lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szerokość miotły
Autor Wiadomość
kilroy
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-04-2013, 10:58   Szerokość miotły

Czytając karty pistoletów SATAjet 1000 K RP, i SATAjet 1000 B RP, nie znajduje danych szerokośći nakładanej warstwy przy jednym przejsciu.
Zauważyłem podobne pytanie na forum dotyczące SATA minijet. Jaki jest powód że SATA nie podaje tej informacji? Ktoś ma doświadczenia jaki szeroki strumien oferuje SATAjet 1000 B RP?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 10-04-2013, 20:46   

Żaden producent profi pistoletów nie podaje takiego parametru w tabelkach :nono: ... chyba że obok umieści uwarunkowania dla rozmiaru dyszy materiałowej, ciśnienia wejściowego, lepkości lakieru, typu dyszy powietrznej i temperatury aplikacji.

W pistoletach o które pytasz ma jeszcze znaczenie to że model 1000 K to aparat z dolnym podejściem materiałowym ... a tu lakier może mieć ciśnienie od 0,5 do 1,2 bara.

Dla porównania ... w takim 1000 K i 1000 B szerokości strumienia będzie bardzo zbliżona dla identycznych warunków testu ... choć w 1000 K RP dysza będzie 1,1 a 1000 B ( grawitacyjny ) 1,3 ;) .

Pamiętając oczywiście że to nie są wymiary średnic w milimetrach i że w modelu HVLP dysza 1,3 jest mniejsza niż 1,3 w RP więc porównanie dwóch różnych systemów w ogóle mija się z sensem.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kilroy
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-04-2013, 23:18   

PROJEKTER napisał/a:

Dla porównania ... w takim 1000 K i 1000 B szerokości strumienia będzie bardzo zbliżona dla identycznych warunków testu ... choć w 1000 K RP dysza będzie 1,1 a 1000 B ( grawitacyjny ) 1,3 ;) .


Ok, to już jest jakieś porówanie, i właściwie o to chodziło przy wyborze pomiędzy dwoma pistoletami.


Sprzedawca SATA oferuje mi SATA 1000 B RP z dyszą 1,6. Opcja późniejszego dokupienia zbiornika BVD, za którego pomocą mógłbym lakierować nawet najbardziej gęstymi 'budyniami'.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-04-2013, 11:15   

kilroy napisał/a:
Sprzedawca SATA oferuje mi SATA 1000 B RP z dyszą 1,6. Opcja późniejszego dokupienia zbiornika BVD, za którego pomocą mógłbym lakierować nawet najbardziej gęstymi 'budyniami'.


Coś mi świta że był nie dawno jakiś temat o pistoletach i "gęstych budyniach" ... Co takiego lakierujesz ( sądzę że stolarz ;) ) więc bardziej .... CZYM lakierujesz że to musi być aż tak gęste ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kilroy
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-04-2013, 13:01   

Badziewne poliuretany, między innymi. Ostatnio poświęcam dużo czasu na czytanie w necie, i sporo Twoich postów. Tematy o dyszach i innych kokrewnych zagadnieniach.

Dzisiaj padła w końcu decyzja i zamówiłem:
SATAjet 1000 B RP, dysza 1,6 (opcja kubek BVD z ciśnieniem)
Aerometal 5132, mosiądz prasowany, automatyczny spust
20 m węża za kompresorem, a przed blokiem
10 m węża za blokiem

Zwój węża za kompresorem ma służyć schładzaniu powietrza. Taki patent sprzedawcy jako mobilne rozwiązanie z wilgotnym powietrzem.

Pożyjemy, zobaczymy.
Kupie jeszcze pistolet do podkladów. Niekoniecznie SATA. Sprzedawca promował pistolety Victoria z Aerometalu. Podobno w cenie SATy 1000, a parametrami odpowiada SATA 3000/4000.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-04-2013, 17:53   

kilroy napisał/a:
Pożyjemy, zobaczymy.
Kupie jeszcze pistolet do podkladów. Niekoniecznie SATA. Sprzedawca promował pistolety Victoria z Aerometalu. Podobno w cenie SATy 1000, a parametrami odpowiada SATA 3000/4000.



Lubię jak oferenci walą taki tekst ... Parametry jak SATA, a cena dużo niższa ;)
Jeszcze niedawno ....Chrysler 300 M .... Mercedes S klasy tylko tańszy ... więc po co przepłacać :smiech: Widać po kilku latach eksploatacji. Widać za co się "przepłaca" ... Bo Mercedes to nie FIAT czy Lancia, a Chrysler ... już tak :buhaha:

Do podkładów weź sobie SATA 100 B RP lub HVLP jak wolisz oszczędniej .... i to raczej z małą dyszą. Podkład nie jest do lepienia z niego bałwanów tylko do likwidacji drobnych skaz powłoki. ;)

Badziewny poliuretan zawsze można rozcieńczyć ! ... Po co aplikować go jako "budyń" ?
W zasadzie tylko żelkot, żywice i lakiery strukturalne muszą być aplikowana w takiej gęstości.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kilroy
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-04-2013, 18:30   

Różnica w cenie miedzy SATA 100 B RP i 1000 B RP, jest ~100 zł. W takiej sytuacji brałbym już 1000 B RP, a jeśli zaoszczedzic, to Iwate AirGunsa, albo Lare.

Największym dylematem był blok z odwadniaczem, filtrem i reduktorem. SATA chciała za swój SATA 100 prep 1000 zl więcej niż konkurent za swój Aerometal.

Jeden sprzedawca twierdził że musiałem miec 3-stopniowy, z aktywnym węglem, a inny twierdził że aktywny węgiel nic mi nie da. Trudno było być tutaj mądrym. Wybrałem jak pisałem. Jak będzie w pracy, zobaczymy.

Poliuretany będa już inne. Remmers otrzymuje dobre opinie. Już jest zamówiony.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-04-2013, 00:13   

Węgiel w trzecim wsadzie jest tylko dla tych lakierników którzy oddychają tym powietrzem w pełnej masce ... Przy normalnym lakierowaniu filtr z wsadem granulatu węglowego nic nie daje ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne