lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie frontów meblowych
Autor Wiadomość
arturartur24
Użytkownik


Wiek: 42
Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 1
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 08-09-2016, 18:10   Lakierowanie frontów meblowych

Witam , z racji tego że mojej żonie bardzo podobają się fronty fornirowane ( a ich cena jest bardzo wysoka ) chcąc jej sprawić radość postanowiłem spróbować wykonać je samemu , problem pojawił się w momencie próby lakierowania na wysoki połysk i potrzebuje kilku porad , mianowicie używam lakierów poliuretanowych i podkładów firmy millessi , po lakierowaniu podkładem (podkład + 50% utwardzacza + 10 % rozcieńczalnika ) powstają mi oczka w których widać wszystko co pod spodem a powierzchnia była odtłuszczona , narzędzia malarskie wałek , pędzel , może w takim przypadku powinienem użyć innych proporcji . Od razu podam może jakie proporcje lakieru nawierzchniowego zaleca producent i może też podpowiecie czy nie użyć innych w przypadku gdy mam zamiar to lakierować wałkiem bądź pędzlem ( Lakier + 100% utwardzacz +20% rozcieńczalnik) . Bardzo proszę tylko o poradę a nie o teksty w stylu że wałkiem to się stodołę maluje bo to akurat wiem , proszę doradźcie mi tylko jak przy obecnych warunkach mogę uzyskać jak najlepszy efekt . Z góry dziękuje za odpowieź :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przemek22.1986
Stały Bywalec
Akwarium szczecin


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 85
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-09-2016, 19:25   

Jak żona chciała piękne fronty to było jej kupić . Policz ile zapłaciłeś za materiały . Zaraz się okaże że wcale tak dużo byś nie dołożył tych pieniędzy i żona była by szczęśliwa .


Dobrze napisałeś wałkiem i pedzlem możesz malować stodołę nie fronty na wysoki połysk .

Sama aplikacja lakieru to jest tylko jedna z czynności aby uzyskać zamierzony efekt . Tutaj trzeba doświadczenia i sprzętu .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 08-09-2016, 21:21   

Nie napisałeś , czy te fronty są nowe, czy już używanych mebli.
Z używanymi frontami jest ten problem,że jest na nich sporo zanieczyszczeń ( tłuszczu, silikonów i tp.) Odtłuszczanie takich frontów musi być bardzo dokładne.
Z proporcjami mieszania to bym nic nie kombinował, mają być takie jak zaleca producent .
Spróbuj tak: po przeszlifowaniu , odpyleniu i bardzo dokładnym przemyciu , nałóż jedną lekką, kontaktową warstwę, nie za grubo. Po wyschnięciu ,przeszlifuj delikatnie, odpyl , odtłuść i spróbuj nałożyć właściwą warstwę podkładu.
Może będzie dobrze. Oczywiście przed lakierem nawierzchniowym , ponownie szlifowanie, odpylenie i przemycie powierzchni.
Inna rzecz, że wałkiem i pędzlem lekko nie będzie, żeby uzyskać super efekt końcowy, ale wszystko jest możliwe.
Ze swojej strony mogę Ci tylko doradzić, żebyś do tego używał pędzla z bardzo miękkim włosiem, a ruchy muszą być mega delikatne.
Powodzenia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne