lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SATAjet 4000 B RP
Autor Wiadomość
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2012, 11:54   

unek napisał/a:
przecież masz tam cennik poszczególnych części ...zamawiasz i masz...


172429 22,60 (3) euro
Opakowanie 5 szt. uszczelek do głowicy


5 szt uszczelek mam zamówić i na .... 50 użyć pistoletu ma mi starczyć?

Bo średnio taka uszczelka to 10-20 odkręceń wytrzymuje w stanie nienaruszonym.

A w tym przypadku te 22 euro to co ma niby być?
Abonament na satę????


Wyobraź sobie że bardzo uważałem na tą uszczelkę i.... przed każdym rozkręceniem dyszy rozpylacza... lałem w gwint rozcieńczalnik akrylowy aby uszczelniacz się zsunął bez oporów z korpusu.
Wczoraj zapomniałem i efekt na fotkach --- taśma izolacyjna i SATA :glupek: :glupek:
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 16-09-2012, 11:55   

piszesz ,że 2 uszczelnienie czyli co ??
Uszczelka pod głowicę (czarna) 165951 ???
bo ja już się sam zakręciłem ..
teraz piszesz ,że 172429 to czyli która padła??
Ostatnio zmieniony przez unek 16-09-2012, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2012, 11:57   

unek napisał/a:
że 2 uszczelnienie czyli co ??

172429 - uszczelniacz który jest w rozpylaczu.

[ Dodano: 16-09-2012, 13:00 ]
unek napisał/a:
teraz piszesz ,że 172429 to czyli która padła??

Te padaja jak muchy.
Więc i mi pada w tym konkretnym rozpylaczu.
I nic tego nie zmieni poza wymiana na nowy zestaw naprawczy.
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 16-09-2012, 12:05   

ejj to nie trzeba całego przecież zestawu wymieniać ;)
a nawet gdyby to i tak tej uszczeliki nie ma w tym zestawię przecież...
mkautos napisał/a:
Bo średnio taka uszczelka to 10-20 odkręceń wytrzymuje w stanie nienaruszonym.

nie wiem mi jeszcze się nie zepsuła ...a już ma poł roku i więcej przeżyła niż piszesz..
a nic tam nie leję w tą uszczelkę..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2012, 12:15   

unek napisał/a:
a już ma poł roku i więcej przeżyła niż piszesz..

Bo masz satunie już poprawioną w tym już kolejnym wydaniu co masz.
unek napisał/a:
a nawte gdyby to i tak tej uszczeliki nie ma w tym zestawię przecież...

Łukasz coś się słabo orientujesz w tym co piszesz.
Przecież ten uszczelniacz to część składowa dyszy rozpylacza.
A dysza rozpylacza jest sprzedawana... w kpl z iglicą i dyszą materiałową.
Nie mów że tego nie rozumiesz ?
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 16-09-2012, 12:31   

mkautos napisał/a:
Przecież ten uszczelniacz to część składowa dyszy rozpylacza.

ja tylko mówie o tym co widzę na tym pdf co podałem i tam widać co dostajesz ...
na czerwono jest zaznaczonę 166058 ... to jest zestaw naprawczy ...
i o tym piszę... przecież sam to napisałes
mkautos napisał/a:
wymiana na nowy zestaw naprawczy.



nie pisałem o całym komplecie co piszesz czyli dysza
mkautos napisał/a:
A dysza rozpylacza jest sprzedawana... w kpl z iglicą i dyszą materiałową.


[ Dodano: 16-09-2012, 19:07 ]
mkautos napisał/a:

Bo masz satunie już poprawioną w tym już kolejnym wydaniu co masz

skoro mam poprawioną to co w niej poprawili?? ten właśnie uszczelniacz więc nie widzę problemu aby zamówić nowy .przecież pewnie nie sprzedają tych samych uszczelniaczy co siadały ...
a z resztą po co ta cała dyskusja oddaj na gwarancji i problem z głowy..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2012, 14:34   

Sata 4000 rp sypie , ale bokiem.
https://picasaweb.google.com/116720131614707624098/14Gru2012?authkey=Gv1sRgCKyLofmim8L2XA

Tak wyglada pistolet po jednym lakierowaniu.
Uszczelniacze w pistolecie mało używanym puszczają na potęgę.
Gdzie sie podziała jakość wczesniejszych modeli sata?

Przeciez ten mój egzemplarz w dobrym wardztacie z przerobem jak u Jacka nie wytrzymał by miesiąca!!!
Nie wspomnę juz o tym co się dzieje wkoło nakręcanej na korpus dyszy rozpylacza.
Nie widać metalu ani z tyłu ani z przodu bocznych wąsów nie widać.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2012, 15:34   

mkautos napisał/a:
Przeciez ten mój egzemplarz w dobrym wardztacie z przerobem jak u Jacka nie wytrzymał by miesiąca!!!


No to sprawdźmy ... Najłatwiej to chyba bedzie zapytać ?
Jacku ? ... @Jacklac ... czy twoje SATY się rozpadają ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2012, 16:19   

Pistolety równo uzywane, 3000 wsb do bazy, 4000 rp do bezbarwnego.
O 3000 zlego słowa nie napiszę, mimo że dłużej w moich rekach jest i materiałów więcej przerobił niż 4000.

Gdzie jest jakość odpowiadająca cenie modelu 4000 ???

Słabiutko to wyglada w stosunku do tego co nim porobiłem.
Bardzo żałuję sprzedanego modelu 3000 rp,,, prawda @Robi?
Do dzis bezawaryjnie nim porabiasz.... w przeciwieństwie do tej mojej lipy z logiem sata.
 
     
robi
Stały Bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 66
Punkty: 1/11
Skąd: lubelskie
Wysłany: 14-12-2012, 16:44   

Działa bez żadnych problemów jedynie to troszeczkę przepuszcza przegub obrotowy ale nieznacznie i na razie nie ruszam a zwróciła się już parę razy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-12-2012, 16:56   

PROJEKTER napisał/a:
mkautos napisał/a:
Przeciez ten mój egzemplarz w dobrym wardztacie z przerobem jak u Jacka nie wytrzymał by miesiąca!!!


No to sprawdźmy ... Najłatwiej to chyba bedzie zapytać ?
Jacku ? ... @Jacklac ... czy twoje SATY się rozpadają ?


Nic podobnego...od momentu ich zakupu, a to już ponad rok nie zauważyłem w nich żadnych tu wspomnianych defektów, ani też innych, a są one całkowicie rozkręcane włącznie z wyjęciem iglicy, myte w nitro i czyszczone szczoteczką z zestawu SATA i pędzelkiem, następnie skręcane 3-4 razy dziennie...już od dawna się zastanawiam co MK może robić nie tak, bo nie wydaje mi się że to wada pistoletu, i jedyne przychodzą mi do głowy dwie rzeczy...albo źle myje pistolet?..albo źle go skręca po umyciu...raczej to drugie, mam tu na myśli zbyt mocno dociąganą kluczem głowicę materiałową, i zbyt mocno dokręconą głowice powietrzną co mogło doprowadzić do odkształcenia a nawet uszkodzenia uszczelki wewnątrz głowicy ...no chyba że MK poszedłeś na łatwiznę i zacząłeś myć pistolet sposobem chałupniczym wlewając nitro do kubka przytykając palcem dyszę, a takim sposobem można sobie bardzo szybko doprowadzić do zanieczyszczenia, a nawet zniszczenia pistoletu, więc tu bym się nie dziwił :nono:
mkautos napisał/a:

Pistolety równo uzywane, 3000 wsb do bazy, 4000 rp do bezbarwnego.

Tylko zwróć uwagę na skok gwintu na korpusie tych dwóch modeli, i przeanalizuj czy przypadkiem się nie zapomniałeś któregoś razu co do ilości obrotów przy dokręcaniu pierścienia, i czy zbyt mocno niedokręciłeś pierścienia w 4000.
Możliwe też, ze zbyt mocno dokręciłeś pierścień dyszy powietrznej, a następnie ustawiałeś ją do odpowiedniej pozycji, to też mogło spowodować uszkodzenie uszczelnienia wewnątrz pierścienia.
Dysza materiałowa i dysza powietrzna nie mogą być dokręcane bardzo mocno, wystarczy tylko delikatnie dokręcić, do momentu, w którym poczujesz już delikatny opór ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2012, 19:34   

jacklack napisał/a:
no chyba że MK poszedłeś na łatwiznę i zacząłeś myć pistolet sposobem chałupniczym wlewając nitro do kubka przytykając palcem dyszę, a takim sposobem można sobie bardzo szybko doprowadzić do zanieczyszczenia, a nawet zniszczenia pistoletu, więc tu bym się nie dziwił

Przewidziałem takie wątpliwości, więc zaraz dodałem w tym albumie zdjęcie tej częsci pistoletu która jest pod uszczelniaczem dyszy materiałowej.
Jest czysto?
Czyli nie dmucham i paluchem nie zatykam dyszy.

jacklack napisał/a:
Tylko zwróć uwagę na skok gwintu na korpusie tych dwóch modeli, i przeanalizuj czy przypadkiem się nie zapomniałeś któregoś razu co do ilości obrotów przy dokręcaniu pierścienia, i czy zbyt mocno niedokręciłeś pierścienia w 4000.

Ok, rozumiem co masz na mysli, ale niestety jest takie cos niemozliwe z tego prostego powodu że dysza materialowa i rozpylacz uszczelniają sie na zasadzie docisku - czyli część kołnierza dyszy materiałowej dociskana jest do wewnętrznej części rozpylacza i tyle.
To jest wazne uszczelnienie, wiadomo czego jest to dalsza część, co od siebie oddziela.
I z tego prostego powodu ze metal dociskany jest do metalu,,, nie jest fizycznie mozliwym przekrecenie silowe dyszy rozpylacza ---prawda????

No.
Dodajmy do tego że im wiekszy skok gwintu, tym mniejsza sila oddzialywania (czysta fizyka) to większą siłą oddzialywuje sie w modelu 3000 gdzie skok gwintu jest mniejszy.

Ale nic, to juz wiemy że ten uszczelniacz jest podatny na uszkodzenia i lubi przykleic sie do korpusu przy dłuzszym czasie przerwy w użytkowaniu pistoletu.
I warto mieć ich kilka w zapasie.

To co teraz na zdjeciach jest widoczne to duza nieszczelnośc na uszczelnieniu tego elementu co cynglem dociskasz aby otworzyc zawor powietrzny .
Odkrecilem imbusem tym samym co uszczelniacz iglicy, ogladnałem, wymyłem ze sladowych ilosci materiału który na nim sie osadził w części w ktorej uszczelnia bolec i delikatnie tylko sobie popuszcza powietrze.
Na poziomie akceptowalnym.
Ten element jest ciut za delikatny i dodajac do tego brak stabilnego prowadzenia bolca, szybko może sie zuzyć.

Jak dla mnie za szybko, bo mam swiadomość wartości tych sprzetów, wiem ile kosztują części zamienne, więc nie robil bym sobie kosztów specjalnie.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-12-2012, 11:38   

Co tu dużo gadać SATA 4000 to syf i lepiej kupić sobie dwa tańsze ... może AZ3 HTE 2 ... albo Jakieś tam Walcomy. Te nie mają takiej uszczelki i są lepsze od SATA 4000 .... zresztą SATA to przereklamowane barachło jak bezdyskusyjnie dowodzą wszytkie posty króla Juliana. Trzymajcie się z daleka od SATA. Nie ma co przepłacać bo psują sie gorzej niż SICO. :glupek:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2012, 11:42   

PROJEKTER napisał/a:
. Nie ma co przepłacać bo psują sie

Heh.
Bardzo skromny post.
Nie ma argumentów ..
Ja mam tylko jedno pytanie.
Gdzie ta jakość która powinna iść za ceną.
To tyle.

PS.
Napisalem tez że innego nie chce, więc nie wciskajmy sobie czegoś co nie zostało powiedziane.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-12-2012, 12:13   

No to o co ci chodzi ? ... Psują się bo są gównino zrobione z tandetnych materiałów ... ale nie kupisz sobie innego ? :glupek: Bądź konsekwentny w tych swoich wypowiedziach bo jestem ZA, a nawet PRZECIW to raczej głupie stanowisko.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2012, 13:12   

PROJEKTER napisał/a:
Psują się bo są gównino zrobione z tandetnych materiałów ... ale nie kupisz sobie innego ?

Heh.
Wracamy od pocztku?
Mercedes sie psuje, wiec sprzedasz i kupisz poloneza?

Szkoda mi jakości sprzedanej saty 3000rp, bo do dziś na równo z moja 3000 hvlp chodza bezawaryjnie, nawet przez myśl nie przeszło mi aby zwracać SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PRZY ZWYKŁYCH CZYNNOSCIACH OBSŁUGOWYCH PISTOLETU.

Czego nie da sie powiedzieć o modelu 4000.
Ale tylko o czynnościach zwiazanych z odkręcaniem rozpylacza.

Uszczelniacz ma tendencje do klejenia sie do korpusu i tyle.
Za rzadko uzywam, bo raz na tydzień, czasem dwa, trzy razy... pistolet jak nowy, wymagajacy dodatkowych czynnosci, lub specjalnej uwagi --- to niestety dziwne.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-12-2012, 13:33   

Kup sobie DeVilbissa GTI PRO i po problemie.

Czego jęczysz skoro jest do dupy a nie chcesz tego zmienić ?

Masz jaja to pierdzielnij te SATA 4000 w kąt, albo sprzedaj i kup sobie co innego ...bo piszesz te posty PO CO ? Nikt po za tobą nie ma takich problemów z SATA 4000, Jesteś ewenement bo twierdzisz że to nie Ty ją popsułeś tylko tak sama z siebie z naprężeń wewnętrznych. 90 % uszkodzeń pistoletów SATA w okresie gwarancji to nadmierne lub nieumiejętne ich użytkowanie. Zdarza sie że ktoś lakieruje na dwóch zmianach po 8 godzin i padają na gwarancji uszczelniacze albo nawet zestawy głowicy.

Z zasady jednak wytrzymują cały okres gwarancji. Potem sie psują co jest naturalne. Inne przypadki gdy coś jest uszkodzone w trakcie gwarancji to zawsze sprawa nieumiejętnego obchodzenia się z pistoletem ... Trzy takie przypadki są opisane na forum i czwarty coś tam bąknął. Skoro to problem z SATA, a użytkowników modelu 4000 jest tu masa to dlaczego każdy absolutnie każdy z tych pistoletów się nie rozpierdzielił w tym samym miejscu ?

Dobra, dobra MK masz tam w głowie swoją wizję OK ....

Szukasz tu rady w tym temacie ? To ci radzę ..... Sprzedaj SATA w cholerę kup sobie co innego. Coś co sie nie psuje albo jest tańsze. Bo z twoich postów wynika że się za bardzo psuje jak na tą cenę ... Prosta sprawa kup JA6111 którego polecasz innym, albo AZ3 HTE i wtedy naprawiaj bez marudzenia bo te są tańsze. Albo kup sobie DeVilbissa GTI PRO, albo kolejną IWATA WS400 bo te są tak samo drogie, ale nie rozpieprzają się tak jak ta gówniana SATA 4000.

Te twoje posty w tym temacie to są o czym ... i dla kogo ? Zdecyduj sie łaskawie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-12-2012, 15:16   

mkautos napisał/a:
Uszczelniacz ma tendencje do klejenia sie do korpusu i tyle.

Przestań człowieku pisać takie bzdury, jak i inne w innych tematach bo zakończysz definitywnie karierę na tym forum...praktycznie w każdym temacie siejesz propagandę zwróconą przeciwko wszystkiemu co prawidłowe w tej branży, robisz wszystko aby przeciwstawiać sie profesjonalizmowi i temu co przez lata pracy jest tu budowane aby było pomocne ! . do czego ty chcesz doprowadzić społeczność tego forum, i co chcesz udowodnić swoim postępowaniem?? ze taka droga po której stąpasz prowadzi do lepszej przyszłości i rozwoju?..bzdura ! , cały czas dążysz do tego, aby wszyscy, ze mną włącznie cofnęli się do Twojego poziomu zaawansowanej wiedzy na temat narzędzi i technologii która oparta jest na spostrzeżeniach pracy lakiernika z garażu, ...to ma być punkt odniesienia dla zdrowo myślących lakierników i właścicieli warsztatów?..jak dla mnie Twoja opinia jest mało wiarygodna i niemiarodajna.

Zastanów się może na spokojnie nad tym wszystkim i zdecyduj sam, bo masz teraz trzy wyjścia
1-Sam odchodzisz z forum
2-Ja Ci pomogę odejść
3-Przestajesz pisać bzdury i rozwalać wartościowe tematy.

Cytat:
pistolet jak nowy, wymagajacy dodatkowych czynnosci

Raczej podstawowej umiejętności mycia, ale to już wymagania dla jego użytkownika ;]
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2012, 23:59   

jacklack napisał/a:
1-Sam odchodzisz z forum

Nie.
jacklack napisał/a:
2-Ja Ci pomogę odejść

Za co?
jacklack napisał/a:
3-Przestajesz pisać bzdury i rozwalać wartościowe tematy.

Poproszę o wskazówki, bo nikogo nie uraziłem, projektantowi napisałem pieknego swiątecznego maila, jestem miłym i przyjaźnie nastawionym Julkiem i mam jedna trochę skopaną satę 4000.

Rozumiem że tu chodzi o to że mam milczec na temat awaryjnosci modelu 4000 rp i nie muszę nawet jej chwalic.
Mam milczeć?
Ok.
Satac 4000 1.3 rp digital o numerze xxxxxx (nie pamietam) własnie sie naprawiła a to co uważałem za podmuch boczny to były omamy po nitro a odkurz na rozpylaczu to był osad po moczeniu pistoletu w wiadeku z farbą, bo pomyliłem wałek z pistoletem.
Ok?
Moze być?
Gdzie podpisać?

Mam nadzieje że nmie uraziłem swiatecznego ducha tego forum.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-12-2012, 10:48   

mkautos napisał/a:
projektantowi napisałem pieknego swiątecznego maila, jestem miłym i przyjaźnie nastawionym Julkiem

Nie wątpię że prywatnie jesteś miły i przyjacielski, i bądźcie sobie z Projekterem przyjaciółmi aż do grobowej deski, niestety mało ma to wspólnego z tym co się dzieje na forum, i nie wiem po co w ogóle przytaczasz tutaj ?
mkautos napisał/a:
Za co?

Widzę że kompletnie nic nie zrozumiałeś z tego co Ci napisałem. albo udajesz że nic nie rozumiesz. Tu nie chodzi o ten konkretnie temat i awarii SATA, chodzi ogólnie o całokształt Twojej twórczości na forum, nieprzemyślane podejście do niektórych aspektów, czego dowodzi nawet ten Twój powyższy post, i Twoją niestabilną postawę obywatelska :D która od dawna budzi zastrzeżenia.

Nie chce tu robić dymu na święta, i psuć atmosfery, ale Krzysztofie bardziej waż to co piszesz...ustaw sobie może ten żagiel tak, abyś płynął po tym morzu mniej więcej w jednym kierunku pomimo wysokiej fali ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-12-2012, 11:29   

jacklack napisał/a:
Nie chce tu robić dymu na święta, i psuć atmosfery, ale Krzysztofie bardziej waż to co piszesz...ustaw sobie może ten żagiel tak, abyś płynął po tym morzu mniej więcej w jednym kierunku pomimo wysokiej fali


Ale z Ciebie poeta Jacku :)

Mkautos, po co to kręcenie, przecierż dobrze wiesz o co chodzi. Możesz sobie snuć tu jakieś teorie spiskowe ale wiele osób na forum już się na Tobie poznało także w to kręcenie raczej mało kto Ci uwierzy ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 16-12-2012, 12:24   

jacklack napisał/a:
Raczej podstawowej umiejętności mycia, ale to już wymagania dla jego użytkownika

Mam patent na mycie pistoletu bez rozkręcania!Wtedy nie będziemy uszkadzać uszczelek.
Wystarczy wlać do kubka nitro 1;1 z HCl przytkać wylot dys,przemuchać.Taka mieszanka usunie wszelkie zabrudzenia,nawet te bardzo stare Razem z nalotem tlenkow i kamienia,który przecież się osadza jak używa się nitra z wodą:paker: :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 16-12-2012, 12:44   

No-limit napisał/a:
nitro 1;1 z HCl


to tak dla jaj czy to na poważnie bo nigdy o tym nie słyszałem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 16-12-2012, 13:16   

giena napisał/a:
to tak dla jaj czy to na poważnie bo nigdy o tym nie słyszałem

Dla jaj.albo raczej sarkazm.Ale kubek możesz umyć :)

[ Dodano: 16-12-2012, 13:29 ]
Wydaje mi się,że Krzysiek nie robi z nas balonów i nie ściemnia w sprawie tego uszczelniacza.

[ Dodano: 16-12-2012, 13:32 ]
A chyba nie jest na tyle głupi,żeby robić o wielokroć coś zle przy rozkręcaniu,czy skręcaniu głowicy.

[ Dodano: 16-12-2012, 13:48 ]
Może by tak zmienić nazwę tego działu na "Pistolety do autorefinish"?Izmienić opis .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-12-2012, 14:29   

No-limit napisał/a:
Dodano: 16-12-2012, 13:29 ]
Wydaje mi się,że Krzysiek nie robi z nas balonów i nie ściemnia w sprawie tego uszczelniacza.

[ Dodano: 16-12-2012, 13:32 ]
A chyba nie jest na tyle głupi,żeby robić o wielokroć coś zle przy rozkręcaniu,czy skręcaniu głowicy.


Dzięki.

jacklack napisał/a:
Raczej podstawowej umiejętności mycia, ale to już wymagania dla jego użytkownika


Trzeci rok leci każdemu z tych pistoletów.

Oglądnij sobie Jacku jak są zdezelowane, poprzekręcane gwinty, dysze, korpusy, czyli to wszystko o czym mi piszesz wtórując projekterowi.

https://plus.google.com/u/0/photos/116720131614707624098/albums/5822531824552090961
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-12-2012, 15:33   

mkautos napisał/a:
Oglądnij sobie Jacku jak są zdezelowane, poprzekręcane gwinty, dysze, korpusy, czyli to wszystko o czym mi piszesz wtórując projekterowi.


Krzysiu czy ty kur..a naprawdę jesteś taki głupi czy tylko udajesz na potrzeby tego forum ?

Używasz pistolet co dziennie pada uszczelniacz za parę zł bo go przygniotłeś gwintem ... o co ci chodzi ? Co to za afera ? .

Obok w temacie dostajesz orgazmu jak piszesz o zaletach Jonnsowey chwaląc i polecając go innym ... Człowieku zostaw te SATA i kup sobie co innego, albo wymień uszczelniacz i zamknij papę bo twoje posty do niczego nie prowadzą. Kompletnie do niczego. Masz inną alternatywę dla SATA IWATA DEVILBISS to opisz uzasadnij i skoncentruj na tym uwagę będę wiedział, że wymieniam posty z przeciwnikiem SATA i zwolennikiem marki X. W treści udowodnimy czyje argumenty techniczne są celne a czyje to tylko wyobrażenia i opinie. Ty jednak krytykujesz i chwalisz ... Uderz się w łeb, a potem poważnie zastanów.

Widzisz tu na forum wysokiej klasy fachowców poza garsteczką tych co jeszcze im się chce pisać ? Widzisz tu ludzi z branży ... dostawców, albo producentów renomowanego sprzętu, czy lakierów ? Wiesz jak jest powszechna opinia o forach i internautach ... durnie debile gnoje, przygłupy, wsioki z ograniczoną zdolnością oceny ... a twoje posty to tylko potwierdzają. Co Ty robisz ? Tanie jest zajebiste ! ?? :glupek: Markowe jest gówniane !

Czy Ty przypadkiem anonimie internetowy nie zapomnisz czasami że jesteś z maciupciej miejscowości i samozwańczym lakiernikiem samochodem tysiące razy złapanym publicznie na konfabulacjach ?

Weź TY klapnij na dupie w tej swoje norze i ustal sobie jakiś system wartości życiowych, a potem się go trzymaj. Zostań durnym gównozjadem chwalącym syf to raz czy drugi dokopie ci się do dupy i przestaniesz pisać posty .... albo zrozum że jest profesjonalny sprzęt i profesjonale materiały, a Ty masz tego tylko namiastkę, ale dążysz do takiego właśnie celu i wtedy kopnij durnia za głupie patenciarskie pomysły, a nie mu tłumaczysz jak zaczynałeś. Zaczynałeś jak dureń ... rozwijasz sie razem z forum ... ale innym wmawiasz że to ch...j warte. Że to bzdury i że życie wygląda inaczej i że można taniej prościej ... Ty w ogóle elektryku widzisz co wypisujesz ? Czy na każdym kroku trzeba ci przypominać że g.wno umiesz że sie na tym nie znasz że kłamiesz że klienci sie na Ciebie skarżą że masz głupie wsiowe podejście do rozwoju własnej firmy że 90 % tego co wiesz wiedz z postów większości moich, fachowcu ...

Ogarnij się łaskawie i zacznij pomagać. Twoje rady nafaszerowane taniochą szkodzą. Sprowadzasz młodych ludzi na drogę usłaną gównami ... robisz im to na złość czy jak? Nie stawiaj się koleś za przykład i autorytet - nieudaczniku bo niczego sam nie osiągnąłeś. Masz g.wnianą norę denne wyposażenie i nielegalna lakiernię ... Co Ty jesteś za wzór do naśladowania ? Pogadaj z Ziemba jest w trakcie inwestycji, z @baqo który zalegalizował i rozbudował własny warsztat, z @gugnem jakie ma plany na najbliższe miesiące i lata z @kamilbusko …z Jacklakiem o jego kierunku rozwoju … Oni zaczynali jak TY na tym forum, ale oni nie zmarnowali czasu … nie pioer dolą jak TY czy inne ofermy głupot tylko poszli w jedynym możliwym kierunku. Nie ma innego, albo profesjonalnie albo do szamba

Jedno co w życiu zawodowym zrobiłeś dobrze to zakup normalnego narzędzia do lakierowania i kilku szlifierek do obróbki.... teraz wchodzisz do tematu o takich narzędziach i na nie srasz. Ty masz jakiś system wartości Mkautoas. Umiesz komuś powiedzieć kup to i to a od tego trzymaj się z daleka i to uzasadnić jak fachowiec ? Radzisz innym co innego niż sam zrobiłeś ... Kręcisz sie od lat w miejscu …. i wreszcie pytasz głupio o co te pretensje do Ciebie na forum ? Byłoby znacznie lepiej gdyby TU w każdym temacie było 10 postów zamiast setek…. za to wnikliwych rzeczowych jednoznacznych profesjonalnych i rozwiązujących problem raz na zawsze, a nie do następnego tematu o tym samym z innej strony.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez jacklack 16-12-2012, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-12-2012, 15:34   

mkautos napisał/a:

Uszczelniacz ma tendencje do klejenia sie do korpusu i tyle
mkautos napisał/a:

Oglądnij sobie Jacku jak są zdezelowane, poprzekręcane gwinty, dysze, korpusy, czyli to wszystko o czym mi piszesz wtórując projekterowi.

Są praktycznie w stanie idealnym...tylko co z tego skoro piszesz że wewnętrzna uszczelka ma tendencję klejenia sie do korpusu :glupek: ...może ją tylko kleić pozostawiona śladowa ilość bezbarwnego rozcieńczonego nitrem podczas mycia.

mkautos napisał/a:
Uszczelniacz ma tendencje do klejenia sie do korpusu i tyle.

Oglądałeś filmik jak pan SATA myje pistolet?? oglądałeś, jak myślisz dlaczego po umyciu każdej z głowic Pan przemywa je jeszcze czystym płynem? , przecież już były czyste praktycznie tak jak te twoje ze zdjęć;) ..do tego jeszcze dochodzi jedna bardzo istotna czynność która eliminuje pozostawienie nawet śladowych ilości materiału po myciu...jak myślisz MK, która to czynność???

http://www.youtube.com/watch?v=SQdfj_FhvTE
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
w_kladny
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 32
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Eindhoven/Wschowa
Wysłany: 17-02-2013, 11:06   

Jestem tu chwile dopiero ale na temat sprey ganów mogę coś powiedzieć ;]
Pracue w tej firmie 8 lat ,lakierujemy codziennie 2-3 razy i trochę się przetestowało ;)
Kiedyś mieliśmy Saty i nie było źle w sumie ale po jakiś czasie (2 lakierników :angry: )
ten od wodnej zaczął troszkę nawalać.Wymieniliśmy głowice ale problem powrócił...
Trafiło się tak że nasz dostawca miał jakaś promocję na Dewilbisa i zakupiliśmy 2szt (basae -clear) gti 2 trans-tech. Wiadomo nowy sprzęt to pełna frajda do tego Trans-tech nowe doświadczenia z lakierem.
Przyznam szczerze że przez 4 lata używałem tych Dewilbisów i byłem z nich zadowolony zwłaszcza z tego do lakieru :) Niestety padł i kupiliśmy kolejny...który już tak długo nie posłużył. Dość duży wpływ ma tu 2 lakierujących i dalej nie muszę mówić...sami wiecie.
Teraz mamy od pól roku nowego Sate do bazy z którego jestem bardzo zadowolony a od 2 miesięcy mamy też RP 4000b i jeszcze bardziej zadowolony :)
Reasumując powrót do Saty z usmiechem na gębie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mcgiwerr
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Pomorze
Wysłany: 27-02-2013, 09:00   

Hej mam pytanko. Mam zamiar kupic SATE i myslalem nad tym modelem bo cena chyba spoko.
http://allegro.pl/sata-je...2997477086.html

Maluje jakies 5 lat pistoletami z allegro do 300 zl i powiem ze szalu nie robia ale jakos idzie. Prosze o jakies info pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-02-2013, 10:04   

Ale jakie informacje ? .... Wszystko jest na forum o tym pistolecie. Kupuj i nie kombinuj to doskonały wybór.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mareksob
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 70
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: wlkp
Wysłany: 16-03-2013, 16:16   

Też dołączyłem do klubu Sata-nistów :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Busiek
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Bolęcin
Wysłany: 28-04-2013, 12:08   

Witam

Mam pytanie otóż jestem szczęśliwym posiadaczem tego otóż pistoletu jakim jest Sata 4000 RP z dyszą 1.3

Mam tutaj 2 pytania do użytkowników tego pistoletu:

- Jak ustawiacie swoje pistolety, żeby ładnie wylać lakier bezbarwny
- Jak Malujecie nim bazy gdyż ostatnio malowałem całego fiata Bravo i wyszły mi pasy na masce...

Mam nadzieję, że zapytanie dałem w Dobrym dziale Jeśli nie to Bardzo proszę Administratora o Przeniesienie tematu.

Pozdrawiam
_________________
"Parę lat w tył, parę lat do przodu. Patrząc przez pryzmat rozbitych samochodów, serdecznych ziomów, wrogów i kobiet te wszystkie rzeczy przenosimy w Sobie"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stelvio
Bywalec


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Skąd: pomorskie
Wysłany: 28-04-2013, 17:32   

Pasy na masce to raczej wina prowadzenia pistoletu tzn.nie robisz na zakladkę raz po razie
ok 3/4 przejscia. Poza tym to do lakieru rozkręć pistolet na max. materiał i ustaw odpowiednie cisnienie dla swojego pistoletu czyli 2,2 i musi byc git .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 28-04-2013, 20:34   

Rozkręć szerokość strumienia na maksa, a iglice materiałową skręć na maksa i odkręć 2 obroty, plus minus zależy do czego i jakie masz doświadczenie , ja tak w 1,2 i 1,2w robiłem ;)
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Busiek
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Bolęcin
Wysłany: 28-04-2013, 21:26   

no właśnie malowałem na 2 obroty i bardzo duża skórka pomarańcza mi się robiła na bez barwnym. a jak dolałem troszkę mocniej to zaczęło płynąć. stąd moje pytanie jak wy ustawiacie Swoje pistolety bo czasem człowiek popełnia błędy w najprostszych czynnościach ;) ( do lakieru było dodane 15% rozpuszczalnika)
_________________
"Parę lat w tył, parę lat do przodu. Patrząc przez pryzmat rozbitych samochodów, serdecznych ziomów, wrogów i kobiet te wszystkie rzeczy przenosimy w Sobie"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 25-07-2013, 21:43   

Witam,właśnie dzisiaj przetestowałem świerzy zakup jakim jest SATA 4000 RP 1.3 i jest fajnie :) ,baza miodzio jeszcze muszę poćwiczyć na klarze ale na jutro mam 4 drzwi pod listwę także będzie na czym,fajnie leży w ręce i mam wrażenie że jest oszczędna,zoabzczymy jutro.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mst
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 426
Punkty: 4/12
Skąd: uk
Wysłany: 26-07-2013, 20:28   

Hej
No to gratulacje MarcinGSI ! !!
Ja musiałem swoją 4000RP 1,3 odesłać bo przy spuście na pół gwizdka szedł towar.
Ale jak byłem w jej posiadaniu to bardzo byłem zadowolony,strumień na maxa,iglica na 2,5 obrotów(do clear-u) oczywiście większa odległość od lakierowanego panelu musi być zachowana no i prędkość nie co szybsza bo to przecież RP(reduction pressure) i jest to naprawdę szybki gun.
Narazie zostaję przy 1,3 SJ HVLP
pozdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stelvio
Bywalec


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Skąd: pomorskie
Wysłany: 26-07-2013, 22:12   

Witam chcę zakupić pistolet typowy do claru bo calosciowka hvlp mnie już dobija,chcę cos szybszego. Mam jeden tylko dylemat dysza 1.2 czy 1.3??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 26-07-2013, 23:07   

Witam!
Jeśli chodzi o całościówki to raczej 1.3 nada się lepiej.
Przy malowaniu busów też lepiej niż 1.2
Z doświadczenia: lepiej przykręcić 1.3 niż nie móc rozkręcić 1.2

Ps: mst co to za skrót 1.3 SJ ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mst
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 426
Punkty: 4/12
Skąd: uk
Wysłany: 26-07-2013, 23:26   

Hehe...Sata Jet...sorki nie chciało mi się pisać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne