lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Trojwarstwa
Autor Wiadomość
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 09-03-2019, 23:22   Trojwarstwa

Witajcie lakierniki. Robię właśnie swój motocykl. Trojwarstwa smart brabus z mieszalnika Novol i czarne pasy na wierzch czysty czarny z mieszalnika. Plan był taki ze na zmatowanym podkładzie robię podkład m/m biały następnie baza rozcienczona wg wagi 2 warstwy i 1 warstwa perły rozcienczona wg zalecen systemu. System kazał klasc 5% utw lakieru do bazy. Położyłem do bazy do perły nie była miękka. Miałem wrażenie że w ogóle nie schnie. Położyłem 1warstwe lakieru na Bak i 2 pełne na resztę owiewek. Następnie wszystko zmatowalem okleilem pasy i rzuciłem czarny solid rozkleilem i lakier. Jest okej. Mam problem z osłona baku(plastik wygląda jak skorupa baku). Zrobiłem dziś od nowa. Matowanie do szarego podkładu podkład m/m biały następnie 2 warstwy bazy rozcienczonej + utw jest okej schnie mogę szmatka przetrzeć. Wale jedna pelna warstwę perły do której tym razem też dałem utw i to w ogóle nie schnie. Nie ma szans tego zatasmowac żeby dać czarne pasy. Wygląda jak bym lakier rzucil się świeci i w ogóle nie matowieje. Gdy oklejalem Bak zmatowany po lakier,ze do pasów zauważyłem że jest on na tyle miękki że paznokciem robię ślady a swoje się już odstal do utwardzenia więc zostawiłem zmatowalem i robię od nowa. Poczekam do rana może ta perła się utwardzi żeby położyć na nią taśmę. Jeśli nie to lakier? Tylko że znów mi nie doschnie obędzie miękkie pod paznokciem. Nie wiem co robię źle. Baza solid schnie dobrze chwila przy 23stopniach i jadę szmatka kładę perle i koniec. Lepi się nie schnie jedna perła równa warstwa. Położę lakier to znów będzie miękkie pod paznokciem.
Materiały wszystko spectral mjesalnik lakier rozpuchy podkłady itd mieszalem sobie u znajomego więc wszystko z jednej linii.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne