Witam Panowie chciałbym was spytać otóż moje auto bmw e46 320d 2004r lift
jak wiadomo e46 rdza nie oszczędza.Pytanie tylko takie bo nie wiem co robić.Obecnie w aucie jest silnik po kapitalnym remoncie w zasadzie UPG,GŁOWICA,MISKA ITP cały silnik rozebrany był uszczelniony itp. Lecz rdza auta nie oszczędza a ja nie mam smykałki raczej do takich rzeczy.Można coś pod spodem itp samemu robić ale tutaj jak na widoku to pasuje by to ktoś zrobił
kładłem na to pędzelkiem małym Cortanin F.. ale cóż z tego skoro po myciu/deszczu jak woda zbierze się na progu to trochę jej stoi i muszę szmatką wycierać,żeby ciągle na miejscu rudym woda nie stała.
ale że to bagażnik i nie miejsce widoczne z zewnątrz to samemu wiertarką ze szczotką drucianą zdarłem do gołej blachy,odtłuściłem nitro i popsikałem podkładem antykorozyjnym Primer bodajże taki w sprayu i wyszło tak
też corotanin dałem na to dlatego czarne się zrobiło (dałem tylko po to by dalej nie szło zanim ktoś się tym zajmie)
w zasadzie powiem tak.Nie jest to auto 2,3 letnie ani na wystawę do Genewy nie pojedzie jako,że zrobiłem silnik na cito,zawieszenie itp chciałbym tym trochę pojeździć.Ale też nie wkładając nie wiadomo jakich sum w to.Auto na allegro ma wartość 10tys zł.Ja za 7lat włożyłem w to 25tys.I myślę czy tutaj gdzie te progi są co pokazałem wewnątrz czy samemu mini szlifierką taką za 100zł z allegro oczyścił by to? no ale co samemu zdziałam skoro to trzeba oczyścić i pewnie ubytek uzupełnić szpachlą to szkoda nawet samemu to ruszac.Co sądzicie?
Jakiej odpowiedzi oczekujesz..? Tutaj żadne neutralizatory rdzy nie pomogą.
Potrzebujesz szlifierkę kątową i migomat. Przyda też się lakiernik na koniec.
Samochód może i warty 10 tyś pln, ale niech Ktoś zacznie zrywać powłoki i szpachle a pkaże się co zostanie z tego...
Na Twoim miejscu nie wpadałbym w panikę i zdecydowanie nie skreślałbym BMW E46 tylko z powodu tych plam. Ze zdjęcia wynika, że to typowa historia dla E46 po wielu latach eksploatacji, a nie coś w stylu „samochód jutro zgaśnie”. I szczerze mówiąc, widać wyraźnie, że nie zepsułeś samochodu. Wielu jeździłoby dalej, aż progi dosłownie zaczęłyby się kruszyć, a Ty przynajmniej zareagowałbyś i próbował temu zapobiec.
Fakt, że zrobiłeś już silnik, zawieszenie i doprowadziłeś samochód do porządku, to w zasadzie duży plus. Bo mechanika w E46 jest często droższa i bardziej skomplikowana niż blacharka w warsztacie. I tutaj najważniejsze jest nie robienie tego „na pokaz”, ale po prostu zatrzymanie procesu korozji i zapewnienie samochodowi kilku lat normalnego życia.
Jeśli chodzi o progi, nie radziłbym teraz szpachlować ich ani próbować przeprowadzać pełnej naprawy blacharskiej bez doświadczenia. Ale dokładne oczyszczenie miejscowych plam małą szlifierką lub szczotką drucianą jest jak najbardziej możliwe. Potem zwykły konwerter rdzy, podkład epoksydowy i przynajmniej tymczasowe zabezpieczenie. Najgorsze w takich miejscach jest to, gdy stoi woda, a metal jest stale mokry. Dlatego problem z wodą na progu jest tak naprawdę ważniejszy niż same grzyby. Trzeba szukać przyczyny, dla której tam się zatrzymuje: odpływ, uszczelki, może lekko zatkane otwory.
Nawiasem mówiąc, czytając fora o E46, bardzo łatwo wpaść w ten sam entuzjazm, co wtedy, gdy pierwszy raz spojrzałem na Marvel casino logowanie https://pl.marvelcasino.net/ myśląc najpierw „pomaluję jeden próg”, a potem patrzysz na ceny piaskowania, nowych błotników i polerowania 😂 Ale jeśli podejdzie się do tego z głową i zrobi wszystko stopniowo – samochód nadal może naprawdę długo jeździć i dawać radość.
I ogólnie rzecz biorąc, E46 stopniowo staje się autem, które ludzie nie tylko „wykańczają”, ale odrestaurowują z przyjemnością. Zwłaszcza jeśli karoseria nie jest na wskroś spróchniała. Znam ludzi, którzy inwestują w stare BMW więcej, niż są one warte na rynku, po prostu dlatego, że te samochody dają emocje, których nie dają nowe, pozbawione duszy pojazdy.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum