lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy po lakierowaniu
Autor Wiadomość
Krzysztof71
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2020
Posty: 1
Wysłany: 14-11-2020, 12:00   Błędy po lakierowaniu

Witam.
Oddałem auto do warsztatu na naprawę z OC sprawcy (porysowany błotnik i zderzak). Uszkodzenia nie były jakieś duże. Około 40-50 cm długości i 15-20 cm wysokości. Uszkodzenie typowo parkingowe. Po pierwszej naprawie zauważyłem, że na lakierze widać rysy/pęknięcia. Warsztat tłumaczył się, że taki materiał zderzaka i pije lakier (auto oddałem ponownie do lakierowania, żeby poprawili). Po drugiej naprawie nie ma już wspominanej wady, jednak widoczne jest coś zupełnie innego. Wg. mnie jest to źle zeszlifowana szpachla. Czuć pod palcem i jest to widoczne w dobrym świetle (na necie znalazłem podobne wady jako podnoszenie powłoki). Kolejne wytłumaczenie warsztatu, że takie są zderzaki w autach francuskich (lakierowali wcześniej u mnie tylny i żadnych problemów nie ma) oraz, że były mikropęknięcia i mogą spróbować spolerować ten element (może różnica nie będzie tak zauważalna). A zeszlifowali na pewno dobrze.
Co proponujecie zrobić w takiej sytuacji?

[ Dodano: 14-11-2020, 12:26 ]
Poniżej link do zdjęcia. Niestety ciężko to złapać aparatem. Oczywiście taki "ślad" jest aż do błotnika.

https://zapodaj.net/b8687196662e3.jpg.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 30-11-2020, 07:30   

Jest to ewidentny blad. Do tego listwa jeszcze widze jest zatarta od pasty polerskiej. Niech poprawia i po sprawie bedzie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne