lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pistolet Lakierniczy ITALCO 250ml Mini HVLP 1.0
Autor Wiadomość
sycuu
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 11-09-2016, 11:31   Pistolet Lakierniczy ITALCO 250ml Mini HVLP 1.0

Witam Panowie. Poszukuję pistoletu do amatorskiego lakierowania małych elementów typu felgi, dekory czy co kolwiek innego małego. Z pistoletem lakierniczym nie miałem wcześniej do czynienia lakierowałem farbami w spray i całkiem dobrze mi to szło. Na pierwszy pistolet poszukuję czegoś taniego i taki mi wpadł właśnie w oko. Powiedzcie mi czy on nadaję się do czegoś i czy dla amatora na początek wystarczy? Albo może coś innego w tej kasie bądź tańszego?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 11-09-2016, 12:28   

Mam taki pistolet, był na gwarancji już 3 razy, nieszczelność między dyszą materiałową a taką plastikową uszczelką, może mój był jakiś wadliwy. poza tym w miare fajny, używam go do rozpuszczalnika do cieniowania. Na pewno lepszy niż te guny po 40 zł;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sycuu
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 28-09-2016, 20:00   

Podbijam jeszcze raz w tym temacie Panowie. Czy przez ten pistolet przeleci mi klar czy za mała dysza?
Jest on jeszcze dostępny z dysza 1.2 jak cos
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 28-09-2016, 21:26   

da rade ja posiadam 0.8 i klar rozpyla.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sycuu
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 29-09-2016, 16:05   

To jeszcze jedno pytanie jako że to mój pierwszy pistolet (wcześniej sporo lakierowałem małych elementów spreyami 1k) i na pierwszy rzut idą felgi 15 stalowe. Lakier bazowy jaki planuje zamówić to t4w czarny 1l, niby już rozrobiony i gotowy do natrysku, lakier bezbarwny jaki posiadam to t4w ht300 2;1 z utwardzaczem i po wymieszaniu według tego co na stronie elakiery piszą jest gotowe do natrysku. Ale zastanawiam się nad zakupem jakiegoś rozcienczalnika bo jakoś nie wierzę w to co napisane "gotowe do natrysku" i teraz pytanie jak najlepiej wymieszać w szczególności ten bezbarwny aby ładnie się rozlał na felgach?

[ Dodano: 29-09-2016, 17:05 ]
To jeszcze jedno pytanie jako że to mój pierwszy pistolet (wcześniej sporo lakierowałem małych elementów spreyami 1k) i na pierwszy rzut idą felgi 15 stalowe. Lakier bazowy jaki planuje zamówić to t4w czarny 1l, niby już rozrobiony i gotowy do natrysku, lakier bezbarwny jaki posiadam to t4w ht300 2;1 z utwardzaczem i po wymieszaniu według tego co na stronie elakiery piszą jest gotowe do natrysku. Ale zastanawiam się nad zakupem jakiegoś rozcienczalnika bo jakoś nie wierzę w to co napisane "gotowe do natrysku" i teraz pytanie jak najlepiej wymieszać w szczególności ten bezbarwny aby ładnie się rozlał na felgach?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 29-09-2016, 19:51   

Trzeba zrobić próbe tym lakierem to będziesz widział jak się rozlewa, jeśli będzie za gęsty to wtedy rozcienczalnik.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s-t-a
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 03-10-2016, 15:16   

darekk napisał/a:
Mam taki pistolet, był na gwarancji już 3 razy, nieszczelność między dyszą materiałową a taką plastikową uszczelką, może mój był jakiś wadliwy. poza tym w miare fajny, używam go do rozpuszczalnika do cieniowania. Na pewno lepszy niż te guny po 40 zł;)


Widząc ten dziwny sposób uszczelnienia dyszy powietrznej chciałem zwrócić guna, jednak stwierdziłem, że i tak będę go używał kilka razy do roku a jak się zepsuje to będę uszczelniał teflonem na gwincie :)

Jestem po pierwszym lakierowaniu Aurita H-921 1.2 (to samo co italco tylko srebrny i tańszy 50zł :D ) pistolecik miło zaskoczył mnie atomizacją i dużą miotłą.

Podkład Novol protect 330 w wersji m/m 3 warstwy, bo zgodnie z kartą rozcieńczyłem 60% i słabo wypełniał, był tak rzadki, że materiał rozkręciłem tylko na 30% @ 2 bar

Baza czarna troton

Bezbarwny Novakryl 520 VHS z dodatkiem kilku kropli Nebula grey z lexusa. Materiał 50% @ 2 bar. Pod względem aplikacji i rozlewności jestem bardzo zadowolony, rozlewa się do końca po kilku minutach i zostawia grubą powłokę.

Felgi wygrzewają się teraz w 70*, ciekawe czy przygaśnie :)

Zdjęcia:
http://fotowrzut.pl/QYZ6CENEGN
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne