lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o poradę w sprawie zakupu MIG/MAG
Autor Wiadomość
wkurwiony83
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 3
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-06-2015, 23:41   Proszę o poradę w sprawie zakupu MIG/MAG

Witam,
jestem o krok od zakupu migomatu aaale jako laik nie wiem co kupić żeby nie popełnić błędu, poza tym że wiem ze sporo osób mnie zjedzie po co w ogóle chcę kupić skoro nie potrafię spawać bo takich odpowiedzi widziałem tu dużo :)
wiem że tematy były wałkowane ale widzę raczej bardziej profesjonalne zapotrzebowania i inne przedziały budżetowe, a ja celuję nieco niżej finansowo, więc będę wdzięczny za podpowiedź w wyborze mniejszego zła :)

Potrzebuję do prac blacharskich garażowych hobbistycznych reperaturek itp i rozważam zakup Bestera 1700 z zakresem 40A-160A wersja marketowa z leroya bo ponoć to ma znaczenie, ponoć gorsze ale cena niższa niż gdzie indziej za 1330zł bez reduktora i z badziewną maską, kolejny wybór to inwertor Adler INMIG 187 http://www.mar.sklep.pl/n...ig/mag-mma.html za cenę chyba 1470zł z reduktorem i maską mniej badziewną niż ta na patyku i jeszcze kilka osób, oczywiście głównie sprzedawców poszukujących takiego jelenia jak ja który nie będzie się na niczym znał i łyknie wszystko jak młody pelikan - poleca firmę IDEAL model 175 PRO http://centrumkolorow.pl/...-pro-ideal/3871 . Wcześniej rozważałem jakiegoś shermana z allegro ale ponoć będę miał więcej bujania z serwisem niż którąś z tych trzech tu wymienionych więc odpuściłem. Co do bestera akurat tego modelu, to opinie są podzielone w internecie, ci co więcej spawają mówią że gówno i zmienili już dawno na droższe :) adler ma ponoć serwis w Łodzi, Ideal chus wi no i tyle wiem.

Jeszcze takie pytanie na koniec, czy inwertorem mig/mag pospawam tak samo bezproblemowo jak tradycyjnym migiem?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 08-06-2015, 20:41   Re: Proszę o poradę w sprawie zakupu MIG/MAG

wkurwiony83 napisał/a:


Jeszcze takie pytanie na koniec, czy inwertorem mig/mag pospawam tak samo bezproblemowo jak tradycyjnym migiem?


Kup sobie inwertor i nie kombinuj, pospawasz nawet lepiej jak tradycyjnym na trafo... ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 09-06-2015, 23:51   

Tiger 2200, mam i polecam, na pewno lepszy niż te marketowe Bestery.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 11-06-2015, 21:08   

Kwota do jakiej chcesz kupić?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-06-2015, 12:56   

Nie mogę Ci polecić Bestera na tą chwilę, od Klientów słychać negatywne opinie a niestety firma ta przeszła właśnie jak sam mówisz na rynek marketowy.

Poleciłbym Ci w sumie 2 lub 3 rozwiązania. Jedno które sam znalazłeś to na pewno Adler.

Raczej skłaniałbym się do migomatu inwertorowego bo ta technologia jest mniej awaryjna, a dodatkowo zapewnia lepsze parametry (dla przykładu spawarki inwertowe w porównaniu do spawarek transformatorowych mają jakość lepszą prawie 3 krotnie).

Adler niedawno wprowadził maszyny o których piszesz, ale ludzie którzy na to się zdecydowali są zadowoleni.

Z Adlera to właśnie jest ten INMIG-187, fajny bonusik to przyłbica :)
ADLER - INWERTOROWY PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MIG-MAG/MMA 180A, INMIG-187

Kolejną opcją jaką mógłbym Ci polecić to na pewno coś ze "stajni" Ideala. Pewnie nikt tu nie wie, ale właściciel firmy to były pracownik właśnie Bestera :) Kiedyś ta marka była na prawdę bardzo, bardzo dobra. Ideal ma świetny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, kładą bardzo duży nacisk na to aby sprowadzane przez nich maszyny były mocno testowane. Zanim coś ściągnął to zajeżdżają to.

Jeśli chodzi o konkretne modele to:
IDEAL - PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY INWERTOROWY TECNOMIG 200 MMA DIGITAL
IDEAL - PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY INWERTOROWY TECNOMIG 285 4x4 DIGITAL
IDEAL - PÓŁAUTOMAT INWERTOROWY TECNOMIG 220MMA DIGITAL
IDEAL - PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY TECNOMIG 210 MMA DIGITAL

Tam wiem że co najmniej jeden jest po za zakresem cenowym, ale pomyślałem że wrzucę wszystkie cztery.

Tylko mała uwaga, bodajże MMA-200 w tej chwili jest w dostawie i ostatnio go jeszcze nie było dostępnego. Linki wstawione w celu informacyjnym.

Szeroką ofertę ma też firma Magnum. Ja nawet niedługo to zamierzam wprowadzić, ale mam trochę brak zaufania do serwisu, bo trochę miałem problem z tym.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
wkurwiony83
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 3
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-06-2015, 13:46   

Dziękuję za podpowiedzi, zdecyduję się na tego adlera bo serwis jest gdzieś w Łodzi czy pod i niebawem rozpocznę naukę spawania :) co do tigera to faktycznie poza moim budżetem. Znalazłem jeszcze ESABy w Juli bo widziałem często polecane na forach ale najtańszy golas to chyba 1800 albo 1899 zł + dokupić jeszcze wszystkie gadżety to bym z torbami poszedł.
Dzięki
Pozdrawiam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-06-2015, 13:51   

wkurwiony83 napisał/a:
ESAB


Dobra rzecz, ale tego w tym budżecie nie kupisz. Po za tym to sprzęt dla zawodowców, nie musi być na początek.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
wkurwiony83
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 3
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Łódź
Wysłany: 16-06-2015, 20:16   

ehhh poszukiwań jednak ciąg dalszy bo sklep w którym chciałem dzisiaj zamówić twierdzi że najbliższa dostawa za około 2 miesiące tak im handlowiec powiedział, a mieli świetną cenę kuźwa...
Może jednak skłonię się ku IDEALowi, do moich potrzeb ( czyli do spawania między innymi cienkich blach typu reperaturki )z tego co wyczytałem to potrzebuję prąd 30-40A czyli taki idealik modele 210-220mma widzę że też będzie git
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 17-06-2015, 03:30   

Weź pod uwagę spawarkę Sherman 130 L/2. Jestem z niej bardzo zadowolony.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 17-06-2015, 07:20   

wkurwiony83 napisał/a:
ehhh poszukiwań jednak ciąg dalszy bo sklep w którym chciałem dzisiaj zamówić twierdzi że najbliższa dostawa za około 2 miesiące tak im handlowiec powiedział, a mieli świetną cenę kuźwa...


Daj znać na PW jaka to była cena i czy jesteś zainteresowany, jestem w stanie zapewnić 1szt. ostatnią. Właśnie dzwoniłem i sprawdzałem, tylko musiałbym mieć szybkie info.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-09-2015, 11:47   

Ostatnio rozmawiałem z jednym userem o migomacie i zdecydowałem się napisać wszem i wobec. Dlaczego warto kupić inwertorowy migomat:

6 powodów dla których warto kupić inwertorowy migomat

1. wychodzi taniej
2. Posiadają lepsze parametry spawalnicze Producenci piszą, że spawarki inwertorowe zapewniają trzy razy lepsze parametry spawalnicze od tradycyjnych urządzeń transormatorowych. Znacznie lepsza stabilność prądu, mniejsze zużycie energetyczne, znacznie lepsza kontrola jakości spawania.
3. Cechują się mniejszą awaryjność - trudniej to spalić niż transformator
4. Posiadają mniejszą wagę i gabaryty
5. Umożliwiają spawanie metodami MMA (w większości modeli)
6. Większość modeli posiada wyświetlacz


Zwracam uwagę jednak do punktu 1. Niektóre modele nie posiadają w standardzie przyłbicy i reduktora. Co uczyni je docelowo nieco droższymi niż ich cena podstawowa, ale jednak dalej tańszymi.

Nie jestem przeciwnikiem migomatów ani spawarek transformatorowych. Jednak jak można kupić coś dobrego w dobrej cenie to napisałem to aby wziąć to pod uwagę.

I jeszcze jedno odnośnie tego 400V (też często spotykam się z tym i nawet chyba ja zawsze polecałem rozwiązania 3x400V). Wszystko się zgadza i dalej tak uważam, że to co jest na siłę warto wziąć z opcją 3x400V, tylko w przypadku migomatów na 3x400V produkowane są rozwiązania już na prawdę duże - 240-370A. Tak duże migomaty stosujemy przy przemyśle ciężkim, samochodach ciężarowych, spawaniu konstrukcji metalowych. Jeśli wybieramy migomat mniejszy np. do 200A to może być on na 230V i tu nie powinno być żadnych problemów. Choć jak każdy się orientuje jak podłączymy do jednej linii dużo elementów to bezpieczniki nie chcą się trzymać. ;)

Jeśli to komuś pomogło to się cieszę.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
magdaania
Bywalec


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Warszawa i okolice
Wysłany: 11-09-2015, 12:41   

masato napisał/a:
Tiger 2200, mam i polecam, na pewno lepszy niż te marketowe Bestery.


Też jestem na etapie poszukiwań dobrego migomatu i wszędzie gdzie szukam i pytam to o Tigerze słyszę same pozytywne opinie. Sprzęt podobno bardzo solidny no i produkcja EU.
Jenak cały czas też zastanawiam sie pomiędzy inwertorowym a transformatorowym.
Ciekawa wydaje się propozycja którą podał jano:
IDEAL - PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY INWERTOROWY TECNOMIG 285 4x4 DIGITAL

Tak to jest jak za kupowanie sprzętu biorą sie osoby które o spawaniu nie mają większego pojęcia. Ktoś kto spawa od razu będzie wiedział czego szukać ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek 10
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 12-09-2015, 19:36   

tez sie zastanawiam nad iwerterem zeby mozna tez lutospawac ciężko dowiedziec się co o wf synergia 3 i jego pulsie wiem jest to chinol ale ludziska chwalą tą firmę na forach ma może ktoś na tym forum taki sprzet ? Trzeba myśleć też kupując mig o lutospawaniu bo za parę lat zwykły mig nie pospawa nowszych aut.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 15-09-2015, 07:50   

magdaania napisał/a:
IDEAL - PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY INWERTOROWY TECNOMIG 285 4x4 DIGITAL

Jeśli masz dużo kasy i spawasz duże rzeczy. Ten migomat to duży sprzęt. Ludziom trochę się pomieszało ostatnio bo sprzęt jest 2x tańszy i jak kiedyś się sprzedawało Migomat o takiej mocy to Klient na prawdę wydawał kupę kasy (5-7 tys.), a spawał np. tiry. Duży plus to podajnik 4 rolkowy i eurozłącze. Jeszcze 3 lata temu można było o tym pomarzyć bo migomat z eurozłączem kosztował o 1000zł więcej ;) W takiej sytuacji mamy podajnik 4 rolkowy, dokupujemy drugi przewód spawalniczy do drutu aluminium i jazda :)

piotrek 10 napisał/a:
tez sie zastanawiam nad iwerterem zeby mozna tez lutospawac ciężko dowiedziec się co o wf synergia 3 i jego pulsie wiem jest to chinol ale ludziska chwalą tą firmę na forach ma może ktoś na tym forum taki sprzet ? Trzeba myśleć też kupując mig o lutospawaniu bo za parę lat zwykły mig nie pospawa nowszych aut.


Jeśli zaś zależy Wam na lutospawaniu to z oferty na której się skupiłem (jakoś tak wyszło) jest TECNOMIG 225 PRO CuSi. Tylko do niego trzeba dokupić dodatkowo przewód MMA (oczywiście jeśli chce się korzystać z funkcji MMA - wczoraj sprawdzałem, kosztuje to ok 85zł netto) i jest dedykowany wózek AMERICAN TROLLEY, ale ja szczerze powiedziawszy myślę że każdy kto spawa może zrobić sobie własny. Ten kosztuje ok 425zł netto.
Ale jeśli chodzi o migomat z funkcją lutospawania to jest na prawdę ok!
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
piotrek 10
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 15-09-2015, 20:02   

to nie lepiej kupic esab caddy mig c 200 fakt ze kosztuje 2 razy wiecej ale czesci ,serwis ,myslałem o lutospawarce od 3000 do 5000 tysi taki z zapleczem serwisowym i zeby to spawało z nie smarkało jak dla mnie najlepszy by był migatronic automig ale cena 8000 tysi troche za wysoka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-09-2015, 08:44   

Oczywiście że ESABa dobrze kupić. Tylko kasy trzeba trochę więcej.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
magdaania
Bywalec


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Warszawa i okolice
Wysłany: 16-09-2015, 12:34   

jest jeszcze jedna opcja a mianowicie chińczyk Sherman MTM251...wydaje się być bardzo uniwerslanym urządzeniem. Z kilku opinni które udało mi się znaleźć na necie wynika że oceniany jest pozytywnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-09-2015, 12:42   

magdaania napisał/a:
Sherman MTM251


Tylko to też jest kobyła 250A.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 23-09-2015, 13:06   

Zakupiony Ideal Technomig 215 jak poradził JANO. Dzięki wielkie,
Wkrótce testy, bo kurier przywiózł wczoraj. Nie miałem wężyka do podłączenia CO2, a nie chciałem nic rzeźbić.

Testowałem za to MMA i pieknie spawa w porównaniu do transformatora.
Jedynie co to muszę sprawdzić bo przewód MIG coś się dziwnie rusza w gnieżdzie EURO....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek 10
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 23-09-2015, 20:33   

Zmien na mieszankę spraw jest ładniejszy i nie przepadła tak blach
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 24-09-2015, 10:25   

piotrek 10 napisał/a:
Zmien na mieszankę spraw jest ładniejszy i nie przepadła tak blach

Mam jeszcze sporo w buti, nie wiem czy mi wymienią bez problemu. Ale to jest dobry pomysł. Akurat bede robił reparaturki i próg to się przyda.

Co do migomatu który kupiłem jest ok, wczoraj były drobne testy i jestem zadowolony z jakości i łatwosci spawania w porównaniu ze zwykłym transformatorem z np 4biegową regulacją pradu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 25-09-2015, 21:13   

Marcino napisał/a:
Zakupiony Ideal Technomig 215 jak poradził JANO. Dzięki wielkie,


Nie ma sprawy! Życzę powodzenia przy spawaniu :) Daj znać jakie są jeszcze plusy i minusy tego urządzenia na forum. Sam jestem ciekaw co napiszesz :)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 30-09-2015, 14:58   

Dam znać jak się trochę popracuje.
Jedno pytanie rolki na drut 0.6 nie ma standardzie, a czy idzie ją u was dostać?

Bo koncówki prądowe są, a rolki nie było, jest tylko jedna obracana z dwoma nacięciami na 1.0mm i 0.8mm.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
magdaania
Bywalec


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Warszawa i okolice
Wysłany: 03-10-2015, 10:12   

w końcu i ja kupiłem. Byłem już zdecydowany na Shermana MTM251 (fajna maszyna i ma też TIG) ale w 2 sklepach odradzono mi go z uwagi na awaryjność. Jednoczęśnie wszyscy polecali Magnum 205L.
Magnum jest bliźniaczą maszyną do Ideal Technomig 215 ale nowy model Magnuma ma dodatkowo wyświetlacz wiec z uwagi na ten bajer zdecydowałem sie właśnie na niego. Osprzęt zakupiony, a w poniedziałek migomat powinien być u mnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marcino
Bywalec
Mitsumaniak



Wiek: 47
Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 31
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Tczew
Wysłany: 07-10-2015, 08:13   

magdaania napisał/a:
ale nowy model Magnuma ma dodatkowo wyświetlacz wiec z uwagi na ten bajer zdecydowałem sie właśnie na niego

Ten wyśiwetlacz to niestety zbędny bajer, (mam taki w Tecnomigu 215) dlaczego zbędny - bo podczas spawania nie da się go obserwować, wiec i tak nie wiesz jaki masz prąd, na jałowym pokazuje zero:). Zbędna rzecz jak dla mnie, zamiast tego lepiej żeby rolka drut 0.6 była.

piotrek 10 napisał/a:
Zmien na mieszankę spraw jest ładniejszy i nie przepadła tak blach

Niestety gościu w punkcie gdzie "kupiłem" butle nie chce mi wymienić na tą z mieszanką, mówił coś ze to inne butle i jak che to moge kupić za 230zł z nowym gazem.
Narazie będe jechał na CO2, jak znajdę możliwość to załatwię soebie mieszankę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
magdaania
Bywalec


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Warszawa i okolice
Wysłany: 07-10-2015, 10:56   

Marcino, dlatego napisałem że to bajer ;)
Wczoraj odpaliłem sprzęt ale niestety miałem tylko chwilę na testy i niestety brak odpowiedniego (odpowiednio przygotowanego) materiału. Niemniej już widzę że spawanie MIG to zupełnie inna jakość. Wcześniej spawałem tylko starą spawarką MMA, jakiejś domowej konstrukcji o wadze tryliona kilogramów i cały czas miałem problem z lepiącymi się elektrodami, problemem z zajarzeniem łuku i odpowiednim dobraniem amperażu (który ustawia się poprzez przykręcenie kabla do innej śruby - generalnie technologia z przed epoki...). Co ciekawe mój ojciec większości tych problemów nie miał, ale on już się przyzwyczaił do tego sprzętu i wiedział jak z nim pracować. ;)
O inwertorowym magnumie więcej będę mógł powiedzieć dopiero za jakiś czas ale nawet po paru minutach moge stwierdzić że komfort pracy jest zupełnie inny. Teraz zostaje kwestia ćwiczenia, odpowiedniego ustawienia parametrów i gazu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Łysy1974
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Szczecin, Żagań
Wysłany: 07-12-2015, 09:45   

Witam.
Jestem tu nowy. Proszę o opinie o spawarce Stanley MIKROMIG 95A - poniżej link.
http://swiatnarzedzi.pl/p...ey-AW10870/5133
W Yuli jest promocja i można ją zakupić za 590 zł.
Zamierzam ją wykorzystywać hobbystycznie, głównie do prac przy samochodzie, ewentualnie drobne naprawy w domu. Stanley to dosyć rzetelna firma i dlatego zastanawiam się na zakupem.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 07-12-2015, 16:53   

Łysy1974 napisał/a:
Stanley to dosyć rzetelna firma
zgadza sie,ale wyroby marketowe to poprosta żenada.Zwykle chinole i tyle.Podobnie jak bosch,karcher,blac&decker.Nie maja nic wspólnego z stara marka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 07-12-2015, 17:55   

Jak dla mnie to szajs i do niczego się nie nadaje. Szkoda twoich pieniędzy. Bo po pierwsze amperaż max 95A i sprawność rzędu 20%. Druga sprawa to konieczność stosowania drutu samoosłonowego. Z całym szacunkiem ja za przewód euro o długości 5m dałem niewiele mniej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sawmaster
Stały Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 87
Punkty: 1/2
Skąd: whitestok
Wysłany: 07-12-2015, 19:06   

za 2,5 tys zł można mieć inwerter mig mag
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Łysy1974
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Szczecin, Żagań
Wysłany: 08-12-2015, 11:38   

Dziękuję za rady. Tak zrobię
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
matik
Bywalec


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 27
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: TYCHY
Wysłany: 16-08-2016, 21:28   

Cześć,

odkopię temat

proponowano mi Półautomat spawalniczy PRAKTIK MIG 200 IGBT

parametry ok jak dla mnie

ktoś miał okazję tym pracować?

z góry dzięki za odpowiedź
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 19-10-2016, 21:02   

Witam, odgrzewam temat czy może mi ktoś polecić porządny migomat inwerterowy do celów blacharskich? czy warto kupić Telwin technomig 215 dual synergic czy coś innego?
budżet do 3500pln

[ Dodano: 19-10-2016, 22:39 ]
Zastanawiam się jeszcze na tą- Spawarka MIG/MAG GYS SMARTMIG 162, 30 - 160A lub 170A
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirasr
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-04-2018, 16:49   

Co powiecie po czasie o lutospawaniu i np o Magnum 205L, ideal tecnomig 225. Co polecacie by bezproblemowo lutować.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
youngWelder
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2019
Posty: 1
Wysłany: 03-12-2019, 17:57   

Witam

Wiem, że zapytanie dotyczy nieco innej metody, bo chodzi mi o MMA z elektrodą aczkolwiek tylko chyba tutaj widze sen podpiąć się z tym zapytaniem.

Potrzebuje nabyć I spawarkę dobrą w miąrę jakościowo. Dodałem już do koszyka Dedrę(podobno produkt marketowy), ale rozważam też zakup Magnum np Snake.

Potrzeby są na naukę kilku rodzajów spawania, w późniejszym czasie na pospawanie progów w aucie.
Przewiduje raczej ok 2h pracy z nią, choć nie ciągłej. Szukałem takiej żeby starczyło na spawarkę maskę i paczkę elektrod do 1 tys.

Nie musi byc profeska typu Lincoln Electric. Chyba, że macie jeszcze jakąś inną firmę którą warto polecić ;)
Po za tym jaki radzicie strój, spawanie nie należy raczej do najlżejszych zawodów. Myślałem o zwykłych goglach do spawania, ale wydają mi się chyba nie wystarczające.

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne