lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Parkingowe przytarcie lakieru - naprawa przez ASO z OC spraw
Autor Wiadomość
Piotrekrot
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 2
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 03-01-2019, 20:08   Parkingowe przytarcie lakieru - naprawa przez ASO z OC spraw

Witam panowie,

Witam,

kilka dni przed nowym rokiem spotkała mnie niemiła sytuacja, w której moje Audi zostało przytarte na parkingu przez inny samochód. Szkoda jest realizowana z OC sprawcy (Allianz). Dzisiaj byłem na oględzinasz samochodu w ASO i specjalista od likwidacji szkód na oględzinach stwierdził, że w kosztorysie który wystawią do TU uwzględnią nowy oryginalny tylni zderzak gruntowany, który będzie malowany i niestety stwierdził, że bok auta będzie ponownie lakierowany żeby zlikwidować porysowany "rant" na połączeniu ze zderzakiem, które widać na zdjęciu. To były oględziny i od tego momentu czekamy na zaakceptowanie kosztorysu przez TU oraz na odpowiedzialność sprawcy. Po powrocie do domu zacząłem się zastanawiać czy jest sens malować ponownie cały bok (taka procedura ASO) czy może skorzystać aby z wymiany tylnego zderzaka z malowaniem w ASO, a to przytarcie zrobić w innym zakładzie lakierniczym, detailingowym, chociażby na swój koszt ale nie żeby malować ponownie cały bok tymbardziej, że auto 3 drzwiowe i przez takie male przytarcie malować tak dużą powierzchnie... Co o tym myślicie ? Lub jakieś propozycje ?


Pozdrawiam

zdjecia 2.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 128,7 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
altis
Użytkownik
Altis Odszkodowania


Wiek: 43
Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-01-2019, 14:11   

o taką pierdołe malować cały bok?
_________________
Dopłaty do odszkodowań OC/AC
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Piotrekrot
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 2
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 14-01-2019, 22:25   

Tak cały bok. Natomiast na dzień dzisiejszy jestem dogadamy z ASO, ze przy okazji demontażu zderzaka w celu założenia nowego, przepoleruja mi ten rant, bo zadrapanie wizualnie nie jest do podkładu i nie będą mi tego lakierować ponieważ nie chce x2 lakieru na elemencie. Ja napisze oświadczenie, ze się nie zgadzam, ASO wyślę faktury do TU tylko za czynności związane z wymiana zderzaka. Natomiast ja będę mógł wystawić do TU o odszkodowanie za ten boczny element, który nie będzie naprawiamy bezgotówkowo. Swoją droga polecam TU Allianz, bardzo sprawnie i szybko przebiega komunikacja i załatwianie fornalnosci z nimi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
W0jt3k
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 29 Cze 2020
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-07-2020, 09:54   

Może i pierdoła, ale dlaczego jej nie zrobić jeśli powstała nie z mojej winy. Masz szczęście, że mam sprawcę tego zdarzenia bo mi jak na parkingu pod supermarketem ubili całe tylne nadkole to nawet nie zostawili karteczki z numerem tylko uciekli! :/ Ostatnio też miałem nie miłą sytuację, ponieważ babka wjechała mi w tył i uwaliła zderzak i klapę od bagażnika. Oczywiście spisaliśmy oświadczenie zgłosiłem do TU, a gdy dostałem odszkodowanie to myślałem, ze to żart. Nigdy nie widziałem tak zaniżonego odszkodowania. Powiedziałem sobie, ze ni będę się z Nimi wykłócać zgłosiłem się do firmy odszkodowawczej TB Ekspert, która oferuje dopłaty do odszkodowania i wszystko załatwiłem - https://tbekspert.pl/odkup-odszkodowan/ . Dopłatę do odszkodowania dostałem szybko i bez żadnych problemów. Sprawę miałem zakończoną, a firma odszkodowawcza złożyła sprawę do sądu przeciwko ubezpieczycielowi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne