lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Maska BMW
Autor Wiadomość
zent
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 17
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 07-01-2018, 10:52   Maska BMW

Miałem lakierowaną maskę z powodu rysy (akt wandalizmu). Zrealizowałem szkodę w ramach AC. Zleciłem za dopłatą 250 zł zeszlifowanie lakieru do gołej blachy żeby mieć w oryginalnej grubości lakier. Przy odbiorze byłem bardzo zadowolony. Minęło 1,5 tygodnia, może 2 i na masce na obszarze dłoni wyszły dziwnie bąble, choć z daleka myślałem że to "igiełkowanie". Czy taką wadę załatwi polerka, czy trzeba ponownie lakierować maskę? Zdjęcie poniżej:

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 07-01-2018, 11:31   

No niestety musisz jechać z tym na gwarancję. Jest to wilgoć która odparzyła baze lub podkład. Tego nie zniwelujesz polereką.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
zent
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 17
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 07-01-2018, 11:46   

No, to klops, bo tak ładnie wyglądało... Czyli trzeba "zdzierać" całą maskę, czy tylko ten obszar, który zgazował, bo chyba to mam miejsce? Mam jeszcze jeden problem w związku z naprawą. Zleciłem poprawienie lakieru pod listwą drzwi i też coś poszło nie tak, ale wada jest trudna do uchwycenia na zdjęciu. Ziarno bazy jest grubsze w jednej części panelu, taki placek. Jak mierzyłem grubość powłoki w tym miejscu to wyszło 30 um - 40 um :D

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zent
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 17
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 03-04-2018, 11:36   

Maska została poprawiona :-) Mam jeszcze pytanie, czy tzw. gazowanie jest błędem tylko estetycznym powłoki, czy też może prowadzić do jej degradacji w przyszłości, tudzież korozji? Na błotniku który był lakierowany znalazłem o powierzchni 4 cm2 takie drobne bąbelki jak były na masce. Nie wiem, czy jechać to poprawiać, czy zostawić, bo w miejscu w sumie niewidocznym przy rancie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zent
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 17
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 20-04-2018, 21:25   

Po trzech tygodniach od lakierowania maski zauważyłem mały defekt, który razi w oczy, a przy woskowaniu zbiera nadmiar produktu, trochę jak niechciany pryszcz na nosie. Wygląda jak krater. Czy da się to poprawić bez lakierowania całości? Polerowanie, czy może kropla bezbarwnego po wcześniejszym punktowym zmatowaniu P 1500?

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 20-04-2018, 22:32   

Nie wiem jakie to duze,ale takie cuda idzie nie kiedy znalezc na fabrycznej powłoce.W fabrykach np.niemieckich producentow sa dopuszczalne bledy w zaleznosci np.A seite czyli bardzo widoczne miejsca elementu i podane sa odleglosci z jakiej defekt mozna zauwazyc i przechodzi sobie to do klienta,klient zadowolony bo nowa fura to emocje i druga sprawa przeciez z fabryka wszystko igla,wiec nie zwraca dokladnie uwagi.Co do wilgoci byl tu temat o wilgotniakach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marikk
Klubowicz


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 156
Punkty: 2/3
Wysłany: 21-04-2018, 10:22   

Mi to wygląda na zwyczajny ubytek w lakierze a nie oczko silikonowe Krater wygląda inaczejj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zent
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 17
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 21-04-2018, 11:27   

To nie jest odprysk lakieru. Zdjęcie tego nie oddaje, ale wyglądem "lejek" taki typowy. Nie robię z tego wielkiego problemu, choć jest na środku maski i kłuje w oczy. Ma może około milimetra średnicy. Mam bezbarwny lakier, może wystarczy zakropić otwór, a jak się utwardzi to przepolerować?

[ Dodano: 21-04-2018, 12:42 ]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 23-04-2018, 11:14   

Lepiej byloby to zakropic baza na wykałaczce-bedzie mniej widoczne
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne