lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dobarwianie bazy
Autor Wiadomość
marcpol
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 12
Punkty: 1/1
Wysłany: 23-12-2018, 20:59   Dobarwianie bazy

Cześć, lakieruję czasami hobbystycznie, osiągam dobre efekty, ale największym problemem jaki mam to zgodność koloru. Zwykle cieniuję i zmieniam ciśnienie natrysku, tak, aby jak najlepiej dobrać kolor. Chciałbym jednak osiągać jeszcze lepsze efekty dobarwiając samodzielnie bazę.

Zastanawiam się też czy nie warto poeksperymentować z rozcieńczalnikiem do bazy.

Szukam informacji o technice dobarwiania bazy. Przykładowo - mam teraz kolor KIA 1K (czarna perła). Przy natryskach wychodzi zbyt jasny, po obniżeniu ciśnienia jest lepiej, ale i tak poniżej moich oczekiwań. Zrobiłem natryski przy kilku różnych ciśnieniach i dopiero przy 0,5 bar (pistolet HVLP!) kolor jest podobny.

Korzystam z dwóch mieszalni - taniej i szybkiej, o słabej zgodności koloru oraz drugiej, drogiej, bardzo wolnej i często nieczynnej, ale pasującej na kreskę - na tej podstawie wiem, że da się lepiej. Rozumiem doskonale, że w praktyce przy naprawach samochodów wystarcza cieniowanie, jednak nie robię tego zarobkowo i mam czas, aby powalczyć i uzyskać maksymalną zgodność koloru, dopiero potem cieniować.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 24-12-2018, 14:25   

Jeśli nie masz mieszalnika wzorników kolorów i doświadczenia to mozesz ustawiać sobie jakie kolwiek ciśnienie i efekt bezie ten sam - mierny. Lepiej zapłać ,,drogiej '' mieszalni i problem z głowy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
marcpol
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 12
Punkty: 1/1
Wysłany: 07-01-2019, 21:11   

Myślałem o zakupie poszczególnych pigmentów.

Auto już polakierowałem - korzystając z droższej lakierni. Cieniowany tylko błotnik.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne