lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba od nowicjusza: Lakier taki sam... ale wygląda inaczej
Autor Wiadomość
Hondziarz
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2019
Posty: 1
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 28-08-2019, 13:17   Prośba od nowicjusza: Lakier taki sam... ale wygląda inaczej

Cześć,

Mam prośbę o fachową opinię.

Moja leciwa Honda złapała troche rdzy; dałem do lakierowania obie tylne ćwiartki. Odbierałem w pochmurny dzień (ha, ha, nie sądziłem, że to ma znaczenie). Nic złego nie zwróciło mojej uwagi. Po 2-3 dniach zwróciłem uwagę, że jak się patrzy z różnych kątów, widać różnicę między nowo lakierowanymi częściami, a starymi. A szczególnie w słońcu. A patrząc na wprost różnicy prawie nie widać.

Pojechałem do lakiernika i oto, co usłyszałem: lakier był dobrany prawidłowo, ale nie zrobili "gubienia" i to będzie kosztowało 500 PLN ekstra, jeśli chcę. I że producent lakieru nie daje gwarancji na to, że lakier będzie wyglądał identycznie, jeśli nie robi się gubienia.

To moja druga naprawa lakiernicza w życiu, więc nie mam doświadczenia. Poprzednio wszystko było OK (na tym samym samochodzie). Czy to jest normalna praktyka, że "gubienie" nie jest w standardzie i płaci się za to ekstra? A może jednak ten lakier jest żle dobrany - na zdjęciach z bliska widać, że stary lakier jest jakby bardziej metaliczny?

Dodam, że to nie warsztat-krzak, są w tym miejscu chyba od 20 lat.
Będę super wdzięczny, jeśli coś mi doradzicie. Jeśli mam wrócić i gadać z lakiernikami, potrzebuję jakichś argumentów od ludzi, którzy się znają.

66.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 650,66 KB

67.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 661,87 KB

68.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 605,79 KB

396.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 608,25 KB

397.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 582,48 KB

407.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 555,1 KB

409.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 550,01 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 28-08-2019, 14:23   

osobiście wstydziłbym się oddać auto z taką różnicą. Gubienie (chodzi za pewne o cieniowanie sąsiedniego elementu - w tym wypadku drzwi) jest oczywiście płatne ale to się kalkuluje przed przyjęciem auta do naprawy. Kolor i tak jest kiepsko dobrany. Powinni poprawić jak chcą wyjść z twarzą.
_________________

 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(y):
Hondziarz
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne