lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie dotyczące przepisow
Autor Wiadomość
Fimo
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: 30-09-2018, 16:09   Pytanie dotyczące przepisow

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie własnej działalności A mianowicie jak to na obecny 2018r wyglada ? Jak wygląda otwarcie tego w pełni legalnie tzn jako lakiernia A jak z małymi obejscismi prawnymi jak czasem czytam że np zakład blacharski z drobnymi poprawkami lakierniczymi. Chciałem zaznaczyć że większość publikacji które czytam są z przed kilku lat.
Druga sprawa jest taka że już od kilku lat w domu lakiernie w dwóch własnych garażach i do tego chciałbym teraz dokupić używane kabinę lakiernicza z całym osprzętem i jakoś do wszystko zarejestrować chciałbym to zrobić najbardziej legalnie Ale jeśli przepisy będą aż tak mocno to blokować i czas tego wszystkiego będzie holendarnie długo wtedy jestem w stanie zrobić to trochę inaczej.
Czekam na wasze pomoc
Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 30-09-2018, 18:51   

Podstawowa sprawa to czy wydano miejscowy plan zagospodarowania dla terenu na którym lakiernia ma powstać. Lakiernictwo to usługi uciążliwe i plan zagospodarowania musi na taką działalność pozwalać lub w przypadku gdy nie ma wydanego planu nie zabraniać takiej działalności.
To jest pierwsza i najważniejsza rzecz którą musisz sprawdzić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Fimo
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: 30-09-2018, 19:22   

Ogólnie to mieszkam na wsi, ale nie mam pojęcia czy coś takiego jest wiec należny udać się do wydziału ochrony środowiska czy do geodety o ten plan zagospodarowania ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 01-10-2018, 12:19   

Na wsi raczej nie ma mpzp ale spytaj w urzędzie gminy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-10-2018, 12:45   

Kamil208 napisał/a:
Na wsi raczej nie ma mpzp ale spytaj w urzędzie gminy.


U mnie jest :)

[ Dodano: 06-10-2018, 13:46 ]
Fimo napisał/a:
Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie własnej działalności A mianowicie jak to na obecny 2018r wyglada ? Jak wygląda otwarcie tego w pełni legalnie tzn jako lakiernia A jak z małymi obejscismi prawnymi jak czasem czytam że np zakład blacharski z drobnymi poprawkami lakierniczymi. Chciałem zaznaczyć że większość publikacji które czytam są z przed kilku lat.
Druga sprawa jest taka że już od kilku lat w domu lakiernie w dwóch własnych garażach i do tego chciałbym teraz dokupić używane kabinę lakiernicza z całym osprzętem i jakoś do wszystko zarejestrować chciałbym to zrobić najbardziej legalnie Ale jeśli przepisy będą aż tak mocno to blokować i czas tego wszystkiego będzie holendarnie długo wtedy jestem w stanie zrobić to trochę inaczej.
Czekam na wasze pomoc
Pozdrawiam.


Na gorze strony masz przyklejoby temat jak to z grubsza wyglada. Teraz zaoewne jest jeszcze gorzej.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne