lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SATA jet 100 B P
Autor Wiadomość
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2010, 20:39   SATA jet 100 B P

W tym temacie proszę opisywać ogólną charakterystykę i wrażenia z użytkowania pistoletu SATA jet 100 B P
http://www.sata.com/index.php?id=1126&L=6
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 18-12-2010, 00:17   

Tak więc pierwsze to bym prosił o opinię Ciebie ponieważ wiem, ze jesteś użytkownikiem takiej saciny, a ja o takiej myślę;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2010, 00:24   

Krystian990 napisał/a:
wiem, ze jesteś użytkownikiem takiej saciny, a ja o takiej myślę;)


Jestem na etapie zakupu tego pistoletu.
Własnie ze względu na jego specyficzne walory.
A mam inny z tej serii czyli 100 B F 1.6RP - a to juz inne narzędzie, weź sobie porównaj.
A wracając do Twojego pytania....
Jakość i oszczędność materiału i czasu zaczyna się juz od podkładu i to najlepiej oddaje to co ten pistol potrafi.
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 18-12-2010, 00:52   

Właśnie teraz mam Sate 4000HVLP Digi 1,3 i super się nią pracuje, nie pyli, super atomizacja, równiutko rozkłada ale (Proszę nie bijcie wiem, że to co robię to grzech śmiertewlny :P ) podkład nią idzie kulawo... Strasznie powoli... I dlatego myślę o jakiejś sacinie pro do podkładu bo po zakupie 4000 doceniłem ile tak naprawdę daje pro pistol :D I mógłbyś przybliżyć różnicę pomiędzy tymi pistolami?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 18-12-2010, 01:01   

Krystian990 napisał/a:
podkład nią idzie kulawo
no i to mi sie podoba!
narzedzie ma zarabiac na siebie a w jaki sposób to juz Twoja spraw! Tylko wyczysc go tez PRO!
pozdro!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 18-12-2010, 01:38   

Czyszczony to jest po każdym lakierowaniu do stanu "NÓWKA" ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-12-2010, 09:04   

@Krystian ... jak to ma być zakup oszczędny to upoluj gdzieś SATA KLC ( już nie produkowany ) albo SATA Econolin ... to KLC nadal produkowany, tylko że ma czarny korpus.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 18-12-2010, 09:13   

Co do oszczędnego zakupu to zależy.... Gdyby była odczówalna różnica w pracy pomiędzy KLC, a setką to jest przecież zakup raz na kilka lat i bym wolał dołożyć i kupić pistolet, który jak najlepiej spełni powierzone mu zadania... Ale gdyby nie było dużej różnicy przy nakładaniu lakierów, a dało by się go kupić taniej to czemu nie:) Wszystko już zależy od opinii użytkowników:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2010, 11:35   

Krystian990 napisał/a:
podkład nią idzie kulawo...


Serce Cie nie bolało jak lałeś do niej podkład?

Sata 100 BF z dyszą ????? 1.6 ( jest perfekcja, lecz czasem mam wrazenie ze mogła by byc większa) RP lub HVLP - ja mam RP i sobie chwalę gładką i równą powierzchnię a jak jest w hvlp tego niewiem.

Jeśli chodzi o wrazenie że potrzebna większa dysza to mam na myśli poliestry i gęstsze podkłady jako wypełniacze, dlatego kupuje sate 100 B P - typowa do tego celu.
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 18-12-2010, 23:47   

A żebyś wiedział, że aż łezka w oku staje jak trzeba ją zalać podkładem.... Ale jak trzeba to trzeba... Czyli 100 B P do podkładu na 10% rozpucha się nie nada? tylko gęste materiały....?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2010, 23:55   

Krystian990 napisał/a:
Czyli 100 B P do podkładu na 10% rozpucha się nie nada? tylko gęste materiały....?


Zobaczymy jak juz dostanę ja w swoje ręce.
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 18-12-2010, 23:57   

Czyli kiedy można spodziewać się recenzji? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 30-12-2010, 17:12   

MK masz już tą setkę? ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2010, 17:13   

Krystian990,
Niestety transakcja nie wyszła bo za wysyłke koleś chciał prawie 50 euro a normalnie starcza 14.40 euro w hermesie.
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2011, 01:08   

Pytanie do znawców tematu.
Czyli do Roberta jak najbardziej.
Czy w pistolecie 100bf jest możliwe zamontowanie dyszy i iglicy od 100B P ???
Jako pistolet do podkładu o pracy na takim samym ciśnieniu i zapotrzebowaniu na powietrze, korpus może pasować do pracy jako BF w technologii rp i BP do poliestrów występujący w jednej technologii - zapewne rp.

Można zamienić bez pogorszenia parametrów i czy jest to technicznie mozliwe???
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 31-08-2013, 14:03   

Hej,Panowie mam pytanko czy taka Sata z dysza 1.8 będzie jak najbardziej do podkładu sie nadawać czy szukać np.1.6.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2013, 15:04   

MarcinGSI,
1.8 będzie idealna.
1.6 to taki niedosyt przy masce czy przy dachu.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-08-2013, 15:32   

MarcinGSI napisał/a:
Hej,Panowie mam pytanko czy taka Sata z dysza 1.8 będzie jak najbardziej do podkładu sie nadawać czy szukać np.1.6.


Czy tobie na pewno chodzi o ten pistolet jak w temacie ? :
http://www.sata.com/index...atajet100bp&L=6

Czy o 100 BF ... a jak tak to o którą RP czy HVLP ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2013, 15:56   

PROJEKTER napisał/a:
Czy tobie na pewno chodzi o ten pistolet jak w temacie ? :


Gdyby Ci przyszło ciut pomysleć, to byś nie zadał tego pytania.
Pierwsze, , , 100BP ma tylko jedną dyszę
Drugie. . . zapytał o 1.8 w modelu 100 - - - czyli jedyny pistolet z taką dyszą to 100 BF rp. .
HVLP wykluczyło się samo ze względu na inne wymiarowanie dysz.

Więc po co to pytanie?
MarcinGSI napisał/a:
Sata z dysza 1.8 będzie jak najbardziej do podkładu

Do podkładu czyli nie pyta o pistolet do poliestrów. :glupek:
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-08-2013, 17:08   

To Ty sobie dyskutuj z nim na czuja ... Tobie jako forumowemu durniowi przysługuje taka bezmyślność ... :glupek:

Temat jest o SATA 100 B P gdybyś nie zauważył.... ale Ty jak zawsze pierwszy do wyjaśnień co inny usher miał na myśli ... jak typowy dureń.

@MarcinGSI napisze czytelnie, że chodzi mu o 100 B F RP ... dostanie fachową opinię .... Napiszę że to 100 B F HVLP też dostanie fachową opinię ... Okaże się że jednak to 100 B P także dostanie fachową informację ... :nono:

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie odpowiadam na zamiar zadania pytania.... tylko na pytania .... a konfabulacje .... co autor miał na myśli .... to jak wiemy od lat, twoja specjalizacja Ldoktorze.

Pomijając tu na chwilę fakt że 1.8 w modelu RP to wspaniała dysza dla bogatych rozrzutnych malarzy którzy nie umieją przygotować równo i bez rys podłoża więc muszą zalewać wady tego podłoża gęstym wypełniaczem i to bardzo grubo.

Więc jak to twoja rada .... to durna jak większość twoich rad MK. ... a że do tego wyrywna to radzisz komuś wydać 500 zł ( nowy zestaw głowicy ) na coś co nadaje się do wypełniaczy ... bo tak się składa ze do gruntów i lekkich grunto wypełniaczy SATA zaleca dyszę 1,4

1,6 to w modelu RP to jest mega "przepust" ... a 1,8 to tylko dla tych co nie wiedzą o co chodzi w naprawach samochodów czyli ..... dla Ciebie MK.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 01-09-2013, 10:53   

Chodzi mi dokładnie o SATA JET 100 B RP http://allegro.pl/pistole...3488989257.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-09-2013, 11:50   

Jeżeli kupujesz z allegro i nie masz wpływu na konfigurację a ten egzemplarz ci odpowiada to bierz z dyszą 1,8. Generalnie jednak jest ona za duża do normalnego codziennego użytku i zdecydowanie lepsza byłaby 1,6. W tym przypadku idzie w powietrze mniej materiału, jest on lepiej zatomizowany i rozlany. Uboczna korzyść to stosowanie rzadszych produktów może nawet rezygnacja z takich które mają zdolność wypełnienia ponad 300 um.

W lakiernictwie pojazdowym gdy się wahasz w zalecanym typoszeregu dysz lepiej jest wybierać mniejszą. W nowych SATA , szczególnie modelach RP , to już konieczność. Tylko w pistoletach HP można jakoś zniwelować położeniem iglicy zbyt dużą wielkość dyszy materiałowej.

Weź pod uwagę dwie sprawy :

1. Rozmiary dysz materiałowych renomowanych producentów pistoletów zostały dopasowane do odpowiednich testowanych produktów z nowych serii technologicznych. Ponieważ te produkty "zgęstniały" z powodu walki z LZO to dysze zostały powiększone, ale oznaczenia zostały żeby nie robić dużego bałaganu. SATA 100 RP z dyszą 1,4 to już wydajny aparat do podkładowania i gruntowania ... z dyszą 1,6 bardzo wydajny i do tego bardziej rozrzutny.

2. Wymiary dysz materiałowych nie są w tym modelu w całości przeznaczone dla lakiernictwa samochodowego. 1,4 to grunty i grunto wypełniacze, 1,6 to grunto wypełniacze i wypełniacze ( do 300 um czyli max w refinishu ) ... 1,8 to wypełniacze do 600 um i materiały strukturalne. 2,0 wypełniacze specjalne i lakiery strukturalne ( ale nie dla branży samochodowej :nono: ).


Z dyszą 1,8 też da się pracować. Zdecydowanie jednak 1,6 jest lepsza.

Ja np kupiłbym 1,4 RP ... ale Ja wiem czym grozi robienie grubych powłok pod lakierem i że to nie naprawa lakiernicza tylko .... malowanie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 01-09-2013, 13:37   

Ja nakładam podkład dupont duxone bez rozcieńczania dyszą 1.3 markowym pistoletem. To oznacza że dobry sprzęt z małą dyszą daje radę z wypełniaczami i jak jest potrzeba to mógłym grubo przylać. To nauczyło mnie że dysza powyżej 1.5 dla podkładu wypełniającego to takie maksimum dla standardowych napraw gdzie szpachla jest prawidłowo wyprowadzona i wystarczy nałożyć dwie lub trzy pełne warstwy wypełniacza aby uzyskać równą niepoprzecieraną powierzchnię.
Sprawa jednak ma się inaczej gdy ktoś robi kitowozy i musi używać szpachli natryskowej (ja np. w tym roku natryskowej użyłem tylko raz). W takim przypadku zalecałbym znacznie większą dyszę ale tylko do szpachli natryskowej. Podkład wypełniający nakładałbym innym pistoletem o mniejszej dyszy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 01-09-2013, 14:09   

michalLbn napisał/a:
Ja nakładam podkład dupont duxone bez rozcieńczania dyszą 1.3 markowym pistoletem.

Ja podkład 5107 z Sh nakładam też dyszą 1.3 ale sata 4000 ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 01-09-2013, 19:28   

To teraz mam rebusa,napisałem do przedstawiciela Sata na Polskę o cenę z dysza 1.4.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 01-09-2013, 22:30   

unek napisał/a:
michalLbn napisał/a:
Ja nakładam podkład dupont duxone bez rozcieńczania dyszą 1.3 markowym pistoletem.

Ja podkład 5107 z Sh nakładam też dyszą 1.3 ale sata 4000 ;)


To ja mam jeszcze lepszą sytuację bo gti trans tech
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-09-2013, 09:56   

michalLbn napisał/a:
To ja mam jeszcze lepszą sytuację bo gti trans tech

A nie wiem ..ponieważ nie miałem go łapach...
Podobno to tylko taki szwindel z tym trans tech :D ale ja się nie znam....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-09-2013, 11:50   

unek napisał/a:
michalLbn napisał/a:
To ja mam jeszcze lepszą sytuację bo gti trans tech

A nie wiem ..ponieważ nie miałem go łapach...
Podobno to tylko taki szwindel z tym trans tech :D ale ja się nie znam....


Z TRANS Tech nie ma szwindlu bo to taka właśnie technologia żeby bez wysiłku i przy zamianie tylko jednego elementu kompletnie zmienić charakterystykę pracy aparatu natryskowego. W Trans tech cała tajemnica tkwi w średnicy centralnego otworu dyszy powietrznej. Mała dziurka to mniej powietrza i wyższe ciśnienie ... przez co większa prędkość wylotowa materiału i lepsza atomizacja ( HP / LVLP ) albo wielka dziura i wtedy dużo powietrza, ale małe ciśnienie na głowicy przez co materiał jest mniej rozdrobniony i leci na krótszą odległość bo ma mniejszą prędkość czyli jak w HVLP. Ponieważ to symulacje a nie faktyczna redukcja ciśnienia w korpusie to i efekt jest ... powiedzmy kompromisowy. Różnice widać wyrażnie gdy w jednym momencie używa się np DV GTI PRO i SATA 3000. albo GTI PRO LITE i 4000 szczególnie w wersji HVLP.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-09-2013, 11:57   

PROJEKTER,
Przecież napisałem, że sie nie znam ;)
Ale gdzieś tak jest napisane....tu czy tam ....a może jeszcze w innym miejscu....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-09-2013, 12:18   

Możliwe ... ale gdy coś jest tu napisane to trzeba się trzymać kontekstu takiego zapisu ... Gdy się gada w realu to wszytko można wyjaśnić w kilku dodatkowych zdaniach ... TU można tylko liczyć na inteligencję czytającego post. ;) ... albo odpierać ataki gdy ktoś się chwyta "słówka". :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-09-2013, 14:49   

PROJEKTER napisał/a:
TU można tylko liczyć na inteligencję czytającego post.

Dobra dobra nie brnijmy dalej ... ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne