lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Podejscie 3.
Autor Wiadomość
pbarwinski
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 06-08-2017, 16:21   Podejscie 3.

Cześć, do 3 razy sztuka. Wcześniej nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie więc teraz już rozglądając się trochę za pistoletami mam swoje typy. Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Budżet 400zł
- do pomalowania na początek mam: Zderzak, Błotnik, Drzwi.

Mam już jakiś pogląd na to wszystko i opcje, które widze w tym budżecie to:

1) Devilbiss FLG - 5 z dyszą 1.4
Reduktor powietrza aurita

2) * Italco Mini 1.2 HVLP (Bardzo ale to bardzo mi się podoba ta opcja tylko nie wiem czy do lakierowania da sobie rade, wszyscy piszą ze do bazy powinna być dysza 1.3-1.4 )

* AUARITA 1,7 HVLP (Do podkładu)
* Reduktor powietrza Aurita

3) Opcja 3 to standardowa z tego co zdążyłem zauważyć para pistoletów czyli 1.4 + 1.7 i tak:

Spośród 1.4 w okolo wpadły mi :
- HVLP ITALCO H-929 1,4mm (280zł )
- ITALCO HVLP 1,3mm H-600 (200zł)
- AUARITA 1.4 L-898 (170zł)
- Aurita LVLP MP-500 dysza 1,4 (190zł)
- Sico Gold , Sico w 400 (troche z dystansem do tej firmy podchodzę)


Do podkładu wybrałbym albo wcześniej wsponianą auritę, albo jakies sico 1.7. Ale w tym momencie chce wybrać pistolet do bazy.
Jeśli ktoś powie mi stanowczo, że z wybranych to tylko Devillbis to od razu mam takie pytanko. Wybierając go, nie bede mial juz kasy na pistolet do podkładu więc czy na początek mojego amatorskiego lakierowania, tym pistoletem dam rade zarówno polozyc Baze, klar jak i podkład? Mimo wszystko chciałbym wybrać coś spośrób Aurit, Italco czy tego Sico. Proszę o pomoc, na razie nie zależy mi na tym, żeby pistolety wytrzymały 10lat, chce po prostu kupić taki, którym można pomalować dany element, jeśli mi to wyjdzie to z czasem pomyślę o lepszym sprzęcie.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwościa na odpowiedź.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 06-08-2017, 20:01   

Kup devilbisa. Połozysz nim bazę, klar , podkład m/m tylko kup sobie raczej z dyszą 1,3mm. Do podkładu kup na początek taniego chinola. Jeśli chodzi o podkłady to patrz na kartę technologiczna jaką dyszę dany podkład wymaga,jakie rozcieńczenie .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pbarwinski
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 07-08-2017, 16:58   

Super dzięki za odpowiedź.
Devilbissa z 1.3 widze tylko model SLG 620. Który zdecydowanie bym wolał ze względu na cene, ale gdzie w porównaniu ktoś marudził, że żałuje, że nie dołożył do FLG-5. Ale tak jak mowie, widziałem filmiki jak ludzie auritami lakierują więc taki Devilbiss SLG 620 musi być chyba lepszy?
Piotrze czy chodziło Ci właśnie o ten model? I dlaczego Twoim zdaniem dysza 1.3 będzie lepsza niż 1.4 w moim wypadku?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 07-08-2017, 19:26   

Dysza 1,3 jest lepsza do bazy, lecz 1,4 mm także da sobię radę - kwestia przyzwyczajenia oraz regulacji pistoletu. Niedopatrzyłem dysza 1,3 jest w slg. SLG nie miałem w ręcę więc nic ci nie powiem o nim, ale FLG 5 była u mnie na stanie parę lat temu - używany do podkładu. Fajny pistolet, równy strumień natrysku, w miarę szeroka miotła, aktualnie wyparła go SATA ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pbarwinski
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 07-08-2017, 20:55   

tak jak mówie zdecydowanie bardziej cenowo jest w moim zasięgu Devilbiss SLG 620. Myślę, że ten gun spokojnie mi wystarczy, ale jakoś jestem przewrażliwiony jak czytam forum i mam w głowie ze jak kupie nawet tego 620 to sie po jednym użyciu zepsuje ale to chyba wynika z tego, że większość opini piszą zawodowi lakiernicy, którzy widzą ogromną różnice między pistoletami za 2k a za 300zł, zapewne różnica jest ogromna ale nadal podkreślam, że użycie będzie amatorskie użyje to na początku do 3 elementów a kiedy kolejne lakierowanie tego nie wiem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 08-08-2017, 09:22   

Wybrałbym na twoim miejscu i z twoim budżetem FLG 5 lepsza klasa guna. Nawet totalni amatorzy kupują lepsze pistolety i tobie to radzę, ale nie będę grzebał ci w portfelu. Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PiotrGT
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2022
Posty: 1
Wysłany: 02-04-2022, 14:01   Po 5 latach... Ten sam problem napotkałem :)

Tak się cieszę że znalazłem ten wątek (minęło 5 lat od jego powitania) bo akurat się składa że od dłuższego czasu chciałbym rozpocząć swoja przygodę z lakiernictwem. Do swojego pierwszego projektu (pomalowanie roweru) zamierzałem najpierw kupić coś w granicy 200pln i mocno zastanawiam nad jednym z tych pistoletów. (Dodam że już mam 85L kompresor)

- Auarita L-898-2 1,4
- Sicco Tools M400 HVLP 1.3
- ITALCO H-600 HVLP dysza 1,4mm
- ITALCO FLG-G LVMP 1,3mm
- Auarita MP-500 LVLP
- Auarita H-923 1,4 mm HVLP

Pytanie jak dużo lepiej pomaluje to Devilbiss FLG - 5 z dyszą 1.4 który kosztuje 3x więcej? Czy efekt będzie znacznie lepszy?

Co myślicie o STAR MINI SLV EVO-T-106? Czy Devilbiss to lepsza propozycja.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne