lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pistolet do 500 pln dla kompresora 50l
Autor Wiadomość
majker
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-04-2018, 18:59   Pistolet do 500 pln dla kompresora 50l

Witam wszystkich!

Chciałbym prosić o radę w doborze pistoletu - czytałem forum, szukałem różnych opinii i mam straszny mętlik w głowie. Ale do rzeczy - jestem w posiadaniu kompresora pionowego Airpress 360/50 (zbiornik 50 l, wydajność efektywna - 200-240 l/min). Głównie maluję nakładki na progi, błotniki, spojlery, zaprawki, czasem pojedynczy błotnik - pistolet ma być do bazy i klaru. Znalazłem kilka modeli:

1. IWATA Air Gunsa AZ3 HTE2
2. STAR EVO-T 106TF
3. STAR EVO-T SLV 4F 1,3mm


Który byście polecili do moich potrzeb? Szukałem informacji o zapotrzebowaniu na powietrze pozycji 3, ale różne źródła podają różnie - raz 130 l/min, innym razem 285 l/min. Najbardziej nastawiłem się póki co na pozycję 2 z dyszą 1.2, ze względu na to, że może mi się jeszcze zdarzy pomalować jakiś większy element w życiu :) . A może zupełnie coś innego? Budżet który chcę przeznaczyć to nie więcej niż 500 PLN. Lakiery bazowe z których korzystam do głównie Spies Hecker.

Z góry dzięki za pomoc!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marcin.gw
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-04-2018, 22:01   

Bierz Iwate
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
brylajar
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 3
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Opole
Wysłany: 13-05-2018, 22:01   

Mam iwate az3 hte2 i tez maluje na podobnym kompresorze i jest to
Dobry pistolet ale lepszym rozwiązaniem byłby devilbis flg5. Kolega go kupił ja miałem go na testy i dużo lepiej maluje ma równiejsza miotłe i mniej zapyla. Iwata o az3 hte2 pisze ze jest to pistolet do podkładu i w tym jest swietny z reszta radzi sobie dobrze. Wyszedł no juz chyba nie taki nowy ale następca az3 hte2 mianowicie az3 hte2 av podobno ma poprawioną przedewszystkim atomizacje. Czy lepszy od flg? Nie wiem ale raczej będzie podobny wątpię żeby lepszy Co do reszty pistoletów z tematu niestety nie miałem do czynienia. Daj znać co kupisz i jakby iwate av ciekawy jestem jak maluje. Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 13-05-2018, 23:06 ]
Dodam jeszcze ze na youtube na kanale mojgaraż testuje hte2 i flg5 polecam zobaczyć bardzo fajny test
Myślę że na pewno pomoże.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomek50
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2018
Posty: 7
Wysłany: 24-02-2020, 06:26   

Ten star evo t 106 tf do takich rzeczy to ideał bardzo sprytny ,lekki,malutko powietrza bierze,w karzdy zakamarek wejdziesz coś pięknego mam go jest super.
_________________
saymon
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne