lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prezentacjia Pistoletow
Autor Wiadomość
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 16-02-2011, 19:35   Prezentacjia Pistoletow

Zastanawiam się gdzie są organizowane prezentacje pistoletów ? jak to się odbywa

Projekter wiesz coś na ten temat ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-02-2011, 20:49   

4x4 poszukaj u siebie dystrybutora CSW i potestuj Walcomy.
Tym bardziej że być może będzie nie długo pewna miła niespodzianka o której wspomniałem w temacie o Walcomach.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-02-2011, 13:33   Re: Prezentacjia Pistoletow

4x4 napisał/a:
Zastanawiam się gdzie są organizowane prezentacje pistoletów ? jak to się odbywa

Projekter wiesz coś na ten temat ?


Ja to organizuję tak, że jak robię jakąś lakiernię to na odpowiednim etapie jak już działa kabina, lub wentylacja zapraszam technika SATA mówię wcześniej o co chodzi i on robi demo. Jak to mała lakiernia stolarska, czy samochodowa to sam przywożę pistolety demo od jednego z dystrybutorów razem z kompletami wymiennych dysz materiałowych ( oczywiście wszystkiego nie taszczę tylko to co wcześniej uzgodnimy ) Generalnie jednak nie lubię tak robić bo jestem leniem i nie handluję sprzętem więc to nie mój biznes ... ale czasami naprawdę muszę. Ostatnio kosztowało mnie to .... wyjściowe buciki. Koszty były zysków 0 ;]

Dystrybutor IWATA swoje prezentacje robi sam, ale ostatnio raczej nie chętnie. Nie ma na miejscu pomp i nie wszytkie modele pistoletów są w wersji demo do sprawdzenia, więc sprzedaż to tylko kilka sztuk tych najpopularniejszych modeli, a Ja mam klientów w całej Polsce i nie opłaca się mu jeździć do każdego. Muszę się chyba ponownie zaprzyjaźnić z NTS.

"Partnerów" z DeVilbissa wysyłam jak już naprawdę muszę bo klient się uparł, albo lakiernik u niego :) ... ale tu tylko kontaktuję przedstawiciela z klientem i sami dogrywają sprawę. To prywatny wieloletni układ na innej płaszczyźnie i moja niechęć do samego produktu ma tu mniejsze znaczenie. Ja już z nimi nie jeżdżę bo kilka razy pozwoliłem sobie na komentarz w trakcie lakierowania pokazowego i później przy myciu sprzętu i technicy dystrybutora nie chcą żebym był w trakcie prezentacji. Wiesz jak ja lubię Devilbissa :) Mogę jednak ( za kaucją ) dostać jeden z najpopularniejszych modeli na dzień, lub dwa i adapter do PPS ... ale raczej nie po to żeby publicznie pokazywać jego wady. Taki to konflikt między interesami, a przekonaniami.

Co do samej organizacji pokazu to sam rozumiesz, że to się musi wszystkim opłacać. Nikt nie pojedzie w drugi koniec Polski na pokaz SATA 4000, czy GTI PRO bo lakiernik chciał go spróbować. To trzeba załatwiać w regionie. Co innego jak to nowa lakiernia i w grę wchodzi kompletne wyposażenie. Kilka pistoletów, maski, węże, myjka, albo pompa za 12 tyś. Czasami wykorzystuję przy pokazach i prezentacjach sprzęt techników z firm lakierniczych. Ale tu już nie ma możliwości wymiany dysz i głowic na próbę. Za to oni często mają kilka rożnych pistoletów i to czasami załatwia szybkie porównanie jaka dają lakiernikom samodzielnie spróbować aplikacji. Tu jednak znów konflikt interesów bo jak tu pokazać w trakcie prezentacji lakierów firmy X, że lakierowanie wychodzi gorzej pistoletem A, a lepiej pistoletem B.

Musisz tu zrozumieć moją rolę. Sam nie zarabiam, daję kontakt innym licząc na wzajemność.

Z ich strony jak nie ma od razu zysku to nie ma też jakiejś euforii i parcia do takiej prezentacji. z lakierami jest łatwiej niż z samymi pistoletami, ale tu za wiele o sprzęcie się nie dowiesz. Widzę na własne oczy ile idzie materiału do pokazu żeby potem umyć wszystko na tip top ( szczególnie pompę i węże ) papier, nitro kombinezony jednorazowe, pojemnik RPS czy PPS. Do tego paliwo i wynagrodzenie techników ... i na końcu 200 zł zysku ze sprzedaży jednego pistoletu ... nikt rozsądny na to nie pójdzie. Musi się opłacać. Dystrybutorzy w regionie też nie są tacy chętni do prezentacji w praktyce pojedynczych szt.

Natomiast "spędy" wielu lakierników w jednym miejscu się nie sprawdzają. W grupie ludzie robią się złośliwi i większość prezentacji jest skazanych na porażkę. ... Trochę jak tu na forum :) dwie osoby = trzy opinie.

Chyba w czwartek, lub piątek będzie demo w Radomiu. Pompa membranowa i druga tłokowa do hydrodynamiki ( jak się uda sprowadzić ) + SATA 1000 K i B RP. W kolejny wtorek w tym samym miejscu chyba będzie ktoś z Kremlina i na pewno Wagner i Graco.

Zobaczymy co nowego u nich :) bo ostatni kontakt miałem chyba we wrzśniu 2010.

Marzec / kwiecień w okolicach Koszalina będzie duża prezentacja SATA w nowej lakierni, ale nie wiem czy na niej będę bo ja w tym obiekcie swoje już zrobiłem.

Tak to mniej więcej wygląda z mojej strony.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(y):
4x4
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne