lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DEVILBISS SLG - 610 vs Walcom Slim S HP vsIWATA AZ3 HTE 2
Autor Wiadomość
londynczyk
Bywalec


Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 59
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 23-08-2011, 19:18   DEVILBISS SLG - 610 vs Walcom Slim S HP vsIWATA AZ3 HTE 2

Witam.Chcę kupić pistolet do ok.500zł,do tej pory malowałem chińczykiem za 100zł ,teraz chcę pomalować maskę ,dlatego szukam czegoś lepszego.Który z nich polecacie??Dysza 1.3 będzie dobra do malowania całego elementu??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 23-08-2011, 20:07   

z Tego co słyszałem to Air Gunsa jest bardzo dobra. ;) a co do reszty to nie wiem. też czekam na odpowiedź jaki pistolet wybrać:/ zależy czym nim chcesz malować;) jeśli klar i bazę to tak;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
londynczyk
Bywalec


Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 59
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 23-08-2011, 20:59   

tak,tak tylko baza i klar:) Do podkładu kupie jakiś za 70zł;p
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 23-08-2011, 21:10   

londynczyk napisał/a:
Do podkładu kupie jakiś za 70zł;p

Dlaczego uważasz że do podkładu to juz może być byle co?
Przecież im lepiej podkład połozysz, tym mniej się napracujesz obrabiajac go.
Nie wspomne juz o stratach materiału przy szlifie źle położonego podkładu.
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 23-08-2011, 21:30   

Witajcie .
Ja Ci polecam Walcoma ale Genesi .
Ostatnio w Italii tylko takimi robiliśmy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 23-08-2011, 21:34   

mkautos napisał/a:
londynczyk napisał/a:
Do podkładu kupie jakiś za 70zł;p

Dlaczego uważasz że do podkładu to juz może być byle co?
Przecież im lepiej podkład połozysz, tym mniej się napracujesz obrabiajac go.
Nie wspomne juz o stratach materiału przy szlifie źle położonego podkładu.

Zawsze można podkład wałkiem nałożyć i te 7 dych w kieszeni :D niedawno taki filmik ktoś na forum zarzucił... ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 23-08-2011, 21:46   

do mkautos ;] masz rację;) ale jak się już wypowiedziałeś w tym temacie to było mu coś doradzić;) ja to nad air gunsa sie zastanawiałem najmocniej jest az3 i tu są dwie wersje ( chyba sie nie mylę:D?) i jest jeszcze AZ30 ta nowsza chyba? a czym się różni to nie wiem a co do Walcoma Slim S to już tu na tym forum się ktoś kiedyś wypowiadał chyba ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-08-2011, 22:19   

londynczyk napisał/a:
Do podkładu kupie jakiś za 70zł;p

mkautos napisał/a:
Dlaczego uważasz że do podkładu to juz może być byle co?
Przecież im lepiej podkład połozysz, tym mniej się napracujesz obrabiajac go.
Nie wspomne juz o stratach materiału przy szlifie źle położonego podkładu.

Dokładnie tak jak pisze MK., wypełniacze też muszą być nanoszone odpowiednim sprzętem...może to nie do końca temat o pistoletach do wypełniaczy, ale skoro już była w nim wzmianka o takowym pistolecie, to może warto wspomnieć też dlaczego, i z jakich podstawowych powodów powinno się używać aparatów natryskowych które są dedykowane właśnie wypełniaczom

1) Już wspomniany to odpowiednie rozbicie materiału-ma to wpływ na czas pracy i zużycie materiałów ściernych
2) Odpowiednia grubość każdej nałożonej warstwy- ma to znaczenie choćby w postaci kontroli przy nakładaniu wymaganej grubości wypełniacza, a z drugiej strony i eliminuje defekt jakim jest gazowanie
3) Oszczędność materiału.-brak pylenia i odkurzu

Pistolet jaki mogę polecić ze swej strony do nakładania wypełniaczy to 3M ACCUSPRAY omawiany dość szeroko w TYM TEMACIE ...Pracuję tym sprzętem do kilku tygodni i jestem zadowolony, dla moich wymagań zdaje egzamin w 100%, jest szybszy w aplikacji od poprzednika Sata KLC również HVLP...dodam że wypełniacze nakładane są nim codziennie i jeszcze nie zmieniałem głowicy, bo jak na razie nie ma takiej potrzeby ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 23-08-2011, 22:46   

Jacklack za ile wyrwałeś tego 3M ACCUSPRAY? tam dysza z rozpylaczem jest razem nie jest to rozdzielne? nie ma problemów z kupnem zestawów naprawczych to niego?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-08-2011, 00:47   

Bardzo spodobał mi się ten pistolet 3M. Jedak nie spodobała mi się jego cena. Za nie co mniejsze pieniądze można mieć pistolet Air Gunsa AZ3 HTE 2. Pistolet ten ma transfer podkładu na poziomie 89% Ze względu na wymienne dysze można go używać zarówno do podkładu jak i do bazy czy klaru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 24-08-2011, 10:40   

to jest nowość trzeba poczekać trochę jeszcze na pewno stanieje jeszcze ;) Sw.Piotrek a do 500 zł jaki polecasz pistol do bazy i klaru?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-08-2011, 10:46   

Cytat:

Bardzo spodobał mi się ten pistolet 3M. Jedak nie spodobała mi się jego cena

Wszystko zależy od tego na ile chcemy sobie usprawnić, przyspieszyć i obniżyć koszty pracy...jeśliby tutaj dodać wszystkie czynniki które mają wpływ na obniżenie tychże kosztów to Accuspray swoją ceną detaliczną przy zakupie zdecydowanie bije na łeb wszystkie konwencjonalne pistolety natryskowe które w trakcie eksploatacji trzeba rozkręcać aż po iglicę i dokładnie myć korpus wewnątrz co podnosi ich koszty...

Zwróć uwagę choćby na to, ze już większość warsztatów przechodzi na system PPS i RPS, nikt już nie chce bawić się w mycie kubka i tracić przy tej czynności dziesiątki litrów środka myjącego i czasu który jest najdroższy...Mi też się kiedyś wydawało że PPS i RPS to tylko dodatkowe gadżety służące tylko polepszeniu estetyki pracy, ale z dzisiejszej perspektywy, pracując na systemie PPS wykorzystując to rozwiązanie przy nanoszeniu wszystkich produktów mogę jednoznacznie stwierdzić że poza tą estetyką pracy dość wyraźnie rysują się wyższe wyniki finansowe w moim warsztacie, ale to też nie jest jeszcze najważniejsze, bo nie pieniądze w danym momencie są najważniejsze...najważniejsze jest nasze zdrowie Panowie lakiernicy, które z biegiem lat pracy w lakierni jest coraz mniej stabilne, i tutaj producenci tych nowatorskich systemów mają m.in. to nasze zdrowie i higienę pracy przede wszystkim na względzie...
Sw.Piotrek napisał/a:
Za nie co mniejsze pieniądze można mieć pistolet Air Gunsa AZ3 HTE 2. Pistolet ten ma transfer podkładu na poziomie 89% Ze względu na wymienne dysze można go używać zarówno do podkładu jak i do bazy czy klaru


Jeśli chodzi o mnie, to w żaden sposób nie wyobrażam sobie pracy na trzech produktach jednym pistoletem...w praktyce zdarzają się sytuacje wręcz odwrotne, gdzie trzeba użyć dwóch pistoletów przy aplikacji jednego produktu ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 24-08-2011, 11:13   

jacklack napisał/a:
o nie pieniądze w danym momencie są najważniejsze...najważniejsze jest nasze zdrowie Panowie lakiernicy


święta prawda ;) ale wszyscy jakoś odbiegli od tematu i nikt mu nic nie doradził :nono: sam czekam na odpowiedź bo też chce kupić pistolet w tej kategorii cenowej :) tylko brałem pod uwagę jeszcze jedną Air Gunse AZ 30 HTE AV ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-08-2011, 11:25   

grzybek9307 napisał/a:
ale wszyscy jakoś odbiegli od tematu i nikt mu nic nie doradził

A jak tu można cokolwiek doradzić skoro:
londynczyk napisał/a:
Chcę kupić pistolet do ok.500zł,

londynczyk napisał/a:
chcę pomalować maskę

Według mnie jakakolwiek dorada w tej kwestii mija się z celem, a ta inwestycja o której mówi londynczyk, ze zdrowym rozsądkiem..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 24-08-2011, 11:40   

jacklack napisał/a:
a ta inwestycja o której mówi londynczyk, ze zdrowym rozsądkiem
no niby tak;) bo za cenę tego pistoletu u lakiernika pomaluje maskę i zostenie na kilka flaszek;) xD :) ale tak jak mówiłem ja sam czekam na odpowiedź bo też szukam pistoletu w tej kategorii cenowej;) więc co polecasz:D? przeznaczenie... baza i klar...

[ Dodano: 24-08-2011, 11:42 ]
Jacklack a Ty ile bierzesz od pomalowania elementu? np maski? samochód np bmw e39
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-08-2011, 12:00   

grzybek9307 napisał/a:
ale tak jak mówiłem ja sam czekam na odpowiedź bo też szukam pistoletu

Ty nie czekaj na odpowiedź grzybek9307, tylko zajmij się czytaniem forum...temat pistoletów, i który do czego był omawiany setki razy.
grzybek9307 napisał/a:
Jacklack a Ty ile bierzesz od pomalowania elementu? np maski? samochód np bmw e39

Cena zależy od stanu uszkodzenia takiej maski...bywa że robię taką uszkodzoną maskę za kwotę od 400-600 pln, a bywa też że robię nową maskę kupioną w serwisie za ok. 1000 pln (a dokładnie za ile wie Audatex)..wszystko zależy od rodzaju naprawy i od tego "kto" płaci za naprawę, czy za naprawę płaci osoba fizyczna, czy T.U... ale tu już obiegamy od tematu ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
londynczyk
Bywalec


Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 59
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 24-08-2011, 18:42   

A więc Panowie,zakup nie mija się z celem ,ponieważ teraz jest taka potrzeba aby pomalować maskę i trochę tylnej klapy.Kupuję pistolet dlatego iż chcę później sprowadzić motor po ślizgu i odmalować ,nie kupuje pistoletu na jeden raz;)A co do pistoletu do podkładów ,to taki pistolet za 70 zł zrobi pewnie skórkę pomarańczy,to przetrę papierem i bd git(mam taką nadzieję).;p .Rozumiem że pistolet za 70zł nie bd dobrym wyborem do podkładu,jednak nie mogę za dużo pieniędzy przeznaczyć na pistolet.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 24-08-2011, 19:04   

o jaki motór:D? ja jednak kupuje Air Gunse
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-08-2011, 19:09   

londynczyk napisał/a:
A więc Panowie,zakup nie mija się z celem ,ponieważ teraz jest taka potrzeba aby pomalować maskę i trochę tylnej klapy.Kupuję pistolet dlatego iż chcę później sprowadzić motor po ślizgu i odmalować ,nie kupuje pistoletu na jeden raz;

No to w takim razie musisz pytać chłopaków na forum o taki pistolet za 500 zł albo czekać aż Ci ktoś doradzi jaki zakupić...Ja niestety w tej kwestii nie pomogę..raz już kiedyś doradziłem jednemu użytkownikowi zakup pistoletu który u mnie był nawet testowany i spełniał się perfekcyjnie pod każdym względem, ale już w warsztacie właściciela pistolet ten nie spełniał nawet w połowie standardów 500 gramowego młotka, a pistolet ten nie kosztował 500 zł tylko 2000zł ;)

Tak ze widzisz londynczyk,..ciężko jest coś komuś doradzić, tym bardziej że do lakierowania z tego co piszesz masz bardzo niewiele...nawet nie wiemy czy ewentualnie jakiś zaproponowany Tobie pistolet zdoła zasilić w sprężone powietrze Twoja sprężarka, a właściwie w ilość tego powietrza jakie potrzebuje do pracy, czyli do poprawnego rozbicia materiału ten ewentualny pistolet..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
londynczyk
Bywalec


Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 59
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 24-08-2011, 19:14   

A więc mam małą sprężarkę ,butla może 25l czy coś podobnego,ale będę do malowania bazy-klaru wypożyczał sprężarkę :)Zastanawiam się nad walconem a Iwatą.Cena niemal że identyczna na allegro.Jakiego mi nie doradzisz to i tak będę zadowolony za pomoc,ponieważ sam nie mam pojęcia który wybrać....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 24-08-2011, 19:44   

mało te 25l do malowania;P Jacklack czyżby tu o łysego chodziło xD ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 24-08-2011, 20:33   

1) Sprężarka 25 litrów to pompka do kół i nią nie ma sensu w niczym się sugerować
2) Wypożyczać sprężarkę do malowania? Cienki pomysł
3) WALCOM - do 500zł to tylko SLIM czyli niby do podkładu niby do nie wiadomo czego, ale na pewno nie do lakierowania - chyba że właśnie roweru czy motoru no to może może z bólami jakoś tam...
4) IWATA do 500zł? Życzę powodzenia bo najtańsza to około 1,5 tysia. Chyba że AIR GUNSA to tak

5) 3M:
dla kolegi który go już kupił {ja kupię również na dniach} wydawało się że są wersje tego guna również i do lakierów nawierzchniowych i chyba się nie mylił bo ponoć rzeczywiście są i nie tyle na dniach co bardziej tygodniach będą sprowadzone przez jedną z firm. Ale dopiero jak będzie to na miejscu i rzeczywiście TO to postaram się jeśli nie zapomnę o tym wspomnieć bo to będzie fajna opcja dla ludzi sporadycznie coś sobie podmalowujących gdyż za rozsądne, baa małe pieniądze będą mieli jeden pistolet {markowy} do wszystkiego. Z pewnością lepszy jeden markowy niż 3 chinole.
Ale jak zobaczę na własne oczy to dopiero wtedy dam znać na 100%.

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 24-08-2011, 20:46   

s_t_67 napisał/a:
Sprężarka 25 litrów to pompka do kół
zgodzę się ale nie w 100%xD jakby przyszło napompować większe koło to byś sobie poczekał xD chociaż was to raczej nie dotyczy;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
londynczyk
Bywalec


Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 59
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 24-08-2011, 21:16   

wypożyczenie 100l sprężarki to 35zł/doba.Czyli w mojej sytuacji gdzie muszę pomalować maskę i troche tylnej klapy to jedynym rozwiązaniem jest zakup pistoleta za 1500zł ,lub oddanie dla jakiegoś lakiernika?? Czy malowanie pistoletem typu Walcon slim maski,nie pozwoli na uzyskanie dobrego efektu??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzybek9307
Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 30
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: ;P
Wysłany: 24-08-2011, 22:24   

nie no nikt chyba nie powiedział że musisz od razu kupować pistol za 1500zł... jak najbardziej pozwoli... lecz pistolet sam za Ciebie nie pomaluje;) jeszcze zależy co dla Ciebie znaczy
londynczyk napisał/a:
uzyskanie dobrego efektu??
licz się z tym też że jeśli nie masz warunków to będziesz miał syfy w lakierze itd
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne