lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PlastiDip - narzędzia
Autor Wiadomość
lgd
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 3
Skąd: Krakow
Wysłany: 09-07-2016, 11:31   PlastiDip - narzędzia

Witam,
Wprawdzie to trochę inny temat niż lakierowanie i spodziewam się hejtu ale może nie...
Jest temat o plastidip ale nic w nim nie ma.

Chciałem kupić do domowego garażu sprzęt który będzie używany do malowania gumą symbolicznie - tj zapewne 4 razy w roku. Trochę poczytałem zanim napisałem.

Malowanie plastidipem raczej w formie zabawy. Ale chciałbym także wykorzystać kompresor do odkręcenia sobie kół czy do wyczyszczenia paru rzeczy...


1. KOMPRESOR
Chciałbym kupić dwutłokowy o pojemności 100 litrów.
Myślałem na początku o 50L ale większość pisze, że to zdecydowanie za mało. Wiem, że do PRO powinno być zdecydowanie więcej ale ja PRO nie jestem i nie zamierzam być ani nic lakierować innym ludziom.
Chociaż czytałem także, że 50 L do domu nie jest takie złe ponieważ szybko się nabija i nie ma przestojów?

Plastidipem ludzie malują z wykorzystaniem elektrycznych np PFS 105 E Wall Paint BOSCH. Mają ciągły natrysk, bez czekania. Ciśnienie podejrzewam prawie zerowe. Raczej taka zabawka. Ale do gumy sprawdza się bardzo dobrze i wszyscy tym robią.

Ale z drugiej strony, bez sensu wydać 600 zł na coś z czego korzystać nie będę, lepiej dołożyć do kompresora który wykorzystam także do innych celów.

Budżet zakładałem około 800 zł. Nic porządnego nie kupię więc szukam czegoś z porządniejszej tandety.


2. PISTOLET
Czytałem, że do gumy najlepiej 1.4 / 1.5 Czytałem o HVLP, LVLP, HP itd. Ale to nic mi nie daje bo nie wiem jaki kompresor wybrać... A mając już kompresor mogę kupić pod niego pistolet.

Sensowny pistolet koło 500 zł. Ale u mnie raczej budżet. Koło 200 zł ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 09-07-2016, 13:16   

Kompresor to ten albo coś podobnego najlepiej żebyś dołożyl i kupił 100l.,ale jak budżet nie pozwala to cóż http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=10824.

Pistolet lakierniczy kup sobie trochę lepszy zaosczędzisz sobie wielu problemów np.ten http://dysza.pl/pistolety...-dysza-pl.html.

Pzdr. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lgd
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 3
Skąd: Krakow
Wysłany: 09-07-2016, 13:29   

Dzięki za odpowiedź.

Kompresor - wkleiłeś link do tego tematu, nie do kompresora.
Strona z pistoletem też nie działa ale widzę że chodzi o Devilbiss FLG 5 G. Koło 450 zł.


Odnośnie pistoletu czytałem też różne opinie. Między innymi takie, że używają do gumy dysze 1,9 czy 2,0...

Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to z kompresorem nie jest tak łatwo jak z natryskiwaczem. Powinien mieć pojemność co najmniej 250 litrów. A to już przekracza miejsce w garażu i przede wszystkim budżet.
Przy mniejszych typu 100 litrów jest problem bo ciśnienia nie starczy na zbyt długo, nie wiesz kiedy się skończy.
W tych tańszych jest problem z utrzymaniem ciśnienia, zwłaszcza pod koniec, może dawać różną ilość gumy, mogą pojawić się bulwy i inne dziwne kwiatki.

Natryskiwacze działają ile chcesz czasu i natryskują taką samą ilość produktu. Chyba z tego powodu zdecydowana większość korzysta jednak z natryskiwaczy. Poza dużo niższą ceną.

Jednakże przy sprężarce efekt jest lepszy - powierzchnia jest bardziej gładka. Z tym, że nie wiem czy jest to osiągalne przy takim budżecie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 09-07-2016, 20:24   

Natryskiwacz masz na myśli ten elektryczny?

Jeżeli chodzi o sprężarkę to tak zgadza się do natrysku potrzebne jest stałe ciśnienie.Zbiornik minimum 200l. wydajność efektywna 350l.

Prawdopodobnie dla uzyskania pożądanego efektu,musi być pistolet z pompą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lgd
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 3
Skąd: Krakow
Wysłany: 10-07-2016, 07:14   

Tak, mam na myśli np tego Boscha PFS 105 E Wall Paint. Ale musi to być właśnie WALL PAINT a nie zwykły 105 E. Ten znam bo ktoś od 3 lat go wykorzystuje do robienia właśnie plastidipem i jeszcze mu nie padł - tylko musi często zmieniać te niby pistolety.

Mogą to też być inne lepsze natryskiwacze. W stanach skąd to przyszło używają np tego DYC Sprayer co kosztuje tam żenująco mało, tak jakby u nas kosztowało 156 zł...

Bo w usa dostają wypłatę w usd a nie pln. Koszt samych produktów na poziomie 7 - 30 zł też jest żenująco niski :) Przeliczając na złotówki jednak wchodzi już dość sporo...



Dużo tańsza polska alternatywa to Plasti-Lak. To dość nowy produkt i nie ma jeszcze tylu opcji co PlastiDip. Niewiele osób z niego korzysta więc nie za bardzo wiadomo jak się sprawuje na dłuższą metę.

[ Dodano: 10-07-2016, 13:17 ]
A może coś takiego?
http://allegro.pl/kompres...5739847898.html

http://www.allegromat.pl/aukcja186818

MAKSYMALNE CIŚNIENIE: 10 BAR
MOC SILNIKA: 3,0 kW = 4,0 KM
WYDAJNOŚĆ TEORETYCZNA: 320 l/min
WYDAJNOŚĆ EFEKTYWNA / NA WYDMUCHU / RZECZYWISTA: 260 l/min
Ostatnio zmieniony przez martek 14-08-2016, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
januszkos
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: 09-07-2018, 13:40   

na rg narzędzia mają spory wybór
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne