lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
H1 kontra T1
Autor Wiadomość
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 09-09-2010, 19:38   H1 kontra T1

Na proźbe kolegi zrobiłem taki test jak z szamponem do włosów miałem do dyspozycji honde civik do malowania dwie strony na czarno z efektem ale to bez znaczenia,Jedną strone malowałem h1 a drugą t1 i co zauwazyłem,obie strony wyszły identycznie żeby bylo jasne żadnej różnicy w strukturze lakieru ale t1 zdecydowanie szybsza bardziej pyli nie jest zbyt wymagająca od lakiernika strumień szeroki i równomiery i tą dysze a raczej głowice polece zdecydowanie jak dla mnie spisuje się ok,Głowica h1 to prawdziwy pożeracz powiecza po przekręceniu głowicy z h1 gdzie miałem 2 atm na t1 miałem prawie 4atm czyli zużycie dwukrotnie większe,nie pyli materiałem tak na boki przezco mniej lakieru strumień tak samo szeroki,nie nadaje się dla przeciętnego lakiernika amatora ze względu na zapotrzebowanie w powietrze,używan devilbisa kilka lat i zastanawiam się poco taki patent bo aż tak wielkiej różnicy w lakierowaniu niema może chodzi o LZO ale tego tak do końca nie jestem pewien

DSCN1395.JPG
Plik ściągnięto 663 raz(y) 1,31 MB

_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 21-01-2011, 02:11   

Dzieki Sławku!
Tez w koncu udało mi sie popracowac na H1 i rzeczywiscie duzych różnic nie ma, no chyba ze ktos ma mało wydajny kompresor to juz zauwazy co nie co. (ale przy H1 wymiana filtrów nie tak czesta, choc rachunek za prad wiekszy)
Jakich pistoletów uzywasz teraz w swojej firmie? (bedac na swoim napewno zweryfikujesz swoje przyzwyczajenia) tu juz kazda zł sie liczy.
Robisz na konwencji czy H2o?
pozdro!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-01-2011, 19:59   Re: H1 kontra T1

slawek napisał/a:
... używam devilbisa kilka lat i zastanawiam się poco taki patent bo aż tak wielkiej różnicy w lakierowaniu nie ma może chodzi o LZO ale tego tak do końca nie jestem pewien


... O Lotne Związki Organiczne to na pewno tu nie chodzi. Cała ta technologia HVLP i jej podobne z narzuconą skutecznością aplikacji minimum 65 % ... została opracowana o walki z tym co nielotne. Z tym co pozostaje na filtrach. To co się przedostaje do powywietrza zależy już tylko od producenta materiału ... no może troszkę od lakiernika, jeżeli wali do lakieru masę rozcieńczalnika ... ale to nie ma już tak dużego wpływu na środowisko ( statystycznie rzecz ujmując bo nie każdy lakiernik tak robi ) .

Ja też nie wiem po co jest ta dysza w DeVilbisie ... osobiście uważam że cały ten system wymiennych zestawów ( Trans Tech ) jest zdrowo porąbany :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 21-01-2011, 20:39   

skasowałem post,bo niepotrzebnie się wtrąciłem ;] .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2011, 00:07   

PROJEKTER napisał/a:
... osobiście uważam że cały ten system wymiennych zestawów ( Trans Tech ) jest zdrowo porąbany
_________________

Choc nie tylko ja myslę że jest to zwykła prowokacja -to uwazam że nie mają prawa się wypowiadac o pistoletach ci którzy nie polakierowali w swoim życiu ani jednego samochodu.
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 22-01-2011, 00:18   

No...Elwis-...Po krawędzi..-Jedziesz.... ;]
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2011, 00:44   

Taka moja rola w społeczeństwie :)

[ Dodano: 22-01-2011, 00:50 ]
tomash napisał/a:
No...Elwis-...Po krawędzi..-Jedziesz....


A co może Ty napisałbyś o Lamborghini Galardo że ma niepotrzebny spojler!!!!!??????

[ Dodano: 22-01-2011, 00:54 ]
PROJEKTER napisał/a:
Ja też nie wiem po co jest ta dysza w DeVilbisie ... osobiście uważam że cały ten system wymiennych zestawów ( Trans Tech ) jest zdrowo porąbany


Panie Projekter Trans-Tech to nie dysza TO GŁOWICA ! !!!!!
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-01-2011, 10:34   

Elvis - Ty już się nie wyleczysz z tego ślepego fanatyzmu. To że o Devilbisie wiesz tyle ile przeczytasz w necie to już dowiodłeś rok temu. :glupek:

Trans Tech koleżko to system atomizacji materiałów lakierniczych opracowany przez ITW bo ten twój DeVilbiss to tylko znak towarowy. DeVilbiss to absolutnie najgorszy z pięciu wiodących markowych produktów jakie są dostępne na rynku w branży naprawa samochodów osobowych.

I raczej nie zaczynaj tu żadnych durnych wywodów i bezczelnych wycieczek bo od pewnego czasu na tym forum nie ma już "durniów" i nie ma też żadnego chamstwa w postach. Masz coś odkrywczego do napisania na temat jakiegoś pistoletu to są tu odpowiednio pogrupowane tematy ... pisz ... ale licz się z weryfikacją głupich nie potwierdzonych stwierdzeń.

Jak to będą takie bzdury jak to że "Trans tech to Głowica" i będziesz się upierał przy wprowadzaniu ludzi w błąd ... dostaniesz łatę "durnia". Nie ma tu już @Elvis litości dla "pierdół"


Co to jest DeVilbiss TransTech?

DeVilbiss wprowadził to alternatywa wysokiej wydajności, zgodności procesu rozpylania do Automotive Renowacja w latach dziewięćdziesiątych. Trans-Tech oznacza po prostu " Trans fer wydajnych Tech logii ". Technologia ta przewiduje, atomizacja znane wykonanie legendarnego pistoletu JGA, ale w pełni zgodny z prawodawstwem Ochrony Środowiska w odniesieniu do ustawy, które przekraczają 65% skuteczność przenoszenia farby mimo tej samej 2,0 bar (29 psi) ciśnienie wlotowe pistoletu. Trans-Tech doskonale łączy w sobie szybkość pracy z dużych rozmiarach natrysku i drobne rozpylanie na jasne płaszcze, jednowarstwowe powłoki nawierzchniowe i podkłady, wypełniacze i szpachlówki.


http://www.devilbisseu.com/faqs.aspx


... a tu jest przejrzysty obraz tego z ilu części składa się zestaw wymiennej głowicy w najbardziej skomplikowanym i awaryjnym pistolecie z pośród pięciu wiodących marek. :glupek:

http://www.devilbisseu.com/parts/pdf/UK/GTiPro.pdf
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 22-01-2011, 16:43   

PROJEKTER napisał/a:
DeVilbiss to absolutnie najgorszy z pięciu wiodących markowych produktów jakie są dostępne na rynku w branży naprawa samochodów osobowych.


Projekter jakie to 5 produktów Sata - Iwata- Devilbiss - a pozostała dwójka ?
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-01-2011, 18:59   

Jeżeli mamy tu pisać o "firmach" ... to przyjmijmy założenie, że za jakąś nazwą producenta czy marki stoi kawał "historii". W tych kategoriach możecie spotkać firmowe aparaty natryskowe :

Acuspray ( 3M )
Aerometal
Biknks - ( ITW )
CA technologies
DeVilbis - ( ITW )
Dux
Ecco
Fuji Spray
Graco
Iwata ( Air Gunsa )
Kremlin ( Rexson )
Optima
Sagola
Sata ( Econoline )
Wagner ( Watler Pilot )
Walcom ( Nesturo )

Z tych światowych producentów którzy się jakoś liczą na rynku europejskim można wskazać :

DeVilbiss
Graco
Iwata
Kremlin
Optima
Sata
Walcom

... a z tych którzy się liczą w środkowej części Europy w pistoletach grawitacyjnych w branży napraw samochodowych zostaje :

DeVilbiss
Optima
Iwata
Sata
Walcom

to alfabetycznie .... bo w kolejności preferencji to wygląda tak : SATA. .... sata .... sata ... Iwata, Optima, Walcom i ten gniot DeVilbiss. :glupek:

Oczywiście każdy może sobie sam zrobić taki ranking.

Ten nie uwzględnia w ogóle producentów pistoletów którzy są na rynku krócej niż 10 lat, oraz firm kopiujących ( i dwóch polskich producentów którzy stanęli technologicznie w latach 70 XX wieku ) Wysokie noty takich pistoletów jak Walcom, czy Optima wynikają wyłącznie z tego że na terenie Polski są silni i prężni przedstawiciele tego sprzętu i coraz częściej można spotkać je w małych lakierniach ( hiszpańska SAGOLA i francuski KREMLIN też się śladowo trafią ) ... nie koniecznie w lakierniach samochodowych bo tu sprawa jest jasna .... SATA i IWATA ... a jak ktoś błądzi i poszukuje i jeszcze sprawdza jak co tam działa, albo chce być oryginalny ... to używa czasami ... DeVilbissa :)

Można jeszcze dodać, że GRACO i WAGNER to bardzo duże i silne firmy. Nie są po prostu zbyt popularne w Polsce ... w samochodowce. W tym własnym rankingu z pełną premedytacją i bezczelnością bardzo nisko oceniam DeVilbissa i Kremlina. Nie znoszę tych pistoletów ze względu na ich konstrukcję, awaryjność, i brak jakiekolwiek filozofii produktu tj. opieki techniczno - merytorycznej nad nabywcą tych aparatów. O ile można to wybaczyć SICO czy FOBO i tu jest to zrozumiałe to niestety jest to karygodne w przypadku renomowanych producentów.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 22-01-2011, 21:16   

projekter miałem okazje ostatnio lakierować (lakierem bezbarwnym) od kolegi devilbissem gti pro dysza 1.3 ale czy tam było t1 czy h1 czy co oni tam jeszcze mają to nie wiem i powiem tak ci co kupili devilbissa tego to mają pecha,w porównaniu z moją sata 3000rp 1.2 to może on rowery najwyżej z nim lakierować nie wiem czy czasem nawet mi się lepiej moją sata rp 1.3 nie lakierowało takie moje odczucie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 22-01-2011, 21:18   

tu warto wspomniec jeszcze o włoskiej firmie Asturo

http://www.spraygunworld....sturo/index.htm

tu jeszcze paru producentu sprzetu na swiecie

http://www.spraygunworld.com/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 24-01-2011, 00:37   

producentów ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 30-10-2011, 21:00   

Odswierzam temat z pytaniem o porównanie T1 i T2 GTI PRO z głowicą T2 używam do tylko do claru i moje spostrzeżenie jest takie że ciężko jest uzyskać odpowiednio drobną "krople" zresztą w znikomych opisach można przeczytać że T2 przeznaczona jest do dużych powierzchni i nakładania grubszych warstw i moim zdaniem to widać. Może głowicą T1 łatwiej jest uzyskać porządane efekty? Konkretnie chodzi mi o ładną nieprzelana strukture tak jak kazdemu. Niestety info na temat tych gunów jest bardzo słabe!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 26-09-2013, 07:21   

ostatnio zakupiłem ponownie gti pro 1.3 ale z rozpylaczem T1, poprzednio miałem H1 HVLP, według mnie to H1 ma szerszą miotłe i jakoś lepiej kładzie się nią klar niż T1, takie moje odczucie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 09-10-2013, 20:33   

Jestem po kilku lakierowaniach dv 1.3 T1 , w porównaniu do H1 to:
1. na T1 zostaje odkuż na motylku z lakieru lub bazy czego w H1 nie było
2. baze i klar troszke inaczej się kładzie niż H1

W porównaniu do wcześniejszego DV gti pro 1.3 H1, aktualny gti T1 jakby mniej materiału podawał, wrażenie jakby dysza była mniejsza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 09-10-2013, 22:45   

Witam!
@darekk co do punktu pierwszego
to zgadza sie, hvlp tak nie pyli wiec mniej nalotu na " motylku" hehe
Drugi punkt: tez masz racje , między hvlp a hp jest róznica w aplikacji i na powłoce.

Ogólnie podsum. te dysze to w poście pierwszym i czternastym jest krótka charkterystyka tych dysz.
:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 10-10-2013, 08:52   

A ja myślałem że mam zepsute t1 bo mi tez odkurz zostaje na dyszy. Wolę porabiać na t2.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne