lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Auto po wypadku jak nie stracić?
Autor Wiadomość
Dorest
Bywalec


Dołączył: 14 Lip 2025
Posty: 29
Wysłany: 03-06-2026, 12:18   Auto po wypadku jak nie stracić?

Moje auto wypadło z eksploatacji po stłuczce - ubezpieczalnia powiedziała że to totalna strata. Co teraz robić żeby nie stracić pieniędzy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
donat
Bywalec


Dołączył: 19 Paź 2023
Posty: 42
Wysłany: 03-06-2026, 15:13   

Przede wszystkim zbierz dokumenty - polisę, raport z wypadku, ocenę szkód od rzeczoznawcy. Ubezpieczalnia powinna wypłacić Ci odszkodowanie ale sama wartość pojazdu jak automat. Zostaniesz z wrakiem który możesz spieniężyć. Sprawdź na https://carrot.pl czy skupują uszkodzone pojazdy i ile mogą zaoferować za Twój wrak. To dodatkowe pieniądze poza odszkodowaniem. Proces: kup ocenę u rzeczoznawcy (200-300 zł), wyślij ubezpieczycielowi, czekaj na wypłatę, jednocześnie sprzedaj wrak skupowi. Razem odszkodowanie + sprzedaż wraku to całkowity zwrot straty. Nie ignoruj sprzedaży wraku bo to naprawdę mogą być tysiące złotych.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne