lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
co kupic ? sata ?
Autor Wiadomość
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-05-2011, 18:55   

Łysy..do tej pory jeszcze miałem do Ciebie jakiś szacunek, i pozwalałem na szerzenie Twoich opinii o pistoletach o których tak na prawdę nie masz zielonego pojęcia, a potwierdziłeś to że nie masz, i jakim to nie jesteś malarzem, tyle że z Bożej łaski wizytą u mnie..nawet nie wiedziałeś o co pytać jak zobaczyłeś możliwości pistoletu Sata 4000, a teraz gdy już pomalowałeś 3 elementy i siebie w garażu jako doświadczony i obeznany lakiernik wystawiasz negatywną opinię na temat już ogólnie marki Sata...dla mnie taka opinia jest warta tyle co zeszłoroczny śnieg, bo to opinia bezpodstawna, i nie podparta żadnymi konkretnymi faktami...droga która doprowadziła cię takich samych błędnych i głupich wniosków jakie wyciągnąłeś w kierunku Sata zaprowadziła cię do jeszcze głupszych spostrzeżeń jakie zacytowałem poniżej
łysy73 napisał/a:
Dodatkowo dostajesz inne bonusy takie jak:
- przenoszenia postów z tematu do tematu - kiedyś z tym się wychylił ale jak podchwytliwie o to spytałem to ładnie z tego wybrnął
- dłuższa edycja własnych postów - nie raz to widziałem że sam osobiście pisałem na coś odpowiedź a po jakimś czasie w jego poście nagle pojawiał się dodatkowy wpis zmieniający nawet poprzedni kontekst wypowiedzi w wyniku czego np. moja była odbierana już jako nie na temat. Albo też ginęły części jego postów co nawet oficjalnie kiedyś zauważył i powiedział o tym też UNEK - oczywiście bez odpowiedzi
- podejrzewam że widzenie numerów IP userów, bo chyba tylko tak można zobaczyć że ktoś ma dwa loginy i sam ze sobą pod dwoma loginami prowadzi wymianę poglądów a nawet wystawia punkty - co kiedyś napisał w otwartym poście o bodajże ELVIS-ie. Bo nie wiem jak inaczej można to zobaczyć - a tym bardziej taki zwykły user jak wszyscy poza administracją


Tutaj niestety muszę cię nazwać kłamcą..wszyscy użytkownicy z wyłączeniem moderatorów maja ten sam czas na edycję swoich wypowiedzi bez względu na grupę, to po pierwsze...po drugie moderatorzy mają wgląd do IP, ale po to aby wychwytywać takie sytuacje jak logowanie się i wypowiadanie z dwóch loginów, a tak właśnie robił @elvis, i tu łysy głęboki ukłon ku Twojej amnezji z resztą ujawnioną nie po raz pierwszy, bo jak sobie przypominasz, a właściwie to ja ci teraz przypomnę jak pisałeś na forum że to niby ja bardzo długo pracowałem na pistolecie DV i go sobie bardzo chwaliłem, co po konsultacji tego faktu za mną poza forum okazało się kłamstwem z Twojej strony...fakt pracowałem..ale jedynie rok, po tym okresie jak zaczęły puszczać wszystkie uszczelki i pokazał strumień w kształcie V dając materiał tylko górą i dołem leciał tak daleko ile miałem tylko sił go wyrzucić....

Wracając do ciebie łysy...nie odezwałbym się w tym temacie słowem jeżeli poruszyłbyś w obojętnie w jakikolwiek sposób tematy techniczne, ale niestety Twoja frustracja która doprowadziła cie do tego iż kierujesz jakieś domyślne zarzuty z tyłka wyssane w kierunku moderatorów i moim, klasyfikuje Cię niestety do bana:angry: ...tyle się dorobiłeś desperacie na kłamstwie pisząc publicznie niesprawdzone i nie rzetelne domysły ...Wiem że po Tobie to akurat spłynie jak woda po kaczce bo przecież organizujesz własny portal lakierniczy który już bardzo prężnie działa i aż wrze od rzeczowych dyskusji i tłumu użytkowników..GRATULUJE i życzę rozwoju....i tym samym ŻEGNAM ! ... :angry:

Aaa...byłbym zapomniał...jeszcze pragnę Ci ślicznie podziękować z inicjatywę jaka zapoczątkowałeś na tym forum....kłopoty jakich mi ona przysporzyła sprawią, że jeszcze bardzo długo będę o Tobie pamiętał...

Pozdrawiam..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-05-2011, 19:58   

Znowu będą porządki :angry: ... ale to niestety nie unknione ... a wystarczy najpierw myśleć potem pisać ... nigdy odwrotnie :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 15-05-2011, 20:29   

Az strach cokolwiek napisac.. :)
Ale zaryzykuje :glupek: ..jakbys byl tak mily PROJEKTER i odniosl sie jeszcze do mojego postu sprzed wypowiedzi lysego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-05-2011, 21:40   

obcy_69 napisał/a:
.... powtarzam - tej glupoty, ktora serwowali mi producenci.
Wiec napisz mi PROJEKTER...co mam sobie teraz pomyslec o tych wszystkich producentach.. na ktorych wiedzy sie opieralem ??


Nie wiem na czym opierasz swoją wiedzę. Pamiętaj jednak, że pomimo tego, że dany producent ma szczytne intencje to nie zawsze są one dobrze i celnie przekazane przez dział techniczny, albo nawet dział marketingu i promocji który tworzy ulotki, plakaty i filmy używane przy szkoleniach. Wszytko zależy od tego, czy chcesz się awanturować na szkoleniach , czy wyjaśnić sprawę jako osoba przychylna danym produktom.

Ja kiedyś miałem na pieńku z dwoma technikami firmy X którzy szkolili lakierników w dwóch rożnych rejonach Polski i niebywała frajdę sprawiało mi przekazywanie rad i opinii jednego z nich .... drugiemu ... ale już jako własnych poglądów. To zawsze się kończyło awanturą ... zawsze tzn. trzy razy. Sam rozumiesz, że po drugim byłem cwany i nagrałem szkolenie na VHS .... a na jednym z bankietów po Targach w Poznaniu skończyło by się mordobiciem :)

Chce żebyś zrozumiał, że to nie jest tak, że producent coś zaleca, albo nie zaleca ... to jest tak że są produkty o określonej zasadzie działania. Substancje chemiczne i ich związki które reagują w określony sposób. Gdy to zrozumiesz przestaniesz postrzegać Epoksyd jako podkład na stal pod kit szpachlowy albo wyzywać go od izolatorów. Wtedy będziesz wiedział że są produkty na spoiwie akrylowym lub poliuretanowym które ze względu na właściwości innych składników wchodzących w mieszaninę, dadzą ci taki sam efekt, proście i taniej. Tyle tylko ze to nie każdy akryl i nie każdy poliuretan i nie każdy ..... epoksyd. tylko ta konkretna mieszanina substancji i symbolu xxx w firmie "Y". Zrozumiesz to zaczniesz być fachowcem. Teraz jesteś zwykłym lakiernikiem.

obcy_69 napisał/a:
Napisz mi jeszcze , skad Ty czerpiesz te wszystkie informacje ktorymi sie tutaj podpierasz..i ktorymi negujesz technologie producentow.??


Już ci odpowaidałem na to pytamnie w bardzo dlugim poscie .... Taki Zawód ;) Wiem że czytałeś bo nawet kazałeś mi potem wypinać pierś z orderami :nono:

obcy_69 napisał/a:
Uważasz , ze jestem rozrabiaka na forum, ok..ale nie jest to bezzasadne dzialanie. Oczywiście zdaje sobie sprawe jak sie narazam..mozliwe, ze lepiej dla mnie byloby, gdybym przemilczal Twoje wyzwiska w moim kierunku. Tylko widzisz PROJEKTER..jezeli juz decydujesz sie na takie rzeczy , ta badz obiektywny. Wyrazaj swoja opinie w stosunku do wszystkich, a nie do wybranej jednostki.


Uważam ze jesteś rozrabiaka. taki masz charakter - Negata ... ale jest szansa że z tego wyrośniesz i zaczniesz przyswajać wiedzę zamiast ją odrzucać i negować.

Na tym forum każdego staram się taktować indywidualnie i nie wkładać do wspólnego worka. Jedne wie więcej jeden mniej, jedne jest fachowcem i inny dopiero zaczyna zbierać doświadczenia. To co można wybaczyć jednemu ... Niestety nie przechodzi u innego. Nie bez znaczenia są czasami emocje ale to już tylko u tych którzy naprawdę starają się na całym forum mnie wkurzyć a nie tam w jakimś pojedynczym temacie czy dyskusji. Nikt tu nie został durniem bo się mylił albo nie wiedział. To tytuł zarezerwowany dla kogoś kto permanentnie powtarza głupoty pomimo ze dyskusja trwa i trwa i są przytaczane kolejne argumenty i dowody a on nadal swoje ... jak taka ciemna masa nie umiejąca czytać i wyciągać wniosków ... no normalny Dureń :)

obcy_69 napisał/a:
Oczywiście , wrzucając ten filmik z SATA zrobiłem to celowo...


Tu cię troszkę zmartwię. ;) Większość filmów szkoleniowych SATA mam u siebie na odrębnych CD-R ... ten jest na stronie SATA ... ale jest też tu na Forum w temacie o rozmiarach głowic gdzie klilka znamienitych osób i jeden pospolity wiecznie wrzeszczący Dureń naskoczyli na mnie za milimetry a właściwie ich brak przy rozmiarach dysz materiałowych. Ciekawa lektura poczytaj sobie :nono: ... Jak zaczęliśmy nikt mi nie wierzył ... kilkadziesiąt stron o pistoletach i dyszach i zasadzie ich działania. Mega pakiet wiedzy i doświadczenia. Każdy coś dołożył wyrażając swoją opinię. Nie ma drugiego takiego tematu o dyszach ... śmiem twierdzić że nigdzie w sieci ;) Dziś nikt mądry nie powie dysza 1,3 milimetra :nono:

Tam ten film i te argumenty o instrukcji SATA i to jak kto myje pistolet było już maglowane ... :) Tam też poszło jako argument przeciw moim wypowiedziom :) Nie trafiony argument. :nono: Więc sam rozumiesz, że jak ktoś tu wpada i robi zamieszanie z tak banalnej sprawy lekko się tym podniecając ... to pozostaje tylko bezlitośnie go skarcić. :)
Tu sprawa jest jasna jak i dlaczego się wyciąga iglicę i to do wszytkich dociera. Nie każdy tak robi ale każdy to rozumie. A TY Obcy ( no i jeszcze Dureń Łysy ) niestety .... zajebista dyskusjia o tym co na filmie. Na filmie jest to zrobione źle ... akceptowalnie ... ale żle i niezgodnie z pisanymi zasadami. Skąd wiesz co to za gość ? .... może go ktoś poprosił o prezentację nie przywiązaując wagi do akceptowalnego szczegółu ... a Ty co robisz ?
Nie sprawdzisz, nie wysłuchasz argumentów, nie spytasz ... tylko atak i awantura.

I co ? wyszło na to, że na filmie jest tak jak jest, a i tak nie powinno się tak robić :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
JAROS
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 10-07-2011, 22:15   Re: co kupic ? sata ?

robert81 napisał/a:
witam panowie, jestem na kupnie nowego pistoletu do klaru, pytanko co proponujecie bym z niego był zadowolony i efekt był swietny sata? jaki typ ? dysza ? a moze cos innego, a dobrego ? Pracuje teraz na leader hvlp jest swietny tylko denedwuje mnie bo raz jeden raz drugi jest na serwisie - dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam


WITAM WSZYSTKICH
ZGADZAM SIĘ Z NIEKTÓRYMI WYPOWIEDZIAMI
POMYSŁ MAM TAKI PRZEDE WSZYSTKIM CZEGO OCZEKUJESZ OD TEGO PISTOLETU ŻEBYŚ SIĘ NIEPRZESTRZELIŁ Z KASĄ .
STANDARTY W PISTOLETACH DO LAKIERÓW BEZBARWNYCH TO
SATA 3000 LUB 4000 HVLP 1,2 1,3
SATA3000 RP 1,2 UŻYWANA PRZEZEMNIE I JEST BARDZO OK
DEVILBISS GTI PRO 1,2 LUB 1,3 LVLP GŁOWICA T1 BARDZO UNIWERSALNY PISTOLET I PEWNIE TROCHE TAŃSZY OD SATY.
ALE BARDZO DOBRYM POMYSŁEM JEST ZAPROSIĆ KOGOŚ BY ZAPREZENTOWAŁ SWÓJ WYRÓB I DOBRAŁ OPTYMALNIE KOLTA DO TWOICH POTRZEB.
PS, SUGERUJ SIĘ TYM CO SŁYSZYSZ O KOLTACH KTÓRE NAPRAWDĘ PRACUJĄ W LAKIERNIACH.

Pozdrawiam.
POZDR.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 10-07-2011, 22:45   Re: co kupic ? sata ?

JAROS napisał/a:
ALE BARDZO DOBRYM POMYSŁEM JEST ZAPROSIĆ KOGOŚ BY ZAPREZENTOWAŁ SWÓJ WYRÓB

Buhahaha... już to widzę jak pracownik SATA lata po garażowcach czy innych lakierniach z walizką pistoletów i pokazuje każdy model :haha: takie prezentacje odbywają się przeważnie u sprzedawców a nie u każdego napotkanego lakiernika.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-07-2011, 09:41   Re: co kupic ? sata ?

GioW napisał/a:
... już to widzę jak pracownik SATA lata po garażowcach czy innych lakierniach z walizką pistoletów i pokazuje każdy model .... takie prezentacje odbywają się przeważnie u sprzedawców, a nie u każdego napotkanego lakiernika.

Niestety masz rację ... takie prezentacje odbywają się czasami u lakierników, ale to raczej ASO duże renomowane warsztaty i oczywiście lakiernie przemysłowe. To po prostu musi się opłacać już w założeniach co do wartości planowanej sprzedaży.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 11-07-2011, 19:46   Re: co kupic ? sata ?

PROJEKTER napisał/a:
GioW napisał/a:
... już to widzę jak pracownik SATA lata po garażowcach czy innych lakierniach z walizką pistoletów i pokazuje każdy model .... takie prezentacje odbywają się przeważnie u sprzedawców, a nie u każdego napotkanego lakiernika.

Niestety masz rację ... takie prezentacje odbywają się czasami u lakierników, ale to raczej ASO duże renomowane warsztaty i oczywiście lakiernie przemysłowe. To po prostu musi się opłacać już w założeniach co do wartości planowanej sprzedaży.

Wiem, że mam rację bo już nie raz się spotkałem z takimi ludźmi. Obdzwoni całą konkurencję i każdego męczy o to by do niego przyjechać i zaprezentować mu pistolet. Tylko nie daje żadnej gwarancji, że go kupi. A jeszcze może tak być, że mu się spodoba ale konkurencja będzie miała 1zł taniej i u niej kupi. Ludzie po prostu są śmieszni :glupek:
Jednemu powiedziałem, że mogę przyjechać do niego i zaprezentować SATA 4000 i Devi GTI ale koszt takiej prezentacji to 3,5tys + pistolety GRATIS ;) Chłop od razu rzucił telefonem :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
robert81
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd: zakopane
Wysłany: 11-07-2011, 22:33   

witam wszystkich, jestem włascicielem nowej saty 1.3 hvlp 4000 digital i wypowiem sie cos na temat nowego zakupu. Domyslam sie ze co po nie które osoby nie zgodza sie ze mna. Do tej pory miałem dwa lidery i naprawde nadal chwale sobie je, ktos powie badziew za 200zł kosztowały po 800zł ale nie oto w tym chodzi. Nic nadzwyczajnego i zadnej rewelacji w tej sacie nie ma, powiem jeszcze jedno nie jest warta swej ceny 1.500 tys za ktora trzeba dac, troszke taniej kupicie ja w niemczech tak jak ja - pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2011, 23:56   

robert81 napisał/a:
Nic nadzwyczajnego i zadnej rewelacji w tej sacie nie ma, powiem jeszcze jedno nie jest warta swej ceny

Spokojnie.
Daj sobie z miesiąc pracy satą i przesiądź się na lidera.
Zobaczysz co wtedy powiesz.
robert81 napisał/a:
Do tej pory miałem dwa lidery i naprawde nadal chwale sobie je,

Miałem też inny pistolet który teraz kosztuje 79 zl i przez 5 lat chwaliłem go sobie.
robert81 napisał/a:
nie które osoby nie zgodza sie ze mna.

No niewiem czego sie spodziewałeś, ale pistolet sam nie lakieruje.
Powodzenia z satą.
 
     
robert81
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd: zakopane
Wysłany: 22-07-2011, 22:50   

witam znawców lakiernictwa, mam pytanko odnosnie pistoletu oczywiscie mojego nowego nie dawno zakupionego bo 3mies temu, tej niby dobrej saty. Mam kłopot z nim i nie wiem czy mam go oddac na gwarancje, a czy sam moge cos naprawic, otóz pusciło powietrze i delikatnie ucieka na regulacji - da sie cos z tym zrobic ? Zdaza sie wam by z takiej firmy pistoletem mielibyscie kłopot ? dla mnie to co najmniej dziwne - dziekuje i pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 04-08-2011, 07:45   

Opisywałem ten sam problem z satą 3000hvlp tutaj:
http://www.lakiernik.info...t=1912&start=30

U mnie używany gun kupiony, u Ciebie jak rozumiem nówka 3-miesięczna? i już takie problemy?
_________________
Forum miłośników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
robert81
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd: zakopane
Wysłany: 10-08-2011, 13:08   

jak najbardziej kupiłem nowa sate i mam kłopot z nia po 3 miesiacach, sadziłem ze ktos mi doradzi czy jestem wstanie naprawic ja sam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne