lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Iwata W400 WB1 1.2
Autor Wiadomość
viperpl
Bywalec


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Pełczyce
Wysłany: 10-12-2019, 19:10   Iwata W400 WB1 1.2

Witam.

Amatorsko zajmuję się lakierowaniem swoich motocykli. Szukam pistoletu, który poradzi sobie z konwencjonalną bazą oraz ułatwi wylanie bezbarwnego na "lustro".

Pojawiła się możliwość kupna kilka razy użytej Iwaty W400 z dyszą powietrza WB1 1.2, aczkolwiek z lektury forum wynika, że WB1-WB2 to dysze przeznaczone zasadniczo do baz wodnych...

Na szerokości miotły mi nie zależy (stosunkowo małe elementy), zależy mi na precyzji i stosunkowo małym zapyleniu ze względu na brak komory. Jakieś sugestie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 11-12-2019, 01:31   

wbx
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
viperpl
Bywalec


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Pełczyce
Wysłany: 11-12-2019, 20:13   

Z tego co wygooglowałem dysza powietrzna WBX pasuje do dysz materiałowych od 1.3 w górę. Ten egzemplarz, który mam możliwość kupić posiada dyszę 1.2 - więc zmiana na WBX w tym przypadku to dysza powietrzna, materiałowa i pewnie iglica. Robi się taki koszt, że lepiej kupić 2 osobne kpl. pistolety.


Czy miał ktoś w ręku WB1 i aplikował bezbarwny? Jakie są różnice w stosunku do dedykowanego do bezbarwnego modelu z dyszą WBX? Chodzi mi o efekt końcowy. Jeszcze raz nadmienię, że nie dążę do uzyskiwania struktury lakieru podobnej do oryginalnych malunków, zależy mi na wylewaniu klaru na tzw. "lustro".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
viperpl
Bywalec


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Pełczyce
Wysłany: 15-12-2019, 20:07   

No i po pierwszych testach. Piaggio Xevo polakierowany. Baza Cromax + Bezbarwny Novol 520 (VHS). Bezbarwny wylewa na lustro. Na duże elementy dysza 1.2 może za mała, na motocyklowe idealna.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 15-12-2019, 21:43   

Będąc na szkoleniu w akzo jako jeden do bazy i klaru to polecali Ivata W400 Bellaria
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne