lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Inny kolor po (ponownym) lakierowaniu - błąd lakiernika?
Autor Wiadomość
xseverus
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2019
Posty: 3
Wysłany: 02-05-2019, 15:24   Inny kolor po (ponownym) lakierowaniu - błąd lakiernika?

Cześć,

W zakładzie blacharsko-lakierniczym lakierowany był zderzak przedni, prawe nadkole oraz maska. Jednak zostało to zrobione niepoprawnie, przez co przy lampach oraz na dole zderzaka zaczął odpadać lakier (wystarczyła jedna wizyta na myjce, żeby zaczęło odpadać). Oddałem na reklamację, lakiernik miał polakierować zderzak jeszcze raz.

Lakier znowu zaczął odpadać, ponieważ nie rozebrali zderzaka, tylko "wylali" na niego farbę. Poprawka więc też fuszerka

Po tej "poprawce" kolor lakieru jest jednak inny, w stosunku do reszty samochodu. Lakiernik twierdzi, że trzeba wycieniować nadkola (300 zł za jedno), jednak wcześniej kolor był dobry, teraz jest zły. Nie wiem i nie sądzę, żeby to była kwestia cieniowania.

Nie dość, że kolor inny to jeszcze znowu odpada lakier. Podjechałem to wyjaśnić i zaproponował dwie opcje (o które musiałem się oczywiście wykłócać):

1) poprawią te miejsce, gdzie odpada lakier
2) ja znajdę mieszalnie, kupie od nich kolor, dostarczę im i polakierują mi na nowo zderzak oraz oddadzą pieniądze za farbę

I teraz nie wiem co robić... Boje się, że znowu polakierują na zły kolor czy cokolwiek innego. Za pierwszym razem było w porządku, jednak nie wycieniowali dołu zderzaka oraz przy lampach, przez co zaczął odpadać.

Lepiej jest zostawić jak jest i żeby poprawili tylko te miejsce (dół zderzaka), gdzie odpada lakier czy szukać mieszalni, kupić lakier, oddadzą mi pieniądze za lakier i pomalują mi zderzak na nowo.

Tutaj zdjęcia po ponownym lakierowaniu: link do zdjec

Oraz link do zdjęć po pierwszym lakierowaniu , gdzie kolor był według mnie dobry
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcpol
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 12
Punkty: 1/1
Wysłany: 02-05-2019, 21:03   

Najlepiej odzyskać pieniądze i zmienić lakiernika.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
xseverus
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2019
Posty: 3
Wysłany: 02-05-2019, 21:28   

Za całość czy za zderzak przedni? Całość wyszła (bez części, czyli zderzaka, nadkola i maski) 2000 zł.

Szczere to naprawdę nie sądzę, żeby chciał oddać pieniądze...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ronin.79
Klubowicz



Wiek: 44
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 119
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: RP
Wysłany: 03-05-2019, 19:48   

Masakra skad sie tacy biora

[ Dodano: 03-05-2019, 20:51 ]
poprawka niech tacy fachowcy ida w hu................. i faktycznie zmien lakiernika
sa roznice na zderzakach na nowych autach z salonu ale nie az takie :killer: :killer: :killer: :killer: :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
xseverus
Użytkownik


Dołączył: 24 Kwi 2019
Posty: 3
Wysłany: 03-05-2019, 22:06   

To jak go przekonać bez sądzenia się dwa lata, żeby oddał pieniądze, bo chce iść do innego lakiernika?

I ile tego powinien oddać? Części ja kupiłem (cały przód - zderzak, maska, nadkola). Robocizna (polakierowanie i poskładanie tego) wydałem 2000 zł. Wrocław.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CM Punk
Wymiatacz


Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 179
Punkty: 1/7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-05-2019, 17:37   

Powiem tak,z własnego doświadczenia wiem,a mam podobny kolor auta (Honda B520P),że z dobraniem koloru na kreskę nie będzie łatwo,ja się z tym bujam już bardzo długo,co nie znaczy,że nie jest to niemożliwe,ale kilka dość dobrych mieszalni poległo,bądź nie chciało się za to zabrać,no bo wiadomo-cieniowanie. Więc to,że udało się u Ciebie za pierwszym razem zrobić na kreskę,to szacun dla kolorysty,choć jak widać,było to jednorazowe. Robota-sknocona. Ja kiedyś z pewną firmą,która mi skopała robotę,a reklamowała się na wielu forach pod przykrywką zadowolonych klientów,zrobiłem antyreklamę-pomogło,oddali kasę,ale prawie pół auta spierniczyli,więc zasięg prac poprawkowych jest większy. Może rzecznik praw konsumenta?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-05-2019, 13:32   

Cieniowanie to standardowy proces podczas naprawy. Co klienta obchodzi czy będę cieniowal czy nie. Ja jestem fachowcem i określa sposób naprawy. Ma być zrobione dobrze i tyle. Klient godzi się na cenę albo nie. Zawsze cieniuje przylegle elementy i mam wtedy pewność że kolor będzie pasował, bo poprawka to najgorsze co może być. Juz samo to, że kazali klientowi samemu dobrać lakier świadczy o braku profesjonalizmu lakiernika bo ja nigdy nie polakierowac bym jakimiś tam lakierem przywiezionym przez kogoś. Tutaj jest ewidentne wina lakiernika. Element gdzie odpada lakier należy polakierowac cały a nie tylko tam gdzie odpada lakier. Trzeba zdjąć wszystko i nałożyć jeszcze raz. Niech to poprawia jak należy i nie dyskutują. Naprawdę jest dużo instytucji które mogą im życie utrudnić o czy się sam ostatnio przekonałem, więc dziwię się, że jeszcze jakieś warunki stawiają.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne