lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakiery wodne od którego roku jakie auta?
Autor Wiadomość
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 28-10-2009, 09:44   Lakiery wodne od którego roku jakie auta?

Moje pytanie Brzmi od ktorego roku wchodziły lakiery wodne do samochodów? chodzi mi przede wszystkim o audi a4 z 2004roku bo bede takie robił. W ogole to jak rozpoznać wodny lakier? Czy moge w warunkach nie kabinowych Pomalować wodnym lakierem? Jak ze schnięciem i jak z kładzeniem wody jest?Jaka dysza Jaki pistolet do wody jest potrzebny MAM Iwate Air Gunsa AZ3 HTE2 czy da rade tym położyć wode? jeszcze jedno pytanie czy np jak auto jest malowane wodna farba to moge np drzwi pomalować zwykła rozpuszczalnikowa?

z Góry dziekuje za pomoc Marcin (Zaczynam przygode z lakiernictwem wiec sory za brak wiedzy i brak fachowego jezyka)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-10-2009, 10:35   

cartonik napisał/a:
czy np jak auto jest malowane wodna farba to moge np drzwi pomalować zwykła rozpuszczalnikowa?

bez najmniejszego problemu, przecież te lakiery wodne, konwencjonalne które stoją w sklepach i warsztatach służą do renowacji samochodów i nie ma wyjątków czy auto było lakierowane wodą czy konwencją jednym i drugim systemem można je naprawić
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 28-10-2009, 12:06   

cartonik napisał/a:
Jak ze schnięciem
gdyby schła jak rozcieńczalnik,byłaby idealna. ja nastawiam kabinę do suszenia bazy na czterdzieści stopni i suszę koło dwudziestu minut.
cartonik napisał/a:
od ktorego roku wchodziły lakiery wodne do samochodów? chodzi mi przede wszystkim o audi a4 z 2004roku bo bede takie robił. W ogole to jak rozpoznać wodny lakier?
nie rozpoznasz jaki był lakier,ale to nie ma znaczenia. w ogóle to czemu chcesz robić na wodzie ? miej gdzieś dyrektywy i rób to starym systemem. te dyrektywy są dla urzędasów a nie dla nas ludzi, lakierników.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-10-2009, 13:58   

Cytat:
gdyby schła jak rozcieńczalnik,byłaby idealna. ja nastawiam kabinę do suszenia bazy na czterdzieści stopni i suszę koło dwudziestu minut.

To użyj dyszy venturiego przecież ona od tego jest czyż nie tak?? z użyciem dyszy przy 40 stC skrócisz czas suszenia z 20 do 5-ciu min, zgadza się baqo, ? musi się zgadzać bo ja tak niejednokrotnie robię i spokojnie mieszczę się w czasie 5 min ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 28-10-2009, 15:23   

Cytat:
bez najmniejszego problemu, przecież te lakiery wodne, konwencjonalne które stoją w sklepach i warsztatach służą do renowacji samochodów i nie ma wyjątków czy auto było lakierowane wodą czy konwencją jednym i drugim systemem można je naprawić


Super Panowie wszystko rozumiem dziekuje za odpowiedz:) jeszcze jedno pytanie jak mam np próg malowany woda to moge zrobić na nim wpyłke z normalnego bezbarwnego na bazie rozpuszczalnika to samo z baza?czy musze malować cale elementy na nowo? to samo z dzwiami jak np bede malować cale dzwi przednie to musze zrobić wpyłke na tylne dzwi nie pogryzie sie nic?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-10-2009, 16:10   

[quote="cartonik"]
Cytat:
Super Panowie wszystko rozumiem dziekuje za odpowiedz:) jeszcze jedno pytanie jak mam np próg malowany woda to moge zrobić na nim wpyłke z normalnego bezbarwnego na bazie rozpuszczalnika to samo z baza?czy musze malować cale elementy na nowo? to samo z dzwiami jak np bede malować cale dzwi przednie to musze zrobić wpyłke na tylne dzwi nie pogryzie sie nic?

Nie pogryzie się pod warunkiem,że nie przetniesz się do bazy.Jeżeli są przeciecia do bazy,czy to na wodze,czy na konwencji ,musisz odizolować te miejsca podkładem akrylowym.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 28-10-2009, 16:10   

jacklack napisał/a:
To użyj dyszy venturiego przecież ona od tego jest czyż nie tak??
najczęściej robię tak, że wchodzę do rozgrzanej kabiny, podpinam sobie dyszę pod przewód z powietrzem do lakierowania i odmuchuję elementy w bazie. ALE jest jeden problem ,ta zmiana temperatur,wchodzenie do 40 stopni ,a potem wyjście na zimno. ostatnio cały czas chodzę z obolałym gardłem,o ile takie coś nie jest w stanie spowodować powstaniu raka tchawicy ,albo innych schorzeń nosa ,dróg oddechowych na skutek zbyt gorącego ,suchego powietrza i gwałtownych jego zmian. ale jak przy porównamy to do sauny, to jest to to samo. ktoś powie postaw na stojak? kilku elementów i tak na raz nie obejmie,albo trzeba wchodzić do kabiny i przestawiać. co tam gadać? mamy wodę i trzeba tym robić .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-10-2009, 16:18   

No-limit napisał/a:
Nie pogryzie się pod warunkiem,że nie przetniesz się do bazy.Jeżeli są przeciecia do bazy,czy to na wodze,czy na konwencji ,musisz odizolować te miejsca podkładem akrylowym.

Nie No-limit, jeżeli będzie aplikował bazę wodną na przetarcia a nawet na nie dokońca dosuszony lakier to nic sie nie pogryzie i nic nie trzeba izolować, to jeden z plusów bazy wodnej ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-10-2009, 16:25   

jacklack napisał/a:
No-limit napisał/a:
Nie pogryzie się pod warunkiem,że nie przetniesz się do bazy.Jeżeli są przeciecia do bazy,czy to na wodze,czy na konwencji ,musisz odizolować te miejsca podkładem akrylowym.

Nie No-limit, jeżeli będzie aplikował bazę wodną na przetarcia a nawet na nie dokońca dosuszony lakier to nic sie nie pogryzie i nic nie trzeba izolować, to jeden z plusów bazy wodnej ;)

ale przecież pytał,czy może położyć konwencję?chodziło mi podłoże -woda lub konwencja.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-10-2009, 16:27   

No-limit napisał/a:
ale przecież pytał,czy może położyć konwencję?

No wiem :) ale to Ty No-limit, nadmieniłeś że trzeba izolować czy to aplikując konwencje czy wodę ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-10-2009, 16:51   

jacklack napisał/a:
No-limit napisał/a:
ale przecież pytał,czy może położyć konwencję?

No wiem :) ale to Ty No-limit, nadmieniłeś że trzeba izolować czy to aplikując konwencje czy wodę ;) :)

konwencję.Teraz chłopak już się nie pogubi :) .żle sformułowałem zdanie ;] .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 28-10-2009, 22:17   

Wodnego lakieru nie ma szans przeciać do bazy bardzo zle sie matuje raz jak jeszcze pracowałem na lakierni byla BMW serii 1 Masakra matuje matuje i dalej polysk takze z tym to niema problemu. Wiec panowie mozna robić wszystko konwencja wiec super dziekuje wszystkim za pomoc Punkty leca :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne