lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DeVilbiss Advance HD
Autor Wiadomość
homer28
Bywalec


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: starachowice
Wysłany: 18-02-2011, 17:41   DeVilbiss Advance HD

Witam! Lakieruje ktos tym gunem DeVilbiss Advance HD? Wczoraj poprosilem kolegow z lakierni w MAN o opinie o tym pistolecie, pokazali mi go oczywiscie, maja te guny z dolym zasilaniem i w wersji z kubkiem, no wiec moje pierwsze pytanie czy one sa dobre? porownujac do SATA bo tymi gunami robili wczesniej, kumpel mowi ze oni woleli SATE bo lepiej im sie lakier kladlo mniejsza skorka itd. a Devilbissem wiecej musza sie namachac bo slabo daje (niespojrzalem na dysze niestety bo moze im jakas mala dobrali ;) ) ogolnie kolega powiedzial ze SATA to SATA :) i innego by niewybral, jak ktos ma lepsze opinie na temat tego guna to chetnie poczytam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 18-02-2011, 18:41   

homer28 napisał/a:
SATA to SATA

to jest odpowiedź na twoje pytanie. ew. iwata, też podobna niezła, a devilbiss-no nie wiem mi jakoś nie pasuje, co prawda mam model flg wiec jakiś tańszy, tak jak iwata air gunza, ale jak dla mnie za wolny pomimo dyszy 1.4
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 08-03-2011, 00:45   

Witam!

Koledzy lakiernicy maluje ktoś tym HD? Na priwa tez dostałem zapytanie ale niestety nie mam doswiadczenia z nim. pomoże ktoś?

plizzz :kwiatek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 08-03-2011, 00:45   

Witam!

Koledzy lakiernicy maluje ktoś tym HD? Na priwa tez dostałem zapytanie ale niestety nie mam doswiadczenia z nim. pomoże ktoś?

plizzz :kwiatek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-03-2011, 07:20   Re: DeVilbiss Advance HD

homer28 napisał/a:
Witam! Lakieruje ktos tym gunem DeVilbiss Advance HD? Wczoraj poprosilem kolegow z lakierni w MAN o opinie o tym pistolecie, pokazali mi go oczywiście ....


Jak masz bezpośrednie dojście do tego modelu to poproś żeby ci dali spróbować coś polakierować i sam będziesz miał o nim własną bezcenną opinię.

Tu cię pewnie zaskoczę i zdziwię .... ale SATA to klasa sama w sobie :) :) :)

... a tak ciut poważniej to sprawa tego jak się zachowuje dany pistolet to jedno ... a filozofia i klasa towarzysząca danej marce to zupełnie co innego. Sprawdź ten pistolet samodzielnie. Masz okazję jak mało kto.

Trudno przecież bronić renomy SATA 100 B do podkładów w zestawieniu z DV GTI-PRO i odwrotnie ... Może się po prostu okazać że ktoś im teraz, źle dobrał te modele DV albo dysze, a dobrze to rozbił przy chwalonych poprzednio SATA. Tobie może jednak pasować.

... bo zdajesz sobie sprawę jakie dostaniesz opinie ode mnie @łysego i @elvisa to już w ogóle nie kupisz sobie pistoletu :) :) :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 08-03-2011, 22:55   

Chodziło o kolege Łukasza, bo to on pytał! Ale widze ze i tak nikt nie miał go w rekach z forumowiczów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 09-03-2011, 15:29   

TeeM, ja lakierowałem tym pistoletem ale w pracy , czyli wersja którą podpina się pod pompe , kubkowym niestety nie robiłem , ale ogólnie miłych wspomnień nie mam jeśli chodzi o ten gun , jak dla mnie słaba atomizacja i bardzo duża awaryjność - fakt że u nas ten pistolet pracował 6 godzin na zmianie 8 godzinnej - porównuje go do iwaty w200 , która była także podpięta pod tą samą pompę i przy tych samych ustawieniach na pompie była o wiele łatwiejsza do "kontroli" , wspomnie tylko że pompa podaje lakier pod ciśnieniem od 0 do chyba maks 8 bar , ja zawsze miałem tak hmmm wypośrodkowane , więc co za tym idzie gun musi być dośc dokładny jeśli chodzi o możliwość ustawień a devilbiss takowy nie był :angry: ogólnie koledzy , którzy byli na szkoleniu widzieli że trzymam pistolet dośc daleko od lakierowanego elementu - nawyk z pracy , przy ciśnieniu jakim ja tam pracuje bliskie trzymanie pistola kończyło by się wiecznymi "batami" :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
homer28
Bywalec


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: starachowice
Wysłany: 24-03-2011, 20:01   

Projekter do Saty niemusisz mnie przekonywac bo sam prywatnie na takiej pracuje, a co do Devila to jest mozliwosc wyprobowania go chociaz to teraz dosc ryzykowne bo niepracuje juz na lakierni kiedys byl tam wstep ze tak powiem wolny, a teraz maja tylko pracownicy lakierni (teoretycznie :) ) a niedaj boze zeby mnie na kabinie zlapali ;) ale mimo tych przeszkod da sie sprawdzic ten gun, obserwujac powloke lakiernicza na autobusach to powiem ze szalu niema....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne