lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Amatorski warsztat + lakierowanie
Autor Wiadomość
Patryk_
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 13
Skąd: Suwałki
Wysłany: 22-09-2015, 12:11   Amatorski warsztat + lakierowanie

Mam zamiar sam postawić garaż konstrukcji metalowej TEGO TYPU jednak o wymiarze 7x6. Czy taka konstrukcja nadaje się na lakierowanie od czasu do czasu, tzn domyślam się że będzie spora wilgoć i zapylenie, czy będzie trzeba pomyśleć nad jakimś wyciągiem i jak go w takim razie zainstalować? Jak pozbyć się lub ograniczyć wilgoć? Z czego zrobić podłogę, wylać posadzkę czy dać kostkę brukową oraz czym ocieplić ściany i dach aby wiatr w środku nie hulał i było jako tako wygłuszone no i żeby temp utrzymywała się jakiś czas.
Dodam tylko że to nie jest jakieś profesjonalne i nie musi takie być, ma być tanim domowym kosztem wykonanym przeze mnie dla moich potrzeb, jeśli się rozwinę, obok mam miejsce i mogę postawić w przyszłości drugi budynek zgodnie ze sztuką o powierzchni na zgłoszenie ale to tak abstrachując od tematu. Ponadto jak widzicie wymiar nie łapie się na zgłoszenie a nie mam zamiaru nic takiego robić, w razie w zawsze można coś na ściemniać, ew rozebrać, mieszkam w takim miejscu że raczej nie powinno być problemu ale jednak gdyby coś to byłby problem ze stałą konstrukcją na którą zresztą o tym wymiarze musiałbym mieć plan, pozwolenie i masę innych rzeczy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 22-09-2015, 15:47   

Patryk_ napisał/a:
Ponadto jak widzicie wymiar nie łapie się na zgłoszenie a nie mam zamiaru nic takiego robić, w razie w zawsze można coś na ściemniać, ew rozebrać, mieszkam w takim miejscu że raczej nie powinno być problemu ale jednak gdyby coś to byłby problem ze stałą konstrukcją na którą zresztą o tym wymiarze musiałbym mieć plan, pozwolenie i masę innych rzeczy.
gratulacje,chcesz postawic nielegalną budę do lakierowania,majac wszystko i wszystkich w odbytnicy...brawo,postaw i lakieruj a zobaczysz jak szybko znajda sie życzliwi.. :killer:

Jak Cie podj...to nawet sciemnianie ci nie pomoze....bedziesz placil i plakal reszte zycia... :)

zamiast zadawac takie glupie pytania,zapoznaj sie z przepisami i trescia tego forum,bo inaczej twoje nastepne pokolenie bedzie placic za 'wisimistwo' swojego taty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Patryk_
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 13
Skąd: Suwałki
Wysłany: 22-09-2015, 18:45   

ok, w takim razie ładuje 400tys żeby sobie pomalować zderzak raz na ruski miesiąc :D Chłopie, z takimi komentarzami to sobie lepiej daj spokój. Wydaje mi się że masz problem z czytaniem ale powtórzę raz jeszcze, będzie to w takim miejscu gdzie raczej nikt ciekawskiego nosa nie będzie wtykał. Za metalową budę nikt mi nic nie zrobi, szyldów reklamowych wielkiej lakierni nie będę rozstawiał po okolicznych wioskach więc problemu nie widzę, ponadto pisałem że w przyszłości jest możliwość postawienia legalnego budynku tylko pod to a ten będzie robił za zwykły garaż. Twoim tokiem rozumowania to każdy kto ma u siebie pistolet i sprężarkę powinien być poddany kontroli.
Elokwencja kolego nie bardzo Ci wychodzi, zachowaj swoje chamstwo dla siebie, dyskutować nie zamierzam więc się nawet nie wysilaj z dalszym komentarzem. Zapytałem wprost o konkretne rzeczy i mam nadzieję że będzie dyskusja na konkretny temat i ktoś będzie w stanie doradzić mi jakoś aby chociaż zobrazować sobie koszt tej inwestycji.
_________________
735i + Z1000 i VFR RC46
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-09-2015, 20:56   

Patryk_ napisał/a:
... Zapytałem wprost o konkretne rzeczy i mam nadzieję że będzie dyskusja na konkretny temat i ktoś będzie w stanie doradzić mi jakoś aby chociaż zobrazować sobie koszt tej inwestycji.


400 tyś powinno ci wystarczyć na jedno stanowisko ... ale to tak na styk ... i bez vat ;)

Na rozwój dyskusji specjalnie bym tu jednak nie liczył. Nikt z tych którzy mają wymaganą wiedzę do realizacji takiej inwestycji nie lubi cwanych gównozjadów w norach z blachy falistej, także raczej nie licz na wylew cennych porad. Ci którzy nie mają o tym pojęcia, mogą oczywiście wspierać twój ambitny pomysł, ale oni nie udzielą ci sensownych rad bo sami guzik wiedzą i tylko się im coś tam wydaje ... więc co najwyżej popierdzielą jakieś wyssane z tyłka durnoty przesycone biedą i wpakują cię na koszty, które z twojego ceramicznego prosiaka ze szparą na grzbiecie ... wsysają resztę bilonu.

Ciekawa sprawa ? .... Naprawdę przyszło ci do głowy że zrobisz sobie lakiernię za 6 000 złotych ? Szkoda że przed napisaniem tego posta nie zadałeś sobie trudu pogrzebania w bezcennych zasobach archiwalnych tego forum :nono:

Niestety świadczy to tyko o tym że nie szukasz informacji i rad tylko poparcia swojego dziecinnego pomysłu. Patryku kolego drogi ... dorośnij szybko i przestań kombinować jak kilkuset innych młodych chłopców z ambicjami ... przed tobą, chłopców bez środków inwestycyjnych. Za 6 tyś to możesz co najwyżej zrobić sobie kilka wielkich plakatów swojej lakierni i przyklajstrować je do ścian w sypialni ... no i marzyć przed snem ;)


Kto nie ma "miedzi" to na dupie siedzi ;)

Pieniążki kto ma jeździ autobusem, a kto pieniążków nie ma biega za nim kłusem ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Patryk_
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 13
Skąd: Suwałki
Wysłany: 22-09-2015, 21:34   

Następny mądry o pro lakierni mi tu dywaguje, poziom Twoich wypocin raczej sugeruję to że to Ty jesteś chłopcem gównozjadem ale ja nie przyszedłem tutaj aby wzajemnie się obrażać. Widzę że kolejnej osobie kuleje czytanie ze zrozumieniem a ego masz większe niż Ty sam ale skoro jesteś z przyszłości... ;] Ponad to, kolego, nie oceniaj tak ludzi bo się kiedyś możesz przejechać, ciekawe czy przy mnie byś tak lekkim, nie przerażonym słowem powiedział chłopiec bez środków inwestycyjnych. Wracaj lepiej do ołówka i krzesełka rysować gdzie kto pistolet ma wieszać.
_________________
735i + Z1000 i VFR RC46
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 22-09-2015, 21:45   

Będzie zabawa będzie się działo :) Patryk masz możliwość bycia na tym forum to korzystaj z niego masz tu dużo Lektur do czytania i tym się zajmij ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Patryk_
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 13
Skąd: Suwałki
Wysłany: 22-09-2015, 21:54   

Tak właśnie, wbiłem może na szybko bez przeczytania pewnych materiałów, dość bogatych trzeba przyznać, na pewno będę starał się to nadrobić jesiennymi wieczorami :)

Oj będzie, właśnie przeczytałem kilka postów ów geniusza Penningtona i chyba muszę mu współczuć. ;]
_________________
735i + Z1000 i VFR RC46
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 23-09-2015, 01:14   

piotrek301 napisał/a:
Patryk masz możliwość bycia na tym forum to korzystaj z niego masz tu dużo Lektur do czytania i tym się zajmij
i wszystko w temacie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mario553
Użytkownik


Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: LASKOWA
Wysłany: 23-09-2015, 07:54   rada

Dam Ci dobrą radę Patryk- czytaj posty PROJEKTERA i innych mądrych ludzi z tego forum a jest tutaj ich kilku. Jest to bezcenna a przede wszystkim darmowa encyklopedia wiedzy, której na próżno szukać gdzie indziej. Sam tak robię i jestem mega zadowolony. Szacun dla Projektera po raz kolejny za ogrom wiedzy i pracy, która włożył w to aby to forum tak wyglądało.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-09-2015, 17:33   

Patryk_ napisał/a:
Następny mądry ...


Nie "następny" .... tylko PIERWSZY kolego gównozjadzie ;) .

Nie szastaj tu pajacu swoimi przepastnymi zasobami inwestycyjnymi jak masz tylko kilka brzęczących monet w dziurawej kieszeni. Próg wejścia w tą branżę to minimum 200 000 zł i to jak masz budynek. W każdym innym przypadku będziesz latami ganiać za swoim ogonem, aż ze starości nie dasz rady się schylić przy kolejnej naprawie 20 letniego dziurawego progu w zabytkowym kolekcjonerskim ... Daewoo.

Durny ten twój pomysł na biznes jaki i kierunek działania.... a jak to nie biznes tylko nielegalna amatorka to nie zawracaj tu nikomu dupy biedaku swoimi wywodami, posprzątaj mamusi weki z polek w garażu i baw sie z misiem, Barbi i Kenem w lakierowanie.

Szkoda czasu na jakiekolwiek rady, zmądrzej błyskawicznie, albo zdychaj w biedzie :dokuczac:

[ Dodano: 23-09-2015, 18:08 ]
Patryk_ napisał/a:
... właśnie przeczytałem kilka postów ów geniusza Penningtona i chyba muszę mu współczuć. ;]


Współczuj .... współczuj ... tymczasem Ja zaprojektuje, wybuduje i wyposażę 234-tą lakiernię za kilkaset tysięcy ... a Ty w tym czasie zbierzesz się na odwagę i zadasz jakże oryginalne i ważne pytanie ... Jaki pistolet do 100 zł polecacie koledzy lakiernicy .... i koledzy lakiernicy pierdykną fikołka ze śmiechu, spodziewając się słusznie że w ślad za tym arcydurnym pytaniem zadasz szereg innych równie durnych ... Co Ty sobie myślisz ? ... wydaje ci się że jesteś jakiś oryginalny i przebojowy ? ... albo że jesteś pierwszym durnym gównozjadem z tak posranymi pomysłami jak lakiernia w obudowie z falowanej blachy ?

Przejrzyj forum koleś... byli i tacy co chcieli do tego celu wykorzystać kartony po telewizorach :glupek: ... dystansując cię swoją durnotą.

Kopanie pajaców w odbyt i mieszanie ich z błotem to obowiązek każdego normalnego właściciela legalnego warsztatu lakierniczego w tym kraju. Frajerzy durnie, gównozjady, i bujający w obłokach przygłupy muszą dostać strzał w czoło żeby otrzeźwieli.

Mądrę rady, pomoc wsparcie i kierowanie na prawidłowe tory, pomoc i wsparcie w planowanej inwestycji ... zarezerwowane jest dla kogoś kto ma mózg i nie boi się z niego korzystać. W twoich postach jedna posrana idea goni drugą.

Nie mam litości dla durniów zawodowych, ani tu kolego Patyku ani w realnym świecie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-09-2015, 13:13   

Patryk masz pecha. Pewnie jeszcze nikomu nie udało się wybudować lakierni wyposażonej we wszystkie cudeńka sprzedawane przez RENOMOWANYCH dystrybutorów. Jeżeli już ktoś taki się znajdzie to nie maluje samochodów. Jeżeli będziesz bardzo ambitny lub twój bogaty ojciec, to i tak nie znajdziesz pracowników którzy tym PROFESJONALNYM sprzętem potrafią się posługiwać bo większość uczyła się w budach pokrytych blachą falistą lub co bardziej bystrzy wyjechali za granicę. Jakbyś kiedyś miał okazję oglądać samochody po leasingach czyli w miarę nowe i w większości naprawiane w ASO lub dużych super wyposażonych warsztatach, to zauważysz że jakość tych napraw jest odwrotnie proporcjonalna do nakładów na wyposażenie. Ale fakt jest taki że przepisy trzeba przestrzegać tym bardziej że nie jesteś dużym koncernem w których można naginać rzeczywistość do przepisów.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne