lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SATA 3000 HVLP DIGITAL poważny problem pomocy... !??
Autor Wiadomość
manaak
Użytkownik
MaJsTeR


Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Gubin
Wysłany: 29-08-2012, 22:24   SATA 3000 HVLP DIGITAL poważny problem pomocy... !??

Witam wszystkich na tym forum jestem tu od dawna lecz nie miałem okazji się wypowiedzieć.
Od niedawna jestem posiadaczem owej saty (3000 HVLP) i wszystko było idealnie aż do dziś bowiem gdy malowałem strumień był jakiś dziwny ale domalowałem do końca bo musiałem po umyciu pistoletu główkuje co się mogło stać... 3 razy myłem go bardzo dokładnie i to samo dziwna jest miotła w końcu kręcę pokrętłem od miotły i co się okazało, ze wtedy gdy powinna być ''kropka'' jest jako taka miotła a gdy pokrętło rozkręcam zaczyna się wszystko psuć nie wiem o co z tym chodzi, proszę o jak najszybsza pomoc ponieważ następne malowanie miało być jeszcze dziś ale odpuściłem bo już mam gorączkę i mógłbym wszystko s......
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 29-08-2012, 22:38   

siema!
sprobuj moze tu

http://www.sata.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 29-08-2012, 23:04   

manaak napisał/a:
dziwna jest miotła w końcu kręcę pokrętłem od miotły i co się okazało, ze wtedy gdy powinna być ''kropka'' jest jako taka miotła a gdy pokrętło rozkręcam zaczyna się wszystko psuć nie wiem o co z tym chodzi,

Przyjrzyj się dokładnie pierścieniowi w korpusie pod dysza materiałową, już najmniejsze uszkodzenie skutkuje nieprawidłowym strumieniem natrysku.
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
manaak
Użytkownik
MaJsTeR


Wiek: 29
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Gubin
Wysłany: 29-08-2012, 23:45   

własnie wróciłem z garażu i pierścień wygląda mi na dobry dodam może ze pistolet malował dobrze i po chyba 3 malowaniu wyczyściłem go rozkręcając głowice iglice dysze następnie skręciłem i czekał do dziś (2 dni nie ruszany)

powiem moze tak :
-materiał rozkręcony 3 obroty od pełnego skręcenia
-ciśnienie 2bary (DIGITAL)
-kubek RPS ma wyjęty odpowietrznik, sitka tez juz nie ma, nawet bez kubka wlewając troszeczkę-to samo
-strumień jak go skręcę, "kropka'' jest jakaś nieduża miotła a jak rozkręcam to miotła się zwiększa lecz tak jakby brakuje materiału w środku tak jakby za mało materiału dostawał, a wiec zmniejszam ciśnienie nic , zwiększam materiał tez nic, testowane na bazie RM z rozcieńczalnikiem w stosunku 2:1, jak i nitro wszędzie to samo

coś musiało stać sie podczas tego mycia, rozkręcania-tylko nie mam pojęcia co może coś jednak z tym pierścieniem tylko co skoro wizualnie jest ok

[ Dodano: 30-08-2012, 22:44 ]
problem rozwiązany!!!
-----uszczelka pod głowica----została uszkodzona jeszcze u poprzedniego posiadacza (ustawił ja na oko w miejscu gdzie powinna być bo urwał się ''cycek'' który wchodzi w korpus [uszkodzenie nie było widoczne po rozkręceniu dyszy] następnie wszystko skręcił i mi odsprzedał, a ja po umyci musiałem ja delikatnie przestawić) po odwiedzeniu mojej zaprzyjaźnionej lakierni rozebrali mi ja i pokazali usterkę po założeniu nowej uszczelki wszystko wróciło do normy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bartek19918
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Mielec
Wysłany: 30-01-2013, 09:31   

czy zestaw naprawczy z saty jet 2000 pasuje do saty jet 3000?
przepraszam ze tak pytam ale chciałem wiedzieć czy się bardzo różnią od siebie zestawami naprawczymi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Thumper
Wyjadacz


Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 137
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Jordanów
Wysłany: 30-01-2013, 11:19   

Może i pasuje tzn jest możliwość skręcenia tego w całość. Ale w końcu 3000 to nie 2000. Producent poczynił z pewnością jakieś zmiany a kpl dysz i iglica to jeden z głównych elementów który z pewnością w jakiś tam sposób mógł zostać zmieniony (śr otworów, rozstaw itp). Nie kombinuj, chcesz mieć pełno wartwościawą Sate czy jakiegoś ulepa?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bartek19918
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Mielec
Wysłany: 30-01-2013, 11:51   

Thumper napisał/a:
Może i pasuje tzn jest możliwość skręcenia tego w całość. Ale w końcu 3000 to nie 2000. Producent poczynił z pewnością jakieś zmiany a kpl dysz i iglica to jeden z głównych elementów który z pewnością w jakiś tam sposób mógł zostać zmieniony (śr otworów, rozstaw itp). Nie kombinuj, chcesz mieć pełno wartwościawą Sate czy jakiegoś ulepa?

chce dokupic zestaw naprawczy do podkładu i szpachli do 2000 kosztuje od 150zł a do 3000 kosztuje 400zł i to jest powód (nie chce kupować chinczyka a 2 saty za 800zł jak na teraz do troche dużo) jak bedzie działać w polowie jak 2000 to do szpachli i podkładu wystarczy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 30-01-2013, 12:07   

bartek19918 napisał/a:
jak bedzie działać w polowie jak
jak co?na ten temat to powinien sie wypowiedziec @PROJEKTER.mamy rozumiec ze chcesz poprawic inzynierow z SATY?moze p.Robert napisze CI jasniej co i jak ;)
ale niestety coraz rzadziej nas odwiedza...ah... ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bartek19918
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Mielec
Wysłany: 30-01-2013, 12:45   

czyli lepiej kupić chińczyka
wyglądem są podobne sata 2000 do sata 3000 zestawy naprawcze też wyglądają tak samo
zastanawiałem się nad satą 100 1,8 ale używka kosztuje 700zł
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 30-01-2013, 12:58   

bartek19918 napisał/a:
używka kosztuje 700zł
nielepiej nowa?Poczekaj na opinie PROJEKTERA,kiedys sie zjawi :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bartek19918
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Mielec
Wysłany: 30-01-2013, 13:11   

też tak myśle że lepiej nową kupić za 950zł niż za 750zł używke "mało używaną" 1,5 roku z kubkiem jednorazowym za 8zł
http://allegro.pl/pistole...2986474851.html
może ktoś by miał zestaw naprawczy sata 3000 hvlp do sprzedania do podkładu uzywany
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne