lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę zostać lakiernikiem Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
marcin9449
Użytkownik


Wiek: 29
Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 10
Wysłany: 30-03-2019, 09:16   Chcę zostać lakiernikiem Proszę o pomoc

Witam. Założyłem tu konto, bo chciałbym zostać lakiernikiem i poprosić o rady.
Mam 25 lat, lakiernictwem zajmuje sie tylko sporadycznie w celach prywatnych. Chciałbym, żebyście polecili mi jakieś podstawowe szkolenie, najlepiej gdzieś w wielkopolsce(jestem z Poznania), a może znacie jakąś firmę, która chętnie przyjmie świeżaka do przyuczenia? Opowiedzcie może też, jak wygląda praca lakiernika, na co trzeba uważać itp.
_________________
Marcin
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-03-2019, 19:52   

podstawa to dokładność i czytanie kart technicznych produktów, których się używa, reszta to już przyjdzie z czasem, szukaj ofert na pomocnika lakiernika - zaczniesz od podstaw
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 30-03-2019, 21:16   

Tak jak kolega Kalbi napisał , dokładność to podstawa. Karty techniczne , przestrzeganie czasów odparowania , z chemią trzeba czasem zwolnić. Czystość wykonywania roboty, i jeszcze raz dokładność, bo zawsze może być lepiej.
Zatrudnij się na pomocnika i bądź aktywny, nie wal w ch... , jak niektórzy pomocnicy ,a z każdym dniem zyskasz nowe doświadczenie.
Pomocnicy i lakiernicy mają obecnie wzięcie , więc wszystko w Twoich rękach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcin9449
Użytkownik


Wiek: 29
Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 10
Wysłany: 31-03-2019, 19:54   

Dziękuję. Moglibyście opowiedzieć coś jeszcze o pracy lakiernika, zarobkach itp. Czytałem, że często lakiernicy maja płacone na akord. To prawda?
_________________
Marcin
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-04-2019, 18:47   

płatne może być na akord, czyli z elementu, za godzinę, z kosztorysu wg roboczogodziny oraz stała pensja, wszystko zależy od pracodawcy lub jak tam się dogadasz. Zarobki są różne i rozstrzał też jest spory od 3 do 10 k, wszystko zależy gdzie i jakie ma się doświadczenie oraz umiejętności. Najlepiej załapać się gdzieś do większego serwisu co robi naprawy bezgotówkowe, tam jest dużo nowych elementów i mało szpachlowania, natomiast w małych warsztatach, które robią naprawy prywatne już jest więcej szpachlowania i bardziej się narobisz i kasa gorsza.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne