lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Porównanie. Noxudol 700-750. Tectyl ML
Autor Wiadomość
zepter
Bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-05-2017, 15:36   Porównanie. Noxudol 700-750. Tectyl ML

Witam. Czytając różne fora w Internecie, który preparat jest lepszy do konserwacji profili nie mogłem zdecydować się, który mam wybrać. Kupiłem trzy środki do konserwacji profili. Noxudol 700 , Noxudol 750 , Tectyl ML (tectyl był kupiony w zeszłym roku i w połowie opakowanie było zużyte, stał w piwnicy zamknięty oryginalnym korkiem i był dalej płynny ) w opakowaniach 1L pod pistolet UBS. Pistolet do konserwacji zwykły najtańszy z rurką i dyszą do profili za 25 zł .
Kompresor ustawiony na 4 bar a pistolet na maksymalną ilość podawanego środka do konserwacji.
Pojemniki z konserwacją przed natryskiem włożone do wiaderka z ciepłą wodą.
Butelki były wymyte płynem do naczyń i wysuszone przez dwa dni na słońcu.
Preparaty w butelkach natryskiwałem 4 krotnie w odstępach kilku minutowych. W profilu z rury od okapu jeden raz.
Blachy są pomalowane pędzelkiem. Jedna była bez korozji lub z minimalną druga pokryta korozją powierzchowną.

Moje spostrzeżenia.
Zamknięte opakowania Noxudolu w tej samej temperaturze. 750 jest wyraźnie rzadszy od 700 . Nie porównuję z Tectylem bo on był używany i mogło to wpłynąć na jego gęstość.
W butelkach mimo ustawienia na pistolecie podawania dużej dawki środka do konserwacji butelki pokrywały sie cienką warstwą konserwacji. A w profilu od okapu przy tej samej ilości podawanej konserwacji ścianki pokryły się zadowalającą grubością konserwacji za pierwszym razem.
Najbardziej nieoczekiwanie zachował się Noxudol 750 który po paru minutach zaczął spływać ze ścianek butelki z tąd moja druga próba na białym profilu i tam jest ok.
Środki na blachach w dotyku.
Noxudol 700 po jednym dniu dalej mokry jak zaraz po nałożeniu.
Noxudol 750 po jednym dniu lekko odparował ale dalej brudzi palec po dotknięciu.
Tectyl ML po dwóch godzinach był suchy w dotyku ( nie mylić z wyschnięciem i pękaniem , mam go w samochodzie położonego w progach i nic nie pęka jest porostu suchy jak parafina ze świecy )
Załączam zdjęcia.
Jeżeli ma ktoś ochotę napisać własne spostrzeżenia to z chęcią przeczytam i pewnie nie tylko ja.
Za jakiś czas potraktuję solanką kawałki blachy pokryte konserwacją.

tectyl ml.jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 43,79 KB

700.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 105,32 KB

750.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 14,35 KB

1 (1).jpg
Plik ściągnięto 140 raz(y) 43,79 KB

IMAG0283 (1).jpg
Plik ściągnięto 143 raz(y) 34,69 KB

IMAG0284 (2).jpg
Plik ściągnięto 112 raz(y) 28,49 KB

IMAG02871.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 24,93 KB

IMAG0289 (1).jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 21,8 KB

IMAG0291 (1).jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 22,86 KB

IMAG0293 (1).jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 16,75 KB

IMAG02951.jpg
Plik ściągnięto 81 raz(y) 23,04 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne