lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
19-02-2011, 18:23
lutospawanie
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-12-2011, 15:15   

lukas270cdi napisał/a:
trochę żeśmy się nie zrozumieli... ja wiem co to jest cynowanie bo na takiej właśnie zasadzie wstawiam błotniki, no tak czy tak mój błąd...


Kolego Lukas, jeżeli na codzień zajmujesz się cynowaniem to wiele osób z chęcią obejrzało by Twoją fotorelacje z naprawy jakiegoś elementu z zastosowaniem cynowania. Smiało możesz założyc taki temat w tym dziale z obszernym wyjaśnieniem wszystkiego.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas270cdi
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 7
Skąd: narazie szwecja
Wysłany: 26-12-2011, 15:26   

pracuje w warsztacie gdzie jest 12 stanowisk blacharskich i za szybami jest biuro szefa który gdyby zobaczył jak dokumentuje swoja prace, z pewnoscią pomyslał by sobie ze chce zmienic prace bo potrzebuje zdjec do CV :) trochę to zabawne ale prawdziwe :) ale gdyby ktos chciał zasięgnąc jakiejs wiedzy to postaram się pomoc i podam nazwy oraz numery podkladów pod cyne oraz cynkowych pod zgrzewy... choc pewnie wiekszosc osob wie i zna te srodki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 27-12-2011, 20:38   

lukas270cdi napisał/a:
i podam nazwy oraz numery podkladów pod cyne oraz cynkowych pod zgrzewy... choc pewnie wiekszosc osob wie i zna te srodki


Możesz podać napewno się to komuś przyda np mnie czy innym osobą które sie tym interesują.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
sq9mda
Bywalec


Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 44
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: IO63PF
Wysłany: 18-02-2012, 19:49   

Witam. Brak lutospawarki w warsztacie podobny jest do akwarium w którym brak wody. Czasy się zmieniły i nowe samochody wymagają nowych technologi napraw. Gdzieś na tym forum czytałem niesamowicie słuszne podsumowanie cytuję (ale z pamięci) "na zachodzie pospawanie blachy HSS migiem to kryminał" Nie można tego lepiej ując. Nie dość że kryminał to jeszcze ruina finansowa. Ale.... słusznie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Jancikq
Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 21
Punkty: 1/8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2012, 19:36   

Ciekawi mnie czemu wszyscy czepiaja sie tego ocynku ze taki wazny ? Po spawaniu czymkolwiek nawet palnikiem acytlenowo tlenowym i tak spaw zostaje szlifowany i ocynk tez... a z 2 strony gdzie nie siega oko spawacza nawet jesli ocynk został odparowany spalony czy zeszlifowany razem z kataforezą chyba wiecie o czym pisze .TO i tak zabezpiecza sie Terotex HV 400 przynajmniej w mojej firmie i brak ocynku w miejscu spawania nie przeszkadza dawac 3 letnia gwarancje na naprawiane elementy. A co sie tyczy samego lutospawania to plusy za znakomita obróbke szlifowanie wstępne tarcza kamienna tak tak a nie tarczkami włoknami w farbce:) jak to ktos napisał.Wazny jest przetop a nie jak to z wierzchu wyglada .
_________________
100 inzynierów nad tym myslało a prosty blacharz musi to młotkiem naprawić :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Jancikq
Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 21
Punkty: 1/8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-09-2012, 17:29   

lukas270cdi napisał/a:
trochę żeśmy się nie zrozumieli... ja wiem co to jest cynowanie bo na takiej właśnie zasadzie wstawiam błotniki, no tak czy tak mój błąd...



czy mam rozumiec ze zamiast spawu wcynowujesz element czy jak sie to nazywa.ccekam na odpis to ci cos ciekawego napisze na temat własnie łaczenia cyna w nowoczesnych autach poszyc.

[ Dodano: 02-09-2012, 18:36 ]
sq9mda napisał/a:
Witam. Brak lutospawarki w warsztacie podobny jest do akwarium w którym brak wody. Czasy się zmieniły i nowe samochody wymagają nowych technologi napraw. Gdzieś na tym forum czytałem niesamowicie słuszne podsumowanie cytuję (ale z pamięci) "na zachodzie pospawanie blachy HSS migiem to kryminał" Nie można tego lepiej ując. Nie dość że kryminał to jeszcze ruina finansowa. Ale.... słusznie


A wiesz ze obecnie spawanie blach borowych (HSS) lutospawarka to kryminał.wg technologów z firm szkoleniowych które to szkolenia musze miec i jak to zweryfikujesz?.A jeszcze 8 lat temu był to wymóg i problemy w certyfikace ASO za inne spawanie lub zgrzewanie Reasumujac zadnego elementu z blach o podwyzszonej wytrzymałosci nie WOLNO ciac łaczyc wzmacniac innymi wstawkami czy podgrzewac Wymienia sie CALE elementy dotyczy wzmocnien słupków podciagów czesci podłuznic pasów tylnych belek przednich .I jesli w audatexe jest ze mozna zrobic wymiane czesciowa to jest to tylko ze wzgledów czysto finansowych a nie technologicznych. finito:)
_________________
100 inzynierów nad tym myslało a prosty blacharz musi to młotkiem naprawić :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dbsokpvc871
Użytkownik


Wiek: 24
Dołączył: 22 Lut 2022
Posty: 4
Wysłany: 09-03-2022, 21:01   

Cheap Hockey Jerseys
NFL Jerseys From China
MLB Store Official Site
Cheap NFL Jerseys
Cheap Jerseys From China
NFL Fan Shop
Cheap NBA Jerseys From China
MLB Shop
NBA Jerseys
Cheap NFL Jerseys From China
NFL Jerseys
Official NFL Jersey
Cheap Jerseys Wholesale
Jerseys Cheap
NFL Clothing
Cheap NHL Jerseys
NHL Jerseys
New NBA Jerseys
NFL Jerseys From China
NFL Store
Custom NHL Jerseys
NFL Shop Official Online Store
Cheap NBA Jerseys From China Free Shipping
NFL Team Shop
Custom Baseball Jerseys
NFL Jerseys
NFL Jerseys
Baseball Jerseys
NBA Shop
NHL Store Online
Cheap NBA Jerseys From China
NFL Shop Jerseys
MLB Jerseys
MLB Store
MLB Shop
Wholesale NFL Jerseys
NFL Jerseys China
Wholesale Jerseys
Wholesale Jerseys China
Official NFL Jersey
Wholesale Jerseys China
Cheap NBA Basketball Jerseys
NFL Store
Cheap Jerseys
NFL Football Jerseys
_________________
dbsokpvc871 dbsokpvc871
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne