lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Golf 93r. lakier LA9V
Autor Wiadomość
pumbaVW
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2021
Posty: 3
Wysłany: 06-01-2021, 10:49   Golf 93r. lakier LA9V

Mam Golfa z 93r i jest pomalowany pierwszą wersją tego lakieru. Tak to wygląda z odkrytych warstw. Na blachę nałożona jest farba antykorozyjna z kąpieli w zbiorniku (beżowo-żółta). Biały podkład pierwsza warstwa, jako druga czarna warstwa lakieru cienka, na to przychodzi klar zmieszany z materiałem dekoracyjnym. W 95r. zmienili technologie i skład lakieru na bazę z metalikiem i klar. Czytałem o tym że ktoś malował i jest wyraźna zmiana technologii i wyglądu elementów w jednej karoserii. Pełna nazwa mojego lakieru to LA9V BRILLIANTSCHWARTZ PERLEFEKT. Tak dla ścisłości mój klar ma pęcherze powietrza ( takie malutkie owalne jajeczka). Lakier doskonale odbija błękity, granaty, szarości, grafity, przy dobrym oświetlaniu w słoneczny dzień widać drobiny złota i miedzi. W sztucznym oświetleniu np. lampa błyskowa, mocny LED traci swoje właściwości i kolory. Koledzy mają większe doświadczenie z miką i wiedzą co i jak wymieszać dla uzyskania dobrych efektów (rozmiary ziaren, kolory stosowane najczęściej). Bardzo bym chciał dorobić lakier podobny do oryginału. Efekt brylancji to takie jubilerskie określenie blasku kamienia. Może ktoś ma jakieś ma jakieś doświadczenie, wiedzę z tym starym lakierem. Proszę o podpowiedź, jak zrobić taki lakier, jestem AMATOREM SAMOUKIEM.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pumbaVW
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2021
Posty: 3
Wysłany: 25-01-2021, 10:07   

dzięki za podpowiedzi i zainteresowanie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne