lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Witam Tani dobry pistolet do podkładu
Autor Wiadomość
Damianbertone
Użytkownik


Wiek: 30
Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Wólka
Wysłany: 07-11-2016, 10:20   Witam Tani dobry pistolet do podkładu

Witam . Mam pytanie czy możecie polecic jakiś tani dobry pistolet do podkładu ? W cenie do około 250zł . Może jakies tanie dobre firmy które w miare dają rade znacie ? A jak już to czy devilbiss slg 620 daje rade i jest dobry do podkładu? Czy może coś tanszego jeszcze dobrego jest . Wiem ze na pistoletach sie nie oszczedza do bazy i bezbarwnego mam dobry ale szukam czegos do podkładu . Dziekuje i Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s-t-a
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 07-11-2016, 16:08   

Widziałem kilka recenzji SLG 620 i nówki sztuki potrafiły nierówno rozpylać materiał :D
Jak ma być tani i dobry i trwały to chyba tylko FLG 5 1.8
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Damianbertone
Użytkownik


Wiek: 30
Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Wólka
Wysłany: 07-11-2016, 17:48   

Wiec odpada . Wiem że flg 5 sa dobre taki kupuje do bazy i bezbarwnego . Na poczatek starczy .Chyba :) . Ale chodziło mi o to czy z dysza 1.8 ,1.7 z tych tanich made in taiwan to dobry pomysł? Podobno Expert , profesional nie sa tragiczne ? Dobry pomysł ? Czy i do podkładu kupić coś lepszego?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 07-11-2016, 19:01   

A może drugą dysze do FLG 5.... też tak rozmyślam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 07-11-2016, 19:04   

Miałem FLG 5 1,8 i ciągle miałem z nim problemy: nie równy strumień natrysku, a pod koniec puszczał powietrze ze spustu i blokował się - nie reanimowałem go. Wkurzyłem się i kupiłem Satę 100 B. Powiem wam że strasznie mnie pistolet mile zaskoczył pod względem nanoszenia podkladu, jego rozlewalności oraz szybkości aplikacji- innego już nie chcę ;)
Damian, z tymi tanimi pistoletami jest jak z loterią czasem trafisz na guna co bardzo fajnie rozpyla a czasem kupisz za tą samą cenę dziadostwo co za psem można rzucić - nie mam nic do psów ! :)
Kumpel posiada Air Gunsa AZ3 HTE2 z dyszą1,8 do podkładu i pracuje nim już dwa lata a złego słowa o nim nie powie , a pistolecik ładnie i równomiernie rozpyla materiał - warto się zastanowić nad tym gunem. Może ja mam tylko złe wspomnienie o Devilbisie FLG 5 ale na pewno nie kupie już takiego guna. Warto kupić porządny pistolet nawet do podkładu ,a wierz mi on się wróci i się odwdzięczy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 07-11-2016, 20:40   

A jednorazowo 1.4 da rady podkłąd połozyć?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 07-11-2016, 20:51   

Oczywiście że da,tylko trzeba dolac 30% rozpuszczalnika.Np.podkład epoksydowy spectral,novol 360 wszystkie 1:1,lub akrylowy dobry jakościowo np.spectral,u-pol wszystko dysza 1.4 nakładasz a nawet i mniejszą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
s-t-a
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 08-11-2016, 00:52   

piotr10,
:) Mam zupełnie odwrotne odczucia :D

Najpierw kupiłem Airgunse AZ3 1.3, od początku nie radziła sobie z rozpylaniem bezbarwnego, nie wspomnę o bazie i chmurach - nie polubiliśmy się :)
Męczyłem się z nią jakieś 1,5 roku i dokupiłem FLG5 1.4 i nagle poczułem, że operuję narzędziem o klasę wyżej. Od roku jest ze mną, korzystają z niego 2 osoby o skrajnie różnym podejściu do sprzętu i nadal jest bezproblemowy. Dobrze radzi sobie z bazą, łatwo się go ustawia, jest bardziej przewidywalny, ładnie rozpyla gęstrze lakiery i przedewszystkim ma dużo większą i równomierną miotłę, AZ3 wali sporo na środek przy max miotle
Do Airgunsy dokupiłem zestaw 1.8 i żałuję, że nie dokupiłem drugiego flg 5 1.8, bo Airgunsa ma tragiczną atomizację i nie radzi sobie z podkładem, jest wolna i zostawia brzydką strukturę ( więcej szlifowania ) Zaczyna działać jak mocno rozcieńczymy materiał (tak samo z bezbarwnym, MS rozpyli ale z HS i VHS już jest problem) jednak nie o to chodzi żeby lać rozpucha ile wlezie... Do tego zaczęła puszczać powietrze pod spustem i ma ciąge zasmarkany motylek podkładem...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Damianbertone
Użytkownik


Wiek: 30
Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Wólka
Wysłany: 08-11-2016, 08:14   

A wiec i z AZ3 i flg 5 nie ma 100 proc pewnosci jak widac . A czy jest jakaś róznica bo czasami są na aukcjach flg5 i flg5 G5 i te są droższe zazwyczaj . Jakas róznica? Czyli wszyscy porzadni lakiernicy i do podkładu używaja dobrego sprzetu . Tak tez trzeba bedzie zrobić . Miałem nadziej że jakiś tani taiwanczyk, chinczyk jest sprawdzony i do podkaładu zda egzamin.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 08-11-2016, 11:48   

Mam flg 5 i jak na razie jest ok. Miotłę ma równą. Wykonanie iglicy na dobrym poziomie. Do podkładu jednak radzę kupić Satę 100 B rp 1.6-1.8 dyszę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 08-11-2016, 20:31   

620 1.8 na pewno będzie lepszy niż pierwszy lepszy chińczyk,robiony w Anglii.Cena też dobra chyba 330 zł.na dysza pl .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
hubert11
Użytkownik
Początkujący


Wiek: 29
Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd: Starachowice
Wysłany: 20-01-2017, 13:54   

Mam slg 620 1.3 trans tech dałem 359 zl i jestem zadowolony , wziąłem go do pracy i porównywałem z GTI PRO Lite i ku wszystkich zdziwieniu nie było żadnej różnicy w długości miotły czy tym jak lakier się układał, jakość wykonania oczywiście jest dużo gorsza jeśli chodzi o sam pistolet. Kubek jest z tego samego plastiku co w Pro lite czy Pro. Regulacja podawania towaru jest bardzo czuła, jedyny problem jaki zauważyłem to ze spustem czasami się zawiesi i puszcza powietrze. Jeśli patrzeć na samą aplikacje lakieru to robi to świetnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne