lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Epoksyd, pytania.
Autor Wiadomość
tube8lala
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 3
Wysłany: 20-11-2018, 12:47   Epoksyd, pytania.

Panowie, dwa krótkie pytanka. Czy można dać epoksyd na akrylowy?
Zabezpieczam spód auta, wyszlifowałem rdze ile się dało, ale gdzieś tam we wnękach coś pewnie zostało. Dałem na to reaktywny, potem akryl i teraz mam zamiar dać epoksydowy żeby odciąć całkowicie wilgóć itp. Pytanie moje czy w ogóle tak można i drugie, co się stanie gdy dam epoksyd bezpośrednio na reaktywny?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 20-11-2018, 21:10   

Na reaktywny nie daje się epoksydu, reaktywny na rdzę też średni pomysł, najlepszym rozwiązaniem byłoby dać epoksyd i baranka bitumicznego, podkład epoksydowy lepiej by zabezpieczył blachę skorodowaną , podkład wypełniający nie jest antykorozyjny .....na akryl możesz dać epoksyd ale lepiej odwrotnie.
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarek1981
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 5
Skąd: Rybno
Wysłany: 26-11-2018, 18:14   epoksyd

4x4 napisał/a:
Na reaktywny nie daje się epoksydu, reaktywny na rdzę też średni pomysł, najlepszym rozwiązaniem byłoby dać epoksyd i baranka bitumicznego, podkład epoksydowy lepiej by zabezpieczył blachę skorodowaną , podkład wypełniający nie jest antykorozyjny .....na akryl możesz dać epoksyd ale lepiej odwrotnie.


Kolego i ty prowadzisz mieszalnię? Świat zwariował. Poczytaj trochę o podkładach i ich zastosowaniu, na forum też jest troszkę o tym.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tube8lala
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 3
Wysłany: 18-03-2019, 11:33   Re: epoksyd

jarek1981 napisał/a:
4x4 napisał/a:
Na reaktywny nie daje się epoksydu, reaktywny na rdzę też średni pomysł, najlepszym rozwiązaniem byłoby dać epoksyd i baranka bitumicznego, podkład epoksydowy lepiej by zabezpieczył blachę skorodowaną , podkład wypełniający nie jest antykorozyjny .....na akryl możesz dać epoksyd ale lepiej odwrotnie.


Kolego i ty prowadzisz mieszalnię? Świat zwariował. Poczytaj trochę o podkładach i ich zastosowaniu, na forum też jest troszkę o tym.


Coś więcej możesz powiedzieć? Czy mój sposób jest zły?

I jeszcze jedno pytanie. Na sam koniec chcę dać coś ala baranek. Tylko z tym, że podobno baranek wchłania wilgoć. Co byście zaproponowali do zabezpieczenie podwozia przed kamieniami, najlepiej w formie gumy, żeby to było elastyczne ale żeby spełniało też funkcje antykorozyjną. Jakiś konkretny specyfik proszę :)

Ps. Ja znalazłem coś takiego.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6739849304
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne