lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wycena drobnych poprawek lakieru i ognisk rdzy w golfie 4
Autor Wiadomość
gulf4
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 4
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-04-2016, 23:11   Wycena drobnych poprawek lakieru i ognisk rdzy w golfie 4

Witam,
Proszę o wycenę poprawek poniżej przedstawionych elementów, w przypadku Wrocławia/Świdnicy lub bliskich okolic proszę o polecenie warsztatu w którym mógłbym to wykonać bez obaw o fuszerkę:

Próg przód od strony kierowcy. Chciałbym zatrzymać dalszą korozję, widać, że było coś robione (tak mi się wydaje, albo rdza tak wybąbliła lakier) ale chciałbym to poprawić.


Tylne nadkole od strony pasażera. Jest dość poważnie, nadkole też było już robione ale nad krawędzią w centralnym miejscu. Też zależy mi by zatrzymać korozję.


Nadkole przód od strony kierowcy, jak w powyższym przypadku, tu na szczęście jeszcze nie wygląda to poważnie.


No i drobiazgi do ew, zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się dalej korozji, nie koniecznie lakier kolor, zależy od kosztu.

Drzwi przednie pasażera, drobny odprysk po prawdopodobnie uderzeniu kamieniem, wielkość 1/4 paznokcia małego palca.


Maska, odprysk też prawdopodobnie po kamieniu, rozmiar: nieco więcej niż paznokieć kciuka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-05-2016, 08:44   

przedni błotnik do wymiany, próg do piaskowania (gruba blacha więc coś powinno z niej zostać - teoretycznie), tylny błotnik do naprawy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
gulf4
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 4
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-05-2016, 11:07   

Dzięki za odpowiedź, ile mogłoby to kosztować? Sam przedni błotnik widzę ok. 200zł, ale jeszcze robocizna no i ten próg.

Co z pozostałymi defektami? Robić, czy tylko we własnym zakresie załatać małym pędzelkiem, opłaca się robić u lakiernika?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 01-05-2016, 12:15   

Tak jak wyżej kalbi pisał błotnik przedni do wymiany , nadkole tylne zabezpieczysz na chwilę gdyż wydaje mi się że już rdza go będzie brała od środka- niedługo wymiana , z progiem będzie ciężko i może po piaskowaniu zostanie go trochę- jeśli nie to reperaturka lub wymiana. Resztę rzeczy do zrobienia bez większych problemów.
To ci się opłaca to sam musisz zdecydować bo pisanie czy ,, opłaca się robić u lakiernika'' tu na forum lakierniczym jest raczej nie na miejscu. Ale domyślam nie będziesz tego robił u lakiernika ;)
Jeśli chodzi o koszty lakierowania to element zaczyna się od 350 zł , maska od 450 do tego dochodzą naprawy blacharskie lub ewentualnie wymiana reperaturek to temat szeroki pod względem kosztów . Naprawa tego od 1800 w górę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
gulf4
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 4
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-05-2016, 12:31   

Nie chciałem nikogo urazić tym "czy opłaca się u lakiernika", bardziej napisałem to z myślą, czy warto zawracać tym komuś głowę. Wiadomo, próg i tylne nadkole jest w najpoważniejszym stanie, więc to na pewno zleciłbym fachowcowi. Reszta jeśli okazała by się rozsądna cenowo to pewnie też wolałbym by zrobił to ktoś obeznany.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 01-05-2016, 13:41   

Ok w porządku. Radził bym ci to oddać do kogoś kto się na tym zna żebyś się nie musiał wstydzić za samochód ;) Popytaj w twojej okolicy o kogoś kto to porządnie Ci zrobi, Może nawet ktoś z tego forum jest z twoich stron ( bo są chłopaki) i jakoś ci pomoże. Szkoda samochodu żeby dalej korodował.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gulf4
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 4
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-05-2016, 19:16   

Dzięki za odpowiedzi. Liczyłem się z kosztem od 1 do 1,5k więc trochę się przeliczyłem. Odezwalem się do jednego z serwisów samochodowych świadczących usługi blacharsko-lakiernicze, który ma trochę pozytywnych opinii w internecie (bo nie wiem czym się kierować, nikt się nie chwali swoją pracą w internecie). Może ktoś z forum się odezwie. Nie wiem tylko czy czekać w tym temacie czy założyć nowy temat w ogłoszeniach?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne