lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka farba na alufelgi bardzo proszę o rady
Autor Wiadomość
Dominik14
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2020
Posty: 3
Wysłany: 28-03-2020, 14:00   Jaka farba na alufelgi bardzo proszę o rady

Dzień dobry, pisałem ostatnio jak się okazuje głupi temat o farbie ftalowej na alufelgi na który nikt nie odpowiedział. Kupiłem ta farbe i się do niczego nie nadaje jest miękka. Malowałem też altaxem super trwałym i sprayem akrylowym ten spray był najlepszy. Z tym że te spraye kosztuja 40 zł bo to taki z mieszalni drogo mnie to wyjdzie a to ma być pomalowane prawidłowo i dość trwałe i ma być czarne matowe. Żeby to zrobić jak się należy to trzebaby kupić podkład akrylowy i bazę a na to klar matowy ale w mieszalni powiedzieli mi za to 240 zł na 4 felgi. To bardzo dużo i kombinuje dalej. Znalazłem farbę Nobiles akrylowa wodorozcieńczalna do pistoletu się nadaje nazywa się rynna i dach jest 3w1 robi też za podkład jest matowa ale martwi mnie ze wodorozcieńczalna. Doradźcie proszę jak to załatwić niskim kosztem ale prawidłowo bo narazie wydałem kasę na marne i nie chce kupić tego Nobilesa i utopić kolejna farbę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 28-03-2020, 21:02   

Co tam kombinujesz , tracisz kasę , na koniec i tak stwierdzisz , że to nie to.
Albo kup podkład epoksydowy i porządny lakier chemoutwardzalny , albo oddaj do malowania proszkowego .
Np. alusy 15" , 16" to koszt 160zł , z tym,że muszą być czyste, najlepiej wypiaskowane .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dominik14
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2020
Posty: 3
Wysłany: 28-03-2020, 22:04   

No i dzięki Ci za odpowiedź, a jesteś w stanie podlinkować który podkład i lakier rekomendujesz cena jakość? Coś z novola znalazłem na internecie. Podkład epoksyda czy może na bazie żywić akrylowych też?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 29-03-2020, 20:19   

EPOKSYDOWY , może być z Novola , podobnie jak lakier.
Dobry podkład na aluminium to podstawa .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne