lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie ściany w domu
Autor Wiadomość
Krzysztof7
Użytkownik


Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 2
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: POZ
Wysłany: 21-01-2016, 16:14   Lakierowanie ściany w domu

Witam. Na wstępie poinformuje iż nie znam się na lakiernictwie i szukam porady na interesujący mnie temat. Prowadzę firmę budowlana i chcąc zrobić coś, jak dla mnie nietypowego, zgłaszam się do Was drodzy "forumowicze". Licząc na Wasze szerokie doświadczenie, chcąc uniknąć uczenia się na własnych błędach, pytam Was o poradę i proszę o podzielenie się Swoją wiedzą.


Więc sprawa wygląda następująco. Chciałbym pomalować/polakierować ścianę w domu jednorodzinnym lakierem samochodowym i techniką lakierowania samochodowego gdyż interesuje mnie efekt zbliżony, bądź taki sam jak na samochodzie. Nad kolorem jeszcze nie myślałem, ale koniecznie metalic aby kolor miał głębię(im większa głębia i więcej "brokatu" tym lepiej) Zależało by mi na efekcie odbijania światła i mienienia się koloru w momencie doświetlania ściany przez słońce.
Równość ściany, co jest niewątpliwe najważniejsza rzeczą i mam tego świadomość, chce uzyskać przez baaaarrrrrdzoooo staranne ułożenie nidy-gips na stelażu i bardzo dokładnym i sumiennym podejściu do kwestii wyrównania każdej nierówności. Ekipę mamy fachową wiec o to się nie boje

I teraz pytanie do Was, Jak wygląda sprawa z Lakierowaniem takiej ściany, od A do Z.
Jak myślicie czy w ogóle to może się udać ??
Jak zabezpieczyć taka ścianę.
Jak z eksploatacją takiej ściany, co się stanie gdy w coś nią uderzy.
Jakie przeciwności mogą się pojawić ??
Jakie i z czym przewidujecie problemy.

Podpowiadajcie, dzielcie się doświadczeniem, czekam na odpowiedzi i zapraszam do dyskusji
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 21-01-2016, 17:53   

przygotuj powierzchnie idealnie,odpyl perfekcyjnie,poloz podklad epoksydowy,na to lakier. ;] :okulary:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
quatro4
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 21-01-2016, 19:52   

moim zdaniem to się nie uda , masa szpachlowa i płyta gk będzie mocno wpijać powłoki poza tym perfekcyjne przygotowanie powierzchni pod emulsję to nie to samo co pod lakier o wysokim połysku , będzie widać kazdą najmniejszą fałdkę nie mówię już o kwestii polakierowania takiej powierzchni poprawnie i bez wtrąceń czy późniejszym ewentualnym polerowaniu tymbardziej że się na tym nie znasz i nigdy tego nie robiłeś. Ja bym odradzał taką zabawę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 21-01-2016, 22:04   

Poza koniecznością pracochłonnego przygotowania powierzchni, dochodzi problem z odprowadzeniem zapylenia powstałego podczas malowania. Odkurz będzie osadzał się na już lekko przyschniętą ścianę którą pierwszą polakierowałeś.

Inną kwestią , raczej z Twojej branży jest to,że ściana polakierowana lakierem samochodowym nie będzie "oddychać", a co za tym idzie może się pocić.
Chyba ,że będzie w pomieszczeniu super wentylacja ,ale....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 22-01-2016, 01:21   

Zamiast kartongipsu zastosuj mdf i całą technologię do jego lakierowania którą wykorzystuję się w stolarstwie meblowym. Rozwiązuje to część problemów jak np. wytrzymałość o której piszesz itp.

Co do oddychania o którym powyżej to nie wszystkie obecnie stosowane farby oddychają, zresztą stare olejne też nie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzysztof7
Użytkownik


Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 2
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: POZ
Wysłany: 22-01-2016, 02:37   

Dzięki za odzew

Chciałbym podejść do sprawy jak najbardziej profesjonalnie i na pewno sam tego nie będę robił tylko będę szukał zdolnego fachowca do współpracy.

Podpowiadajcie co lepsze. Ja się na tym nie znam więc z ciekawością czytam.

Trafna sugestia z płytą mdf, również ją rozważałem. Tylko największy problem żeby tą całą technologie którą się stosuje w stolarstwie meblowym do lakierowania mdf, zmieścić w pokoju w którym ta ściana będzie lakierowana. A może ktoś wie jak oni tam to robią :p?

Na pewno trzeba by było zorganizować całe stanowisko pracy aby ta ściana byłą PIĘKNA, fuszery odpadają.(jak nie wyjdzie to zamaluje na biało śnieżką). Trzeba by było zbudować całą wentylacje i inne niezbędne rzeczy na czas malowania aby uniknąć problemów i aby efekt końcowy był oszałamiający.

Jeśli chodzi o kosztu całego sprzętu, wentylacji itp. A niech Was fantazja poniesie i napisze że pieniądze nie grają tu roli :) Mam dostęp do fajnego sprzętu lakierniczego, budowlanego itp więc cześć rzeczy będę miał. Tylko co by było potrzebne ?

I najważniejsze pytanie czy w ogóle jest to możliwe aby ręcznie z użyciem fajnego sprzętu idealnie pomalować powierzchnie np. 3mx4m.
Ja osobiście myślę że będzie to cholernie ciężkie ale jeśli się podejdzie do tematu z głową, a problemy będzie się kreatywnie rozwiązywać, to jest możliwość aby to fajnie zrobić. A Jakie jest Wasze zdanie ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 23-01-2016, 01:44   

Krzysztof7 napisał/a:
A może ktoś wie jak oni tam to robią :p?

Prawie identycznie jak w przypadku samochodów tylko używa się innych podkładów, gruntów które zapobiegają wsiąkaniu. Tak jak w budowlance na karton gips stosuje się grunt.

Krzysztof7 napisał/a:
Mam dostęp do fajnego sprzętu lakierniczego, budowlanego itp więc cześć rzeczy będę miał. Tylko co by było potrzebne ?


Kompresor z 2 guny, coś do obrabiania podkładu, jakiś wentylator do wyciągania na zewnątrz odkurzu. Sprzyjająca pogoda.

Krzysztof7 napisał/a:
I najważniejsze pytanie czy w ogóle jest to możliwe aby ręcznie z użyciem fajnego sprzętu idealnie pomalować powierzchnie np. 3mx4m.

Ja osobiście myślę że będzie to cholernie ciężkie ale jeśli się podejdzie do tematu z głową, a problemy będzie się kreatywnie rozwiązywać, to jest możliwość aby to fajnie zrobić. A Jakie jest Wasze zdanie


Moje zdanie jest takie że zwykły bus jest 2 razy więszky niż twoja sciana więc nie widzę wielkiego problemu. Lakieruje się tiry, całe naczepy, statki, jachty, samoloty.
Mdf 3mx4m nie będzie niczym nadzwyczajnym.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
runmadafaka
Bywalec


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 30
Skąd: mielec
Wysłany: 24-01-2016, 21:50   

a nie łatwiej dac komus takiego mdfa 3x4 do polakierowania i później fajnie zamontowac?;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wiktor-CK
Bywalec


Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 41
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Kielce
Wysłany: 25-01-2016, 12:08   

runmadafaka napisał/a:
a nie łatwiej dac komus takiego mdfa 3x4 do polakierowania i później fajnie zamontowac?;)



ciekaw jest jak płytę o takiej wielkości ktoś wniesie do domu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
runmadafaka
Bywalec


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 30
Skąd: mielec
Wysłany: 27-01-2016, 13:18   

Nigdzie nie jest napisane nic o tym czy to istniejący budynek, remontowany czy nowo budowany.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne