lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty lakierowania uszkodzonego lakieru - Civic VI 4d
Autor Wiadomość
andrew_no1
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 6
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-03-2016, 12:51   Koszty lakierowania uszkodzonego lakieru - Civic VI 4d

Witam forumowiczów. Nieznany sprawca uszkodził mi lakier wzdłuż lewej strony auta (sprawa jest na policji).
Jeśli nie dojdzie do wykrycia sprawcy i nie dostane pieniędzy za uszkodzenia auta, to powiedzcie mi wstępnie jak najtańszym kosztem mógłbym się pozbyć tych zarysowań (jak na zdjęciu) ? Te białe rysy to chyba jakiś podkład ?

http://tufotki.pl/zicJg
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-03-2016, 13:17   

między 700, a 1500 zł w zależności od warsztatu. 2 lub 3 elementy do lakieru plus korozja błotnika
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
andrew_no1
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 6
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-03-2016, 14:12   

kalbi napisał/a:
między 700, a 1500 zł w zależności od warsztatu. 2 lub 3 elementy do lakieru plus korozja błotnika


Ogólnie ta "szrama" leci dalej do przedniego nadkola (czyli w sumie 4 elementy).
Moje pytanie brzmi (o ile nie dostałbym pieniędzy z OC sprawcy, który się pewnie nie przyzna) mniej więcej o koszt najtańszej opcji pozbycia się tych rys (bez malowania całych elementów i nie zajmując się rdzą przy błotniku).
Może jakaś polerka ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kermit
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 02-03-2016, 17:59   

kupić elementy w kolorze a drzwi to samo poszycie i chyba bedzie najtanniej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ronin.79
Klubowicz



Wiek: 44
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 119
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: RP
Wysłany: 02-03-2016, 20:43   

drzwi to drzwi a poszycie to wierzchnia warstwa drzwi
:killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
barteek933
Wyjadacz


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 105
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 02-03-2016, 22:04   

polerka wystarczy. jak będzie dość agresywna pasta i twarda gąbka to i tej rdzy się pozbędziesz xD hahahah
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
andrew_no1
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 6
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 03-03-2016, 10:42   

barteek933 napisał/a:
polerka wystarczy. jak będzie dość agresywna pasta i twarda gąbka to i tej rdzy się pozbędziesz xD hahahah


Poważnie mówisz z tą polerką co do tych zarysowań? (nie musi być ideał, chodzi ogólnie żeby te rysy nie rzucały się w oczy)
Ile taka polerka może kosztować wstępnie w jakimś warsztacie ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 03-03-2016, 12:49   

Niestety kolego , polerką tu nie wskórasz nic :glupek: , trzeba malować. Tak jak kalbi pisał, tylko że koszt nie od 700 tylko od 1500 (plus dodatkowe roboty np. blacharka) w górę bo to są cztery elementy. Najtaniej to nic nie robić, bo jak polecisz po kosztach ............. nawet się nie będę zastanawiał bo nie dopuszczam myśli takiej do siebie. Jak ma być zrobione to tylko dobrze co ciągnie za sobą cenę ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
andrew_no1
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 6
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-03-2016, 09:35   

piotr10 napisał/a:
Niestety kolego , polerką tu nie wskórasz nic :glupek: , trzeba malować. Tak jak kalbi pisał, tylko że koszt nie od 700 tylko od 1500 (plus dodatkowe roboty np. blacharka) w górę bo to są cztery elementy. Najtaniej to nic nie robić, bo jak polecisz po kosztach ............. nawet się nie będę zastanawiał bo nie dopuszczam myśli takiej do siebie. Jak ma być zrobione to tylko dobrze co ciągnie za sobą cenę ;)


Wszystko fajnie, ale z drugiej strony inwestować prawie 2tys złotych na auto, które jest warte max 4500 to z leksza wydaje się nielogiczne ;)
Pomyślcie sami, co byście zrobili mając stare auto ale nie chcąc inwestować połowy wartości auta po to żeby zlikwidować porysowania ? Mam taką nadzieję, że istnieje inny tańszy sposób na ogólne zatuszowanie tych rys bez żadnych wielkich lakierowań całych elementów itp.
Poza tym myślicie, że jeśli tak dalej by się jeździło to może w te miejsca wchodzić rdza (tego głównie się obawiam) ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 04-03-2016, 12:17   

To niestety musisz kogoś poszukać kogoś co się dopiero uczy sztuki lakierowania w tzw szopie ( choć znam dużo takich że niektórzy zawstydzą lakierników z komorami- mają to cos ;) ) Słyszałem że biorą praktycznie tyla co materiału kosztują , ale efektu rewelacyjnego nie spodziewaj się. To czy się opłaca czy nie sam musisz zadecydować sam , ja napisałem ci z punktu lakierowania w godnych warunkach, odpowiednich materiałach i bez wstydu za efekt prac. W lakierowaniu nie ważne czy malujesz starego poloneza czy nowsze audi - tu i tu potrzeba poświęcić tyle samo pracy na przygotowanie , lakierowanie, materiały itp. Więc jeśli auto jest warte 5 tyś to niestety nie licz na to że ktoś ci to zrobi za 1000 zł - sorry ale takie realia. Decyzja należy do ciebie , bo tak czy siak musisz to zabezpieczyć :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 04-03-2016, 16:37   

Najtańszy sposób: puszka "Renolaka" + pędzel = zrób to sam ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
andrew_no1
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 6
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-03-2016, 08:47   

darekk napisał/a:
Najtańszy sposób: puszka "Renolaka" + pędzel = zrób to sam ;)


Prysnąłem WD40 i jak ręką odjął. Oczywiście żarcik, a tak poważnie mówiąc byłem u gościa na oględzinach, który poleruje auta i stwierdził że musi być lakiernik. Wstępnie policzył 250zł x 4 elementy. Chociaż w tym jednym elemencie co jest ruda na nadkolach wyciąłby ten kawałek który leci z rysami i od razu wstawił reperaturkę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne