lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SATAjet 4000 B RP
Autor Wiadomość
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 05-09-2010, 02:51   SATAjet 4000 B RP

W tym temacie proszę opisywać ogólną charakterystykę i wrażenia z użytkowania pistoletu SATAjet 4000 B RP
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-10-2010, 21:50   

TeeM napisał/a:
W tym temacie proszę opisywać ogólną charakterystykę i wrażenia z użytkowania pistoletu SATAjet 4000 B RP

Tak więc podpinam się pod temat scharakteryzuję w kilku zdaniach ten nowy model ;)

Chciałem się właśnie z wami podzielić ogólna charakterystyką, o nowym modelu SATA jet 4000 RP z dyszą 1,3 którym miałem dziś przyjemność lakierować, ta przyjemność była o tyle zdublowana o ile można sobie wyobrazić przyjemność lakierowania tym nowym modelem z tego co wiem jako pierwsza osoba w kraju, i na chwile obecną dostąpiłem zaszczytu lakierowania podejrzewam jedynym egzemplarzem w Polsce ;) , a to wszystko dzięki uprzejmości naszego formowego kolegi @łysy73 (za co składam na jego ręce serdeczne podziękowania), który jest właścicielem tego nowego modelu SATA... swoją decyzją zlecił dystrybutorowi przekazanie pistoletu bezpośrednio do mnie w celu porównana z już starszym modelem SATA jet 3000 RP 1,3..

Zmiany widoczne na zmontowanym pistolecie

Różnice jakie widać gołym okiem na poniższym zdjęciu pomiędzy modelem 4000 a 3000 to niewątpliwie korpus…moim zdaniem ten nowy jest bardziej dopasowany do dłoni i lepiej wyważony...za jego zmianą podążyła zmiana cyngla w górnej jego części aby osłonić iglice przed zabrudzeniem podczas lakierowania..

Zmieniono kształt okienka wyświetlacza cyfrowego dopasowując je stylistycznie do kształtu rękojeści..wyświetlacz w modelu 4000 działa tak samo jak w modelu 3000

Pokrętła regulacji podatności lakieru, ciśnienia roboczego i pierścień dociągający dyszę powietrzną mają inne nacięcia, natomiast pokrętło regulacji szerokości strumienia ma nacięcia tylko na połowie swojego obwodu, czyli tam gdzie jest możliwość regulacji strumienia kciukiem czasie pracy, do tego to pokrętło pracuje teraz na ¼ obrotu w pełnym zakresie regulacji strumienia, a nie jak to jest w modelu 3000 gdzie pełny obrót stanowi wymaganą szerokość…

Zmiany niewidoczne po demontażu pistoletu:

Dane techniczne Sata 4000 RP dysza 1,3
Zapotrzebowanie powietrza - 285 L/min. Czyli prawie 10 litrów powietrza mniej niż w modelu 3000

Ciśnienie robocze -2,2 bar co sprawia ze pistolet jest cichszy w porównaniu do modelu 3000

Waga modelu 4000 z kubkiem 693,3g…bez kubka 512g
Waga modelu 3000 z kubkiem 744,5g…bez kubka 569g

Sugerując się wagą pistoletów bez kubka wychodzi na to, że model 4000 jest lżejszy o 57g

W nowym modelu zmieniono również skok gwintu pierścienia dociągającego dyszę powietrzną, zmiana pozwala na odkręcenia lub dokręcenie dyszy jednym pełnym obrotem gdzie w modelu 3000 potrzeba do tej samej czynności 1,1/2 obrotu..


Zużycia materiału jeszcze nie sprawdzałem ale z tego co zauważyłem SATA 4000 mniej pyli na co może się składać mniejsze ciśnienie robocze o 0,3 bar w stosunku do modelu 3000 i nie wykluczone że tu model 4000 może okazać się oszczędniejszy w zużyciu

Efekt nanoszonej powłoki SATA 4000 jest bardzo zbliżony do naniesionej powłoki SATA 3000, ale moim jest zdaniem podwyższona jest nieco atomizacja, bardzo ładnie rozbija i układa materiał tworząc przy tym idealną łuskę lakieru, i w moim odczuciu pomimo tej samej praktycznie szybkości nanoszenia wydaje się być bardziej dokładnym, bardziej precyzyjnym w nanoszeniu powłoki

To wrażeń z pierwszego dnia pracy z nowym, bardziej udoskonalonym modelem SATA 4000 ;)

Sata RP 4000 i 3000.jpg
Z lewej nowy model SATA 4000 RP z prawej SATA 3000 RP
Plik ściągnięto 1577 raz(y) 1,54 MB

Skok gwintu.jpg
Widoczny większy skok gwintu na korpusie gdzie nakręcana jest głowica powietrzna
Plik ściągnięto 1245 raz(y) 1,62 MB

Pistolety i dysze.jpg
Zmieniono również nieco dyszę materiałową ..widoczny plastikowy uszczelniacz w modelu 4000 od strony wewnętrznej
Jest także różnica w wadze dyszy..w nowym modelu dysza waży 22.6g w modelu 3000 waży 26.0g
Plik ściągnięto 1073 raz(y) 1,54 MB

Uszczelniacze.jpg
Zmieniono w nowym modelu budowę uszczelniacza
Plik ściągnięto 1253 raz(y) 1,43 MB

Dysze.jpg
W dyszy powietrznej jest więcej, ale mniejszych otworów
Plik ściągnięto 1284 raz(y) 1,61 MB

Iglice.jpg
W nowym modelu wyraźnie iglica jest krótsza
Plik ściągnięto 872 raz(y) 1,6 MB

_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 08-10-2010, 22:23   

jacklack napisał/a:
składam na jego ręce serdeczne podziękowania
No problem ;) Super opisik Jacku. Nie wiem czy da się szczegółowiej. Z mojej strony w pracy tego pistola cieszy mnie mniejszy zakurz oczywiście, ale sprawdzę se go kiedyś na żywo u siebie w dziupli. Pozdro
Teraz już mogę spokojnie iść spać. Myślę, że dam se z nim radę i długo posłuży. Tym bardziej, że dostanę już dotartego i go nie zakatuję :) Oki to spadam kimać i do usłyszenia.
Ps. Jak mniej wiatru bierze, mniej pyli, to może rzeczywiście i oszczędniejszy skubaniec będzie. Ale to za kilkoma-kilkunastoma-kilkudziesięcioma razami zobaczysz ;]


Jacenty ja wiem że to były dopiero szybkie testy, ale na dzień dzisiejszy tak na szybkiego wybrałbyś 4000 czy 3000 ? Nie patrząc na sentymenty tylko na jakość i komfort pracy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-10-2010, 23:56   

łysy73 napisał/a:
Jacenty ja wiem że to były dopiero szybkie testy, ale na dzień dzisiejszy tak na szybkiego wybrałbyś 4000 czy 3000 ? Nie patrząc na sentymenty tylko na jakość i komfort pracy?

Co za pytanie??Skoro nowy model z tego co zauważyłem i przedstawiłem w tym temacie jest porównywalnie tak samo szybki jak starszy 3000, przy tym jest lżejszy co ma znaczenie przy lakierowaniu całościówek, mniej pyli, więc można się tym sugerować że oszczędza więcej materiału (tutaj jeszcze nic nie jest do końca sprawdzone), ma mniejsze zapotrzebowanie na powietrze co już zmniejsza pobór energii elektrycznej sprężarki i oszczędza samą sprężarkę, no i naniesiona powłoka przez ten pistolet...mam porównanie z różnym pistoletami SATA, ale ta naniesiona SATA 4000 to poezja w pełnym tego słowa znaczeniu...nie wybierałbym... jeśli chodzi o mnie byłbym pewien...tak więc po tym pierwszym dniu pracy z tym nowym modelem SATA na pewno wybrałbym model 4000 ;) i tu Endriu gratulacje z mojej strony z tytułu nabycia tak świetnego i profesjonalnego sprzętu...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 09-10-2010, 06:48   

Spoko. Dzięki. Cieszę się bardzo. Bo to drugi gun który kupiłem w ciemno bez żadnych testów, ani też nawet nie trzymając go w ręku i nie widząc nawet w realu na oczy. Pierwszy to była oczywiście niedawno zakupiona Iwata WBX do baz, z której jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony, co przy moim znanym już wybrzydzaniu jest jednoznaczne z super opinią o tym gunie. Więc mam nadzieję i sądzę, że tak samo będzie i z tą Sacicą po botoxie - lifcie ;] ;]
Na razie ją "pokatuj", to może jeszcze da się zauważyć różnicę w zapotrzebowaniu na towar między tymi dwoma modelami -jeśli takowa będzie wyczuwalna-, bo to już chyba jedyne konkretne dokładne dane jakich brakuje w Twoim opisie porównawczym tych dwóch modeli. Dla mnie opis jest super precyzyjny i nikt nawet nie wymyśli do niego już jakiegokolwiek zapytania. {Nie pomagał Ci któryś z jej konstruktorów? ;] ;] ;) }
Także Panowie opinia profesjonalnego użytkownika już jest znana i nie trzeba polegać tylko na opisie producenta. Teraz nie pozostaje nic innego, jak odpalać telefony i zamawiać. Tym bardziej, że z tego co słyszałem ponoć tuż po niedzieli wjeżdża jakaś partia tych gunów do kraju.
Ze swojej strony śmiało jak widzicie mogę polecić źródło w którym ja tego jak narazie "rodzynka" zakupiłem. {podawałem tutaj: http://lakiernik.info.pl/...er=asc&start=45}
Bardzo sympatyczna i fachowa obsługa, a o szybkości i sprawności chyba nie muszę wspominać, bo widać to po tym właśnie pistolecie. Dlatego raz jeszcze polecam i raz jeszcze dziękuję Panu Krzysztofowi za ten gunik. Dzięki i pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 10-10-2010, 19:41   

łysy73 napisał/a:
Ze swojej strony śmiało jak widzicie mogę polecić źródło w którym ja tego jak narazie "rodzynka" zakupiłem. {podawałem tutaj:http://lakiernik.info.pl/...er=asc&start=45}
zróbmy listę osób, chętnych do zakupu Saty 4000 i negocjujmy rabacik:D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-10-2010, 20:13   

kalbi napisał/a:
zróbmy listę osób, chętnych do zakupu Saty 4000 i negocjujmy rabacik:D
Jakby tu dyplomatycznie coś podpowiedzieć? Hmm....
Może tak: Cena za jaką tego sprzęcika zakupiłem to tajemnica handlowa. ;) ;)
Ale zapytałem też o jego cenę w "innych miejscach" i gdy usłyszałem ją tu gdzie kupiłem to nawet nie próbowałem się targować, bo po pierwsze byłem baaaardzo mile zaskoczony, a po drugie w porównaniu do "innych ofert" uznałem, że jakakolwiek próba jeszcze targów byłaby wielkim "fo-pa" z mojej strony {aby już nie nazwać tego bezcz....ą ;] } ;) ;)
Chyba udało mi się dość dyplomatycznie podpowiedzieć. A 2 telefony szybko to każdemu chętnemu doprecyzują ;)
Życzę udanych zakupów
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-10-2010, 15:22   

a tą dyszę ktoś sprawdzał ,bo tak z daleka od siebie Jacuś je sfotografował ,a wygląda 4000 na większą ???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 20-10-2010, 23:02   

pyt do Jacklack majac 3000 czke kupisz 4000 czke teraz ?? Pytam, bo czytając posty co niektórych , ze zacznie sie wyprzedaz 3000 przez lakierników bo wszedł 4000 to mnie smiech naszedł.. :) sam posiadam 3 saty 3000 i devilbisa do lakierowania i jak narazie nie widze potrzeby wymiany na 4000. no chyba ze mi wysiądą, ale wtedy bedzie juz chyba model 5000 ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-10-2010, 00:14   

rajcuch napisał/a:
pyt do Jacklack majac 3000 czke kupisz 4000 czke teraz ??

Nie..nie kupie bo po pierwsze nie śpię na pieniądzach..a po drugie nie widzę zasadniczo jakiejś zmiany pomiędzy szybkością aplikacji, jakością i wyglądem nałożonej powłoki pomiędzy SATA 3000 a 4000...faktem jest jednak że 4000 lakieruje się nieco inaczej..trudno jest się przyzwyczaić do do niskiego głosu tego pistoletu co sprawia wrażenie ze pistolet wyrzuca z dyszy nieco mniej materiału i nie wykluczone że tak jest, ale jakiejś kolosalnej oszczędności na materiale jak dotychczas nie zauważyłem..w każdym bądź razie nie widzę jakiegoś bardzo widocznego szału po lakierowaniu nowym modelem 4000 w stosunku do 3000... jak już wspomniałem może nieco jest zwiększona atomizacja w modelu 4000 i łuska nieco bardziej jest rozlana ale to nie powód aby nagle zmieniać dobry pistolet który jest świetny, na nowszy model, tylko dlatego że na rynku pojawił się nowszy model. ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-10-2010, 10:15   

jacklack napisał/a:
jak już wspomniałem może nieco jest zwiększona atomizacja w modelu 4000 i łuska nieco bardziej jest rozlana

Moja uwaga jest trochę z boku głównego nurtu więc jak ktoś chce rozwinąć proszę założyć nowy temat ;) ... ale przygotowuję właśnie referat na spotkanie dealerów ... ;) ... i dostałem bardzo ciekawy materiał z jednego z koncernów chemicznych na temat procesu schnięcia lakieru.

Wynika z niego że "łuska" "skórka pomarańcza" czy "morka" ... to tylko w pewnym zakresie jest sprawa pistoletu jego atomizacji, czy rozlewności lakieru. Zakładając, że lakiernik na poziomym elemencie wyleje lakier na lustro ... zero morki ... to jednak po wyschnięciu tego lakieru łuska, czy morka, czy skórka znów się pojawia. Jakoś nigdy się nie zastanawiałem dlaczego tak jest ? .... a tu proszę :

Zakłócenia procesu parowania lotnych części mieszaniny, powodują powstanie ruchów wirowych w materiale. W wyniku tego tworzą się drobne kratery na powierzchni przypominające skórkę pomarańczową. Zakłócenia takie są następstwem niewielkich zmian wilgotności powietrza, oraz minimalnych skoków temperatury otoczenia i wynikają głównie z ruchu powietrza wkoło stabilizującej się powłoki. W materiałach utwardzanych przez reakcję chemiczną sieciowanie odbywa się pulsacyjnie, a proces aplikacji materiału ma niewielki wpływ na to zjawisko.

... i w temacie .... SATA 3000 czy 4000 .... ;) mała skórka, czy łuska będzie tak, czy siak :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 21-10-2010, 16:44   

PROJEKTER napisał/a:
mała skórka, czy łuska będzie tak, czy siak

Fabryczne lakierowanie.Morka musi być.Chyba,że ktoś przeleci p.n.m i zapoleruje.
Klient miał ostatnio zastrzeżenia do odcienia lakieru na zderzaku.Przyjechał z salonu
nówką i jednak przekonał się,że jest pewna różnica.Ten sam kolor aut,ta sama marka,
ten sam model/Peugeot Partner KDD/.Faktura podłoża,wilgotność powietrza,ustawienie
pist.,rozc, lakieru,rodzaj utw. temp.,I.T.D. można mnożyć uwarunkowania od których zależy
wygląd powierzchni
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-10-2010, 17:01   

W tej uwadze powyżej bardziej chodzi o to, że jak odkręcisz dekiel w pistolecie i wylejesz lakier na element, równo rozprowadzisz i on wyschnie ... to i tak będzie skórka pomarańczy.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 21-10-2010, 19:18   

@jacklack, noszę się z zamiarem zakupu saty 3000, wziąłem do serca słowa @projektera ze król jest jeden, i tu pytanie, czytam, czytam i jeszcze raz czytam i mama mętlik w głowie, lakieruje nie wiele, po prostu pasja ale lubie robić dokładnie. jaki wybrać rp czy hvlp?? ja jestem za rp ale doradźcie proszę, Pozdrawiam cz.
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 21-10-2010, 20:08   

stech, zobacz sobie czy CI kompresora da radę w ogóle uciągnąć HVLP i wtedy sie zastanawiaj :) Ja kupilem RP'ka i jestem zadowolony
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-10-2010, 22:36   

stech napisał/a:
@jacklack, noszę się z zamiarem zakupu saty 3000, wziąłem do serca słowa @projektera ze król jest jeden, i tu pytanie, czytam, czytam i jeszcze raz czytam i mama mętlik w głowie, lakieruje nie wiele, po prostu pasja ale lubie robić dokładnie. jaki wybrać rp czy hvlp?? ja jestem za rp ale doradźcie proszę, Pozdrawiam cz.

Sata 3000 i 4000 RP to pistolety szybkie, dedykowane do lakierów bezbarwnych, sprawdzają się przy lakierowaniu dużych elementów i całościówek, przy nakładaniu baz średnio się sprawdzają...mają teledację do chmurzenia, szczególnie sreber
Sata 3000 HVLP jest moim zdaniem pistoletem bardziej uniwersalnym..jest świetny przy nakładaniu baz jak i lakieru bezbarwnego, a przy tym jest niezaprzeczalnie bardziej oszczędny o ile aplikacja tym pistoletem jest z odległości ok. 7-10 cm od obiektu przy nakładaniu lakieru bezbarwnego....jeśli chodzi o bazy odległość trzeba zwiększać w stosunku do danej kolejności nakładanych warstw i zaleceń producentów ...niestety jest to pistolet nieco wolniejszy od modelu RP ale skoro mało jak na razie lakierujesz to na Twoim miejscu jeśli już chcesz kupić pistolet SATA to wybrałbym HVLP ;) tylko zwróć szczególną uwagę na to co powiedział:
To_mas napisał/a:
stech, zobacz sobie czy CI kompresora da radę w ogóle uciągnąć HVLP i wtedy sie zastanawiaj :)

;)
A tak w ogóle o porównaniu SATA HVLP z RP 3000 na forum są napisane już epopeje..poczytaj wypowiedzi z 2008-2009r ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 22-10-2010, 15:26   

PROJEKTER napisał/a:
W tej uwadze powyżej bardziej chodzi o to, że jak odkręcisz dekiel w pistolecie i wylejesz lakier na element, równo rozprowadzisz i on wyschnie ... to i tak będzie skórka pomarańczy.

Oczywiście.Może srót nie dla wszystkich był czytelny:p.n.m.-papier na mokro ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 22-10-2010, 17:52   

jacklack napisał/a:
...niestety jest to pistolet nieco wolniejszy od modelu RP ale skoro mało jak na razie lakierujesz to na Twoim miejscu jeśli już chcesz kupić pistolet SATA to wybrałbym HVLP tylko zwróć szczególną uwagę na to co powiedział:
To_mas napisał/a:
stech, zobacz sobie czy CI kompresora da radę w ogóle uciągnąć HVLP i wtedy sie zastanawiaj


Dzięki wielkie za odpowiedź, @jacklack dostosuje sie do Twojej opini, gdyż faktycznie miałem mętlik w głowie, bardzo dużo czytałem na temat tych gunów, @To-mas wiatu bede miał sporo tak że wystarczy. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 28-10-2010, 19:46   

Witam, dziś oglądalem sacinę 3000hvlp, w mieszalni cene mam dobrą tylko dysza wsb czyli 1.25? i tu pytanie, czy poradzi sobie z bezbarwnym? w dłoni leży cacy, maszyna jak sie patrzy. Pozdr.
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 28-10-2010, 22:16   

stech napisał/a:
czy poradzi sobie z bezbarwnym?


Poradzi. Mam takowa i czasem, jak mam 2-4 elementy, to nią klar bez problemu kładę.
 
     
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 31-10-2010, 21:29   

Witam.
Koledzy licze na wasza pomoc. ;)
Chce kupic pistolet do malowania.Maluje akrylem,teraz mam pomalowac baza + bezbarwnym lakierem.Mam stary pistolet ktorym malowalem akrylem dla siebie swoja T4.Moja sprezarka ma ok.100litrow.
Zastanawiam sie nad Sata 3000 gdyz juz ja widzialem u paru lakiernikow samochodowych.
Macie jakies sklepy aby nie stanac w kupe.Dziekie za podpowiedzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 31-10-2010, 21:38   

peters1 napisał/a:
Zastanawiam sie nad Sata 3000


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

JA polecam sklep allegro firmy Witkowski a nick Yoki na allegro.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-10-2010, 22:01   

peters1 napisał/a:
Chce kupic pistolet do malowania.Maluje akrylem,teraz mam pomalowac baza + bezbarwnym lakierem.Mam stary pistolet ktorym malowalem akrylem dla siebie swoja T4.Moja sprezarka ma ok.100litrow.
Jest Sata 3000, Sata 3000 i Sata 3000....
Jeśli często malujesz akrylami to po mojemu lepsza byłaby Ci RP z głowicą 1,3
I ze względu na to że łatwiej i szybciej śmiga się nią akrylami i ze względu na Twoją sprężarkę, bo nie sądzę aby 100 litrowa miała powalającą wydajność.
Więc proponuję poczekać ze dwa dni, podumać na spokojnie, poczytać opinii, policzyć wydajność tej sprężarki i na spokojnie wybrać najodpowiedniejszy model tej Sacicy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 01-11-2010, 00:21   

łysy73 napisał/a:
peters1 napisał/a:
Chce kupic pistolet do malowania.Maluje akrylem,teraz mam pomalowac baza + bezbarwnym lakierem.Mam stary pistolet ktorym malowalem akrylem dla siebie swoja T4.Moja sprezarka ma ok.100litrow.
Jest Sata 3000, Sata 3000 i Sata 3000....
Jeśli często malujesz akrylami to po mojemu lepsza byłaby Ci RP z głowicą 1,3
I ze względu na to że łatwiej i szybciej śmiga się nią akrylami i ze względu na Twoją sprężarkę, bo nie sądzę aby 100 litrowa miała powalającą wydajność.
Więc proponuję poczekać ze dwa dni, podumać na spokojnie, poczytać opinii, policzyć wydajność tej sprężarki i na spokojnie wybrać najodpowiedniejszy model tej Sacicy


Spoko,wlasnie wyczytalem ze Sata 3000 RP ( skrót z angielskiego) zuzywaja mniej powietrza.
Niech ktos z szanownych kolegow podrzuci mi Link lub wyjasni kawe na lawe gdzie mozna poczytac o dyszach gdzie i jakie stosowac.Wiem ze do bezbarwnego nie nadaje sie (wg.mnie moze sie myle) dysza 1.0.Jakie sa gorne granice dysz do akrylu i bazy.A co z podkladami i dyszami do nich.Wybaczcie za prozaiczne pytania ale dopiero wchodze w profesjonalne malowanie. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 01-11-2010, 00:48   

peters1 napisał/a:
Niech ktos z szanownych kolegow podrzuci mi Link lub wyjasni kawe na lawe gdzie mozna poczytac o dyszach gdzie i jakie stosowac
Zaraz albo będą bęcki za mieszanie tematów albo część stąd zostanie przeniesiona, ale proszę:
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=912
Między innymi tu jest wszystko ładnie opisane. A jeśli chodzi o dysze w Satach a w zasadzie w przypadku Sat oznaczenia głowic, to do Twoich prac chyba tylko 1,3.
Bo zakładam, że wybierając Satę 3000 a nie jakiegoś piździórka mini jeta masz w planach malowanie większych elementów, a nie ram od rowerów tylko ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-11-2010, 12:51   

Jeżeli chodzi o SATA to na stronie http://www.sata.com/index.php?id=1098&L=6 :

wybierasz autolakier - potem pistolety HVLP - potem sata 3000 - potem karty z danymi lakierów - potem kfz reperatur ( chyba że to mat. przemysłowy to indusrie ) -potem ikonkę producenta lakieru jakiego używasz .... i masz wszystko - czarno na białym.

W przypadku modelu 4000 jest ciut inaczej bo jeszcze nie wszystkie koncerny lakiernicze potwierdziły rodzaje dysz materiałowych dla swoich konkretnych produktów. Powoli napływają i SATA je aktualizuje ...
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 17-11-2010, 10:21   

Witam, i doczekałem sie nowego guna, otóz sata 4000 rp, tylko dysza troche za mała bo 1,2 a chciałem go mieć również do bezbarwnego, ale za super kase go kupiłem. pod koniec tygodnia może potestuje go na bezbarwnym i sie okaże. :) Pozdrawiam szanowne grono.
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 17-11-2010, 20:10   

stech napisał/a:
pod koniec tygodnia może potestuje go na bezbarwnym i sie okaże
Spoko. A w jakich warunkach pracujesz? "Komorowo", czy "komórowo"? Bo ja to drugie i chętnie posłucham Twojej opinii jak Ci się z nim pracowało.
Pozdro i miłego pędzlowania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 04-12-2010, 20:52   

[quote="łysy73"]Spoko. A w jakich warunkach pracujesz? "Komorowo", czy "komórowo"? Bo ja to drugie i chętnie posłucham Twojej opinii jak Ci się z nim pracowało.
Pozdro i miłego pędzlowania.[/quote



Witam, warunki: garaz niezaduży, lakierowałem dwa elementy tym pistolem tzn.sata4000rp dysza 1,2, auto to vectra kolor 146, dupont baza, lakier 3750s. Powiem tak jestem pod wrażeniem tego sprzetu baza jak poezja, lakier nawet wylałem, ale minus tego sprzetu co do warunków, zakurza strasznie, jak przyjdzie wiecej pomalowac to nic nie bedzie widać. chłopaki jak by zastosować jakiś wyciąg? może coś doradzicie? a co do lakieru to jeszcze potrenuje, musi być git . Pozdrawiam
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
andrew30
Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 24
Skąd: RST
Wysłany: 17-01-2011, 11:22   

jacklack napisał/a:
TeeM napisał/a:
W tym temacie proszę opisywać ogólną charakterystykę i wrażenia z użytkowania pistoletu SATAjet 4000 B RP

Tak więc podpinam się pod temat scharakteryzuję w kilku zdaniach ten nowy model ;)

Chciałem się właśnie z wami podzielić ogólna charakterystyką, o nowym modelu SATA jet 4000 RP z dyszą 1,3 którym miałem dziś przyjemność lakierować,
a jaka jest cena tej saty 4000

Post został edytowany z powodu niewłaściwego jego zacytowania, aby uniknąć niepotrzebnego rozwleczenia tematu...

edit jacklack
Ostatnio zmieniony przez jacklack 17-01-2011, 19:32, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-01-2011, 19:14   

andriew30 napisał/a:

a jaka jest cena tej saty 4000

Rozumiem że to pytanie pomimo tego, że zacytowałeś całą moja wypowiedz ( i nie potrzebnie, bo wystarczyło zacytować selektywnie tylko jej fragment ) jest raczej kierowanie do handlujących tej klasy aparatami natryskowymi, a nie do mnie ...ale, skoro jednak zwracasz się z zapytaniem o cenę w moim kierunku, to powiem Ci tylko tyle, że ten model jak i jego poprzednicy na pewno jest wart swojej ceny ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 17-01-2011, 20:41   

Cytat:
to powiem Ci tylko tyle, że ten model jak i jego poprzednicy na pewno jest wart swojej ceny
_________________
To prawa, kup @andriew30 sie przekonasz ;)
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 01-09-2011, 19:40   

Ja też nie dawno zakupiłem Sate 4000 B RP 1.2 i mam pytanko jak ustawiacie dyszę materiałową ( 2.5 obrotu )

jak bazę a jak klar .
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 01-09-2011, 20:16   

4x4 napisał/a:
1.2

Na maxa.
Ja mam 1.3 w tym modelu i właśnie skręcam na 2.5 przy max 3 obr.
1.2 jest odpowiednia do lakierowania z max rozkręconym materiałem.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-09-2011, 09:38   

4x4 napisz coś więcej jak ci się pracuje tym pistoletem bo jak na razie to każdy kupuje przyjmuje do wiadomości że jest fajny ale tak naprawdę to na forum nie ma jakiś wylewnych i szczegółowych opisów użytkownika, z takich codziennych obserwacji tego pistoletu. Ja już niedługo będę miał swój walizkowy komplet SATA ( 100 B - RP, 1000 B - RP, 1000 K RP z dolnym podejściem materiału, 4000 B RP ( może też HVLP ) i Mini SR ) z kompletacjami kilku głowic, to może się trochę powtrącam w takie posty już jako regularny użytkownik własnego sprzętu ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 03-09-2011, 00:53   

PROJEKTER napisał/a:
4x4 napisz coś więcej jak ci się pracuje tym pistoletem bo jak na razie to każdy kupuje przyjmuje do wiadomości że jest fajny ale tak naprawdę to na forum nie ma jakiś wylewnych i szczegółowych opisów użytkownika, z takich codziennych obserwacji tego pistoletu


zacznę od tego ze przez 4 lata lakierowałem satą klc
4000 to super "zabawka" do której trzeba się przyzwyczaić , przy pierwszym malowaniu o mało nie brakło mi lakieru ( bazy ) gdyż ma szeroką miotłę a w sacie klc była dwa razy mniejsza
bazę kładzie ładnie i równo jak i również klar , chociaż to dla mnie żadna nowość gdyż KLC też kładzie ładnie bazę tylko ma za wąski strumień i na dużych elementach trzeba się namachać

jako trzecie autko tym pistoletem malowałem passata kombi dach,maska błotniki i dzwi dach i maska wyszły od pistoletu a resztę prze polerowałem z nadgorliwości bez kabiny klar równiutki jak orginał
po malowaniu i po polerce na klarze i tak zostaje mała morka czy jak ktoś woli łuseczka

więc temu pistoletowi trzeba dać malować , zaobserwować jego zachowane a nie bielić jak chinolami

co do jakości wykonania to nie będę za bardzo pisał bo niema o czym dla mnie super , będąc ostatni w sklepie sprzedający zachwalał Optime i wziołem do ręki tę Optime...... ale to nie ta strona medalu nie wiem za co on chciał 850 zł .
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 03-09-2011, 06:45   

4x4 napisał/a:
co do jakości wykonania to nie będę za bardzo pisał bo niema o czym dla mnie super , będąc ostatni w sklepie sprzedający zachwalał Optime i wziołem do ręki tę Optime...... ale to nie ta strona medalu nie wiem za co on chciał 850 zł .


W tym miejscy użytkownik iwaty WS400 może tak samo napisać o sacie. Za co oni chcą 1500zł ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 03-09-2011, 11:22   

Mart-Dent napisał/a:
W tym miejscy użytkownik iwaty WS400 może tak samo napisać o sacie. Za co oni chcą 1500zł ?


pewnie masz racje ale ja iwaty nie miałem w rękach to porównania nie mam

ja dałem 1600 zł i nie a allegro

zresztą własnie dostałem telefon ze będę robił kampinga rodzinie z Niemiec i dowiedziałem się ze dostanę nowy pistolet w prezencie
( jak się dowiem co to za pistolet to tego mogę odsprzedać )

więc jak by ktoś był zainteresowany to mogę odsprzedać moją Satę 4000 RP 1.2 za 1300 zł i dołorze dwa nowe kubki wymienne ( użyta 3 razy ) jak co to na PW
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 05-09-2011, 05:07   

PROJEKTER napisał/a:
Ja już niedługo będę miał swój walizkowy komplet SATA ( 100 B - RP, 1000 B - RP, 1000 K RP z dolnym podejściem materiału, 4000 B RP ( może też HVLP ) i Mini SR ) z kompletacjami kilku głowic


Projekter Ty jak już coś pojedziesz to na maxa :) Dostępne to jest wogóle na rynku czy robione na specjalne zamówienie dla Ciebie? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-09-2011, 06:43   

To standardowe pistolety i typowy zestaw prezentacyjny z głowicami ... co innego by było gdyby te wszystkie pistolety były w limitowanej wersji, albo np. złote :) ... ale to typowe modele i nawet nie w wersjach digital.

Może się wreszcie zdecyduję otworzyć własną lakiernię ... ale wtedy chyba nie kupię SATA ! !! Ja chciałbym na lakierowaniu zrobić jakiś interes, a lakierując samochody to raczej jest trudne. Oczywiście jak ktoś to lubi robić i przy tym z tego żyje to taka specjalizacja samochodowa może sprawiać frajdę. Jak się już jest szefem lakierni to widzi się to trochę inaczej. ;)

SATA to świetny sprzęt i jak widać ma najwyżej dwóch konkurentów - IWATA i DeVilbis - Doskonale wiecie, że nie raz miałem okazję sprawdzić to tu to tam jak się zachowują te produkty. DeVilbis niezmiennie mnie irytuje ;) , ale IWATA jest OK, jednak nie na tyle żeby z zupełną szczerością namawiać kogokolwiek na jej zakup :D

SATA - to w samochodowce absolutnie najlepszy sprzęt. W przemyśle jest nieco gorzej bo tu wymogi precyzji formowania powłoki dekoracyjnej są już dużo niższe i przez to aparaty natryskowe innych producentów znajdują swoich zwolenników. Tu SATA nie jst aż tak ceniona. Precyzję pracy pistoletów SATA docenić może tylko ktoś musi ( lub chce ) wykonywać perfekcyjne pokrycia dekoracyjne. Zarówno w lakierni przemysłowej jak i w przypadku "ślepego" lakiernika samochodowego trudno jest uzasadnić konieczność wydania 1500 czy 2000 zł na jeden pistolet. Dopiero gdy ktoś zaczyna widzieć różnice zaczyna rozglądać się za markowym sprzętem i w refinishu ma w zasadzie niewielki wybór ... bo tylko trzech producentów.

Ja ( jeżeli już ) to otworzę lakiernię przemysłową ... tzn. przemysłowo usługową skupiając w niej dostępne techniki wykonywania nietypowych pokryć dekoracyjnych i efektów specjalnych jak hydrografia, czy chrom. Do takiego lakierowania SATA i jej precyzja to jednak przesada ... choć w praktyce wszytko zawsze sprowadza się do ceny. Jak dostanę dobrą ofertę na modele 1000 B i 1000 K, to dlaczego miałbym kupować np. Airgunsa ? Z całą pewnością nie wyposażę własnej lakierni w pistolety po 100 zł bo by mnie codziennie skręcało z obrzydzenia nawet gdybym nie musiał ich dotykać :)

Jak się ma plany zakupu ośmiu pistoletów na raz i do tego pompy do chromu natryskowego to jednak 200 czy 300 zł na szt. waży na decyzji o wyborze oferty. Zawsze są jednak granice ... na dole i na górze cen. Jeżeli nie można mięć absolutnie najlepszego sprzętu to przynajmniej trzeba kupić dobry ... a nie najtańszy.

Tu na forum króluje SATA. To jednak forum lakierników samochodowych i dlatego nie powinno to nikogo dziwić ... nawet przeciwników SATA którzy używają na co dzień innych pistoletów i chwalą sobie ich pracę. SATA to nierozerwalna część lakiernictwa samochodowego. W każdej branży, czy dziedzinie gospodarki jest jakiś lider. Konkurenci są zawsze tuż, tuż, kroczek za nim ... ale lider jest jednak pierwszy.

Tak jest z SATA w tej branży. Można próbować walczyć z faktami, ciskać się jak kiedyś kolega @Łysy73 i @Elvis, albo na przekór wszystkim kupić sobie inny sprzęt .... tylko po co ? Ceny na tym poziomie jakości są takie same. Pewnie z powodu - gustu ! ... ale jak tu rzeczowo dyskutować o tym co się komu podoba .... jak w tle tematów o idealnej powłoce lakierniczej pojawia się pytanie ... Jak "zardzewić" jednolicie obdarty z lakieru, stary samochód .... bo to "cool" efekt. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne