lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Temperatura lakierowania podkładem
Autor Wiadomość
justbecrazy
Użytkownik


Dołączył: 11 Sty 2022
Posty: 1
Wysłany: 11-01-2022, 14:07   Temperatura lakierowania podkładem

Witajcie serdecznie.

Przygotowuję swoje podwozie do konserwacji. Muszę wypiaskować parę miejsc i położyć podkład epoksydowy. Problem w tym że nie pomyślałem o bardzo ważnej rzeczy, czyli temperaturze..

Mam dosyć dużych rozmiarów garaż, którego nie potrafię nagrzać w żaden sposób.. Obecnie mam tutaj 2 stopnie na plusie i 60% wilgotności powietrza.

Czy w takich warunkach mogę polakierować podwozie podkładem Novol Protect 360?

Wszyscy mówią że 15 stopni to jest absolutne minimum do takiej pracy. Chciałbym wiedzieć jakie będą skutki malowania w zbyt niskiej temperaturze. Czy podkład wcale nie wyschnie lub nie zwiąże do powierzchni?

Myślałem o tym żeby kupić dwie nagrzewnice i postawić je obok samochodu żeby delikatnie dmuchały na podwozie i tym samym rozgrzały przynajmniej miejscowo do tych 10-15 stopni, ale nie wiem jak podkład zareaguje na różnicę temperatur której nie uniknę.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil8686
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 3
Wysłany: 12-01-2022, 21:11   

Ja ostatnio lakierowałem klosze reflektorów klarem Spralac Sp4501 na utwardzaczu szybkim w 2-3 stopniach i na drugi dzień lakier na nich był suchy ale nie utwardzony. Musiałem je wygrzać promiennikiem, żeby się utwardził. Podejrzewam że w przypadku tego epoksydu będzie podobnie może nawet dłużej bo ten epoksyd z Novola schnie 12 godzin w 20 stopniach...

Jednym słowem grzej ile wlezie i jak możesz ten epoksyd. Z tego co wiem to epoksydy w nim. 10 stopniach można nakładać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne