lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie reflektorów laguna II - efekt pękniętej szyby
Autor Wiadomość
qba1990
Użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 3
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28-01-2021, 09:52   Lakierowanie reflektorów laguna II - efekt pękniętej szyby

Witam, to jest mój pierwszy post na tym forum. Z góry zaznaczam, że jestem amatorem i zabrałem się za lakierowanie lamp dla własnej satysfakcji (a raczej frustracji) i wiem, że gdybym to komuś zlecił to uniknąłbym problemów więc bardzo Was proszę o powstrzymanie się od tego typu komentarzy.

Wracając do tematu - zabrałem się do lakierowania swoich lamp do laguny II. Całe szlifowanie wykonałem oscylacyjną, pneumatyczną szlifierką z papierami wodnymi 240, 400, 800 i na koniec 1500 (wszystkie papiery na mokro - zauważyłem że w ten sposób papier mi się nie zapycha i szlifowanie idzie sprawnie). Po szlifowaniu odtłuściłem wszystko denaturatem i naniosłem dwie pełne warstwy lakieru APP acryl classic z dodatkiem 15% rozpuszczalnika. Pomiędzy warstwami zostawiłem sobie 10 minut na odparowanie.
Niestety na lakierze pojawił się oprócz wtrąceń (to brałem pod uwagę) efekt pękniętej szyby (pajęczyn). Domyślam się że lakier będę musiał znowu zedrzeć ale bardzo Was proszę o porady/ sugestie co zrobiłem źle. Czy pajęczyna powstała bo nie zastosowałem podkładu PZP? Klosze na pewno były zdarte do samego plastiku - nie została na nich oryginalna warstwa zabezpieczająca tylko samo tworzywo PC. Czy może chodzi o zbyt dużą dyszę? Niestety ale mam pistolet sico W400 z dyszą 2.0 (tak wiem za duża - możecie mnie za to linczować) ale starałem się ustawić małą ilość materiału i nie porobiłem zacieków. Czy może chodzi o rozpuszczalnik? Gdzieś (przeszukując bezkres internetów) natknąłem się na informację że przy lakierowaniu reflektorów należy zrezygnować z rozpuszczalnika i malować gęstym lakierem a na koniec spolerować. Czy może chodzi o samą technikę malowania? Może powinienem położyć pierwszą warstwę bardzo cienką i dopiero drugą rozlać? Będę Wam baaardzo wdzięczny za sugestie bo chciałbym nie popełnić tego samego błędu drugi raz. Jestem amatorem robię to dla siebie tylko dla własnej satysfakcji, liczę na odrobinę lżejsze traktowanie niż na forum elektrody ;) . W załączniku zdjęcia poszkodowanych kloszy

IMG_20210128_091554.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 269,51 KB

IMG_20210128_091544.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 249,83 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
edii
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 12
Otrzymał 2 punkt(y)
Wysłany: 28-01-2021, 18:18   

masz kolego racje nadmiar rozpuszczalnika i grubsze warstwy sa efektem twojej pracy
zeszlifuj lampy jak poprzednio zakup klar do ktorego nie trzeba dodawac rozp. lub max 5 procent najlepiej szybki klar zrob na 2-3 warstwy cienkie z zachowaniem 5-10 min miedzy warstwami dlatego
2-3 zeby szlo zeszlifowac ewentualne wtracenia i wypolerowac r
jeśli dodajesz rozp.do lakieru to tylko akrylowy absolutnie nie nitro ! !!
i ciesz sie efektem swojej pracy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
qba1990
Użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 3
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29-01-2021, 07:28   

edii napisał/a:
masz kolego racje nadmiar rozpuszczalnika i grubsze warstwy sa efektem twojej pracy
zeszlifuj lampy jak poprzednio zakup klar do ktorego nie trzeba dodawac rozp. lub max 5 procent najlepiej szybki klar zrob na 2-3 warstwy cienkie z zachowaniem 5-10 min miedzy warstwami dlatego
2-3 zeby szlo zeszlifowac ewentualne wtracenia i wypolerowac r
jeśli dodajesz rozp.do lakieru to tylko akrylowy absolutnie nie nitro ! !!
i ciesz sie efektem swojej pracy


Dziękuje kolego za wszystkie rady. Podziele się efektami swojej pracy jak skończe. Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
qba1990
Użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 3
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 03-02-2021, 11:55   

Dziękuje edii za pomoc. Zrobiłem tak jak poleciłeś. Nie miałem niestety innego klaru więc użyłem tego samego APP classic ale rozcieńczyłem go zaledwie na 5% (poniżej zalecanej przez producenta dawki). Nałożyłem 3 cienkie warstwy i żadnych "peknięć" na lakierze nie było. Niestety powierzchnia po lakierowaniu nie wyglądała zbyt dobrze - lakier się nie rozlał (cienkie warstwy i jeszcze gęsty lakier) no ale zacząłem wszystko polerować papierem 1500 na mokro następnie 3000 no i pasta mancerna w ruch. Wyszło bardzo ładnie (lepiej niż się spodziewałem). Dziękuje za rady.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
edii
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 12
Otrzymał 2 punkt(y)
Wysłany: 06-02-2021, 16:37   

nie ma za co ! !! ciesze sie ze moglem pomóc pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne