lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prelude IV - wymiana belki pasa przedniego i lakierowanie
Autor Wiadomość
KromaR
Użytkownik


Wiek: 29
Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Gorlice
Wysłany: 29-08-2017, 22:12   Prelude IV - wymiana belki pasa przedniego i lakierowanie

Witam!
Potrzebuję wymienić dolną belkę pasa przedniego w Hondzie Prelude IV.
Element zaznaczony na foto poniżej.

Fabrycznie jest punktowo zgrzany z resztą pasa przedniego.
Trzeba by rozwiercić zgrzewy uszkodzonej belki, rozwiercić zgrzewy z innej belki ( kupiłem taką, która jest odcięta katówką ) i na nowo zgrzać. Na niej trzyma się chłodnica wody i klimatyzacji. Jest z tym trochę zabawy, ale chciałbym, żeby było to zrobione dobrze. Wycięcie i wspawanie prostej belki to chyba nie najlepszy pomysł?

Dodatkowo chciałbym pomalować przedni zderzak. U dołu ma kilka połamanych szczebelków i kilka nadłamanych mocowań. Pospawanie tego to duży problem? W niewielkiej cenie zapewne dostałbym cały zderzak, który wystarczyłoby pomalować, ale nie wiem co się bardziej opłaca.

Odwiedziłem najbliższego blacharza i zaproponował mi to tak:
- wstawienie nowgo pasa razem z zabezpieczeniem po piaskowaniu (piaskowanie robię osobiście w innej firmie) - 450,
- spawanie uszkodzonych elementów zderzaka - 150,
- malowanie zderzaka - 500,
Podane mi zostały koszta maksymalne, więcej nie będzie, możliwe ze mniej.

Szczerze mówiac liczyłem, że dostanę propozycję na sporo niższą kwotę, dlatego proszę o Wasze zdanie na ten temat. Do tego prawdopodobnie będzie trzeba pomalować lewy błotnik i maskę, bo na obu tych elementach zauważyłem pęknięcia szpachli (co ciekawe na masce jest to 10cm łuczek, który nie zmienia się od 2 lat). Po zsumowaniu całości byłaby to kwota rzędu 2300 ( 600 za element).

Z góry dzięki za pomoc!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-08-2017, 15:47   

jak dobry fachowiec to nic tylko zostawiać auto i robić. 600 zł za tak uszkodzone elementy to uczciwa cena
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
KromaR
Użytkownik


Wiek: 29
Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Gorlice
Wysłany: 31-08-2017, 12:16   

kalbi napisał/a:
jak dobry fachowiec to nic tylko zostawiać auto i robić. 600 zł za tak uszkodzone elementy to uczciwa cena


Dzieki za odpowiedź. Dzisiaj pojechałem do innego blacharza. Trochę zmylił mnie z tropu, bo stwierdził, że takiej belki się nie wymienia, a co najwyżej cały pas przedni. Jego wymiana to około 200zł, a przecież jest tak samo zgrzany z budą, jak belka z pasem przednim, czyli to oczywiscie sporo wiecęj pracy i rozbierania. Czy ja tu czegoś nie rozumiem Panowie? :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 01-09-2017, 00:15   

Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby wymienić tylko dolną część pasa. Jeżeli reszta jest ok to wymiana samego dołu jest nawet lepsza.
Cena z pierwszego postu jest jak najbardziej ok jeżeli robota będzie na dobrym poziomie i materiale.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne