lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
MIG SHERMAN 130 F
Autor Wiadomość
resko
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 71
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 07-04-2010, 19:13   

Witam panowie ;] dzisiaj przysłali mi nowy migomat :) .Zdjęć dzisiaj nie zrobiłem,zrobię jutro i wstawię.Sprawdziłem go oczywiście jak spawa i powiem,że jestem mega zadowolony ;) podajnik drutu widać,że jest konkretny nie jakieś tam plastikowe rolki tylko najprawdopodobniej metalowe ale to jutro jeszcze sprawdzę.Regulacja drutu jest bardzo płynna można ustawić jak się chce tak,że ledwo podaje i tak że zapierdziela jak szlag.Tak na szybkiego przyspawałem dzisiaj kawałek blachy 0,8mm i spawał naprawdę pięknie nawet na najmniejszym prądzie nie wspomnę już jakby dać na maksa ;] .Jutro wstawię zdjęcia i zdam jeszcze relację jak trochę nim popracuje.Pozdrawiam

[ Dodano: 08-04-2010, 19:26 ]
oto zdjęcia migomatu tak jak obiecałem ;) spawa naprawdę dobrze,chodzi płynnie

Zdjęcia-0009..jpg
Plik ściągnięto 1147 raz(y) 71,19 KB

Zdjęcia-0011...jpg
Plik ściągnięto 922 raz(y) 71,99 KB

Zdjęcia-0012..jpg
Plik ściągnięto 1060 raz(y) 69,22 KB

Zdjęcia-0013.jpg
Plik ściągnięto 1064 raz(y) 41,04 KB

Zdjęcia-0014.jpg
Plik ściągnięto 1054 raz(y) 61,83 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 10-04-2010, 07:54   

No i fotki są...Na jedno aut starczy, zobaczymy dalej. Nie zapomnij napisać jak pójdzie na naprawe-bedziemy wiedzieli czy jest to coś warte :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
resko
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 71
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 10-04-2010, 12:20   

zapewniam cię,że starczy na niejedno auto ;] już sprawdziłem ten migomat i działa super,nawet podajnik drutu widać,że jest konkretny kółka metalowe pewnie tak prędko się nie wytrą,regulację prędkości ma z.a.j.e.b.i.s.t.ą podaje bardzo płynnie.Co tu dużo pisać za tą kasę to jest wyśmienity,na pewno nie opłaca się kupować używanego ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 10-04-2010, 14:49   

resko napisał/a:
już sprawdziłem ten migomat i działa super,nawet podajnik drutu widać,że jest konkretny kółka metalowe pewnie tak prędko się nie wytrą

chyba nie widziales prawdziwego podajnika? tutaj podajnik to wielka lipa, szybko sie rozleci to metalowe to rolka drutu i lozysko
,os rolki jest na tulejkach, a w srodku kółeczka zebate plastikowe, a silniczek który to napedza jest mniejszy niz w zabawkach dla dzieci :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2010, 14:52   

pio124 napisał/a:
szybko sie rozleci to metalowe to rolka drutu i lozysko
,os rolki jest na tulejkach, a w srodku kółeczka zebate plastikowe, a silniczek który to napedza jest mniejszy niz w zabawkach dla dzieci

Zgadzam sie w 100%.
Ale moim zdaniem zanim sie rozleci to zarobi na lepszy.
A gdyby nawet, to przeciez sam podajnik wystepuje jako czesc zamienna. A jesli w czasie trwania gwarancji to spoko.
PS. silniczek naprawde powala wielkoscią. :glupek:
 
     
resko
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 71
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 10-04-2010, 17:47   

a po cenzura w niej większy silniczek?przecież to jest tylko do podawania drutu 0,8mm ;) więc ten na pewno sobie poradzi
Ostatnio zmieniony przez baqo 10-04-2010, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2010, 17:57   

resko,
Migomat cieszy Ciebie, ale ma jedna wade.
Zobaczysz jaką jak zaczniesz robic wiecej lub wieksze roboty.
Ja w moim zuzywałem dziennie jak robiłem 2-3 szpulki drutu.
Zeby było ekonomicznie kupiłem drut od duzego miga i sobie nawijam.
A jak to bedzie wychodziło finansowo przy zakupie drutu samoosłonowego na małych szpulkach???///
Ekonomia????
Jesli bedzie Ci ładnie chodził to dołozysz mu opcje gaz i bedzie wtedy ok.
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 11-04-2010, 18:47   

Ja mam podobnego Mig'a jak resko, ale chyba trochę lepszego, bo ma 4 zakresy regulacji prądu, podajnik do gazu i co najważniejsze, nic mi się jak dotąd (4 lata) nie psuje z rączką ani z podawaniem drutu.
Pospawałem tym 2 swoje maluchy, honde i jakieś słupki na działkę, suszarkę na pranie kolegi balustradę na strych dla babci itp itd, zjechałem juz chyba z 10 albo więcej rolek drutu samoosłonowego, no i nadal wszystko śmiga jak nowe.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-04-2010, 21:44   

A mi sie ten podajnik podoba nawet nie taki zły jak w sprzecie za taki pieniądz. Ja mam gorszy podajnik ale jeszcze sie nie zrypał na szczęście. A mocy tyle ma że potrafi druta 0.8mm zgiąć i zęby w kułeczku pozdzierać. Tylko szkoda że nie jest na gaz.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
resko
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 71
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 13-04-2010, 16:56   

rybka u mnie też są cztery zakresy prądu ;) jest 1 i 2 oraz min i max :) ale szkoda,że nie ma takiego ustawiania prądu jak mam w zwyczajnej spawarce elektrycznej,było by dokładniej,dobrze że chociaż drut podaje płynnie jak za taką kasę to jestem bardzo zadowolony chociaż powiem szczerze,że miałem wątpliwości przez to chciałem kupić starego miga ale jest dobrze jak jest ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 27-12-2010, 19:57   

ja miałem bestera używanego i się skończył. to zakupiłem takie coś http://allegro.pl/migomat...1370069672.html

MIGOMAT SPAWARKA S-MIG180A 230V VARSTROJ CO2

i jestem zadowolony. parę autek pospawałem stół warsztatowy wydechy i inne różne rzeczy. nie zawsze takie tanie sprzęty są takie tandetne. ja tam jestem zadowolony z tego sprzętu i polecam tego sprzęta. i co najważniejsze 24-mce gwarancji :&
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 27-12-2010, 20:35   

marcin- napisał/a:
nie zawsze takie tanie sprzęty są takie tandetne.


Tylko podajniki sa kiepskie.
To jest jedyny mankament tej spawarki.
Niech służy bezawaryjnie jak najdłużej, ale ja juz wole bestera 1801 z normalnym podajnikiem 2rolkowym napędzanym silniczkiem jak od mechanizmu wycieraczek samochodowych.
Te tanie maja silniczki jak od zabawek.
Miałem taka i sprzedałem bo juz dość czasu zmarnowałem na walkę z podajnikiem i trzymaniem przewodu od podajnika jak najbardziej prostego podczas spawania.
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 27-12-2010, 21:03   

Cytat:
Miałem taka i sprzedałem bo juz dość czasu zmarnowałem na walkę z podajnikiem i trzymaniem przewodu od podajnika jak najbardziej prostego podczas spawania.


muszę przyznać że od początku tak się nią staram spawać co by ten przewód w jak najprostrzej linii trzymać ale dobrze jest. wietrznie nią robił nie będę :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pccizmo
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 07-03-2014, 14:56   

@ resko,

Masz jeszcze tą spawarkę? Jak oceniasz zakup z perspektywy czasu?
Da się nią pospawać coś przy płocie, balustradzie od czasu do czasu również?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne