenia zniszczyłem :( Jest to amatorska renowacja, nie chciałem rozbierać maszyny. i dlatego jest bardzo dużo oklejania.
Docelowo pójdzie farba :
farba alkidowa ftalowa

Jak dotrę szpachlówkę chcę jeszcze raz położyć ten sam podkład epoksydowy i dopiero właściwą farbę.

Po położeniu podkładu na dotartą szpachel, muszę ją zmatować i dopiero właściwą końcową farbę położyć. Przy tym zabiegu na pewno uszkodzi mi się oklejenie i musiałbym kolejny raz oklejać czego chciałbym uniknąć
Wiem ,że to nie auto i nie trzeba cudów tu robić, lecz chciałbym aby efekt końcowy był jak najlepszy, gdyż mnóstwo roboczogodzin już mi wyszło ... samo zdzieranie szpachlówki do zera prawie 60 godzin.

Moje pytanie brzmi : czy na ten konkretny podkład mogę położyć bezpośrednio farbę
(wymienioną wyżej) metodą mokro na mokro ? Doczytałem , że to powszechnie stosowany zabieg w lakiernictwie samochodowym, lecz czy w tym przypadku nic się nie stanie ? Jeśli można tak zrobić , to jaki odstęp czasowy trzeba zastosować pomiędzy podkładem a farbą ?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i ewentualne sugestie w dalszej pracy
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam Marcel
PS sama maszyna :
renowacja frezarki [/youtube]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne