lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Skok ciśnienia na reduktorze pod pistoletem
Autor Wiadomość
klejnotnilu
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 2
Wysłany: 26-07-2019, 08:03   Skok ciśnienia na reduktorze pod pistoletem

Cześć!
Zwracam się z prośbą o udzielenie wskazówek odnośnie ustawiania ciśnienia na reduktorze pod pistoletem w moim przypadku dzieje się coś takiego:

Najpierw opisze sprzęt i jego ustawienie:
Kompresor 50l ma na wyjściu ustawione 8 bar, następnie jest wpięcie do reduktora z odwadniaczem, tam ciśnienie jest zredukowane na 6 bar, kolejno 5m węża o średnicy wewnętrznej 10mm, odwadniacz pod pistoletem i reduktor ciśnienia (SATA wczoraj wyjęty z pudełka). Na wejściu do pistoletu reduktor jest skręcony na (2.0 bar HVLP/2.5 bar RP) przy naciśnięciu spustu na maks, tak jak radzi instrukcja obsługi pistoletu. Zawór powietrza w pistoletach rozkręcony na maks.

Moim problemem jest sytuacja w której przy naciśnięciu spustu pistoletu, przez pierwszą chwilę reduktor pokazuje mi wartość wyższą niż 2.0/2.5 bar o około 0,5 bara i spada do właściwej po około sekundzie z hakiem. Moim zdaniem nie powinno tak być. Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić gdzie popełniłem błąd? Spadek ciśnienia jest również słyszalny więc coś jest nie tak.

Ponadto dzisiaj na stronie Saty przeczytałem że zalecane ciśnienie wyjściowe na reduktorze ściennym to zmniejszenie go na 3 bar. Czy to jest odpowiedź na moje pytanie? Nie próbowałem tego ustawienia, ponieważ nie byłem jeszcze w garażu, a gdyby nie pomogło chciałbym mieć jeszcze jakieś inne rozwiązanie w zanadrzu.

Z góry dziękuję za pomoc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne