lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakier biała perła oznaczenieTEQNC
Autor Wiadomość
KolaLBN
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 2
Wysłany: 29-10-2019, 10:52   Lakier biała perła oznaczenieTEQNC

Witam.Mam problem z PZU .Wyliczjąc szkodę napisali że moj lakier jest 2wartswowy.Po odwolaniu sie odpisali że dzwonili do renault polska i tam uzyskali info że Symbol TEQNC to jest lakier metalizowany ze "specjalnym efektem".A wiec jesli metalizowany to z automatu 2-warstwowy.Moj kolor to jest biala perla i wyglada inaczej niz metalik.Czy ktoś sie spotkal kiedyś z lakierem bialym metalizowanym ze specjalnym efektem?Ile warstw ma lakier perlowy?Czy malowanie lakierem perłowym trwa dluzej niż lakierem metalizowanym?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 29-10-2019, 22:33   

Nie jestem znawcą ,dlatego moja wypowiedź może nie być słuszna.
Miałem do czynienia z kolorem białym metalizowanym , w moim przypadku to był to S9R
z grupy VW , jest to lakier 2warstwowy . Zawiera zarówno ziarno metaliczne jak i perłowe.
Może być tak,że w jednym systemie lakierniczym może to być lakier 2warstwowy , a w innym 3warstwowy.
Jeśli masz własny mieszalnik to zrób fotkę wyświetlonej na monitorze receptury .
Jeśli kupujesz lakier w mieszalni ,poproś o możliwość sfotografowania receptury.
Wyślij to w załączniku odwołania.
QNC to lakier raczej 3warstwowy, ludzie którzy siedzą za biurkiem nie zawsze wiedzą co to jest , i czym różni się lakier 2warstwowy od 3warstwowego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 05-11-2019, 20:28   

https://color-explorer.rmpaint.com/ - w RM-ie trójwarstwa, wystarczy sobie ściągnąć PDF i wysłać do PZU i muszą uznać
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne