lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC...
Autor Wiadomość
Userrka
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2019
Posty: 5
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 06-01-2019, 13:49   Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC...

Witam serdecznie.

Moje autko uległo kolizji, został zarysowany
- zderzak (gruba rysa, również w powłoce plastiku zderzaka), czarne rysy - ślady na powłoce lakieru
- błotnik - lekkie uszkodzenie lakieru
- plastikowa osłona błotnika, przy zaczepach- odchylenie, luz miedzy błotnikiem
- plastikowa listwa na zderzaku.

Ubezpieczalnia powyższe szkody wyliczyła na nieco ponad 600zł
Byłam w ASO, gdzie wstępnie określono koszt na min. 2000zł.

Chciałabym oczywiście odwołać się od wyceny ubezpieczalni.
Z ich wyceny nie bardzo rozumiem jak chcą to naprawić za te pieniądze.
Proszę o informacje jak powinna fachowo odbyć się ta naprawa?
Czy skoro na zderzaku jest gruba rysa która jest tez pod lakierem w plastiku zderzaka to czy taki zderzak powinno się wymienić na nowy, powinien być jakoś zaszpachlowany (powłoka plastiku - szpachlować plastik?) czy jeżeli byłby tzw. "szpachlowany" to czy wtedy powinien być cały lakierowany czy może być jakoś punktowo?
Może ktoś z Państwa mógłby mi doradzić w tym co dobrze byłoby napisać w odwołaniu? Jak fachowo to nazwać?
Szczegóły samochodu, wycena poniżej:

Zestawienie kosztów naprawy pojazdu wygląda tak:
Wartość naprawy - 620 zł Robocizna blacharsko-mechaniczna - 67zł Robocizna lakiernicza - 260zł Materiał lakierniczy - 314 zł Części zamienne, materiały drobne, koszty dodatkowe - 57zł Wartość naprawy netto - 504zł

Szczegółowa wycena naprawy:


Podgląd wyceny:

Podgląd zniszczeń:
Podgląd-1
Podgląd-2
Podgląd-3
Podgląd-4
Podgląd-5
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 06-01-2019, 14:15   

Oddaj auto do warsztatu który sporządzi swój kosztorys naprawy i wyśle do TU. Wszystko poza czarną listwą na zderzaku jest do naprawy.
 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(y):
Userrka
Userrka
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2019
Posty: 5
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 06-01-2019, 20:33   

Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.

Odnośnie szpachlowania i malowania zderzaka to moim zdaniem naprawiany element zderzaka w ten sposób nigdy już nie będzie taki sam. Z jakiej racji mam być na tym stratna. Czy naprawdę książkowo powinno się w ten sposób to naprawić? W ASO, Pan kategorycznie powiedział, że zgodnie z sztuką powinno się dany element wymienić jeżeli chodzi o zderzak lub co najmniej poddać go lakierowaniu całkowitego.
"Czy jak ma Pani brudny sufit w kuchni, to zamalowuje Pani tylko plamy czy maluje cały?"
Liczę na dalsze podpowiedzi i chciałbym podkreślić, że chodzi mi o fachową naprawę i tym samym otrzymanie godziwej wypłaty z OC sprawcy.
Co do elementu błotnika, to tam jest stara rdzawka, zostało to też odpisane , potrącone w kalkulacji na prawie -200zł.
Bardzo proszę o podpowiedzi jak się tu odwołać, na co można by się powołać i jak te uszkodzenia określić fachowo. Może, Drodzy forumowicze znacie takie sposoby aby to opisać aby miało ręce i nogi. Ja sama biedna przeciwko ubezpieczalni :(
Sami wiecie jakie są ubezpieczalnie i ich wyceny.
Wolałabym chyba pieniądze...
Jest to wyjście też dać do ASO ale też słyszałam już takie historie, że potem ubezpieczalnia nie chce zapłacić ASO, a ASO nie chce oddać auta. Wolałabym sama dokonać naprawy ale oczywiście nie za 600zł. Jak nic więcej nie wywalczę to auto oddam mimo wszystko do ASO, jednak chciałbym spróbować.


Bardzo proszę,dajcie podpowiedz jak to ugryźć i jakie argumenty ująć w tym odwołaniu?
Na co wskazać argumentację i jak zrobić żeby liczyli wymianę zderzaka. W kalkulacji nie ma nic o naruszonym mocowaniu plastikowej osłony błotnika, którą widać na zdjęciach. Nie mocno ale jest, Jak nazwać te uszkodzenie i to opisać? Co jeszcze można za argumentować.
Stawka roboto-godziny jest też ponoć bardzo zaniżona.

Napiszę tak, nie sztuka zrobić to u przysłowiowego "Wieśka znajomego w garażu, od tak aby było[nie umniejszając takim warsztatom-sama czasem korzystam z takich usług]" bo tak można zrobić jak samemu coś się zepsuło, uszkodziło i się z tym godzimy ale tu sytuacja jest taka, że ktoś mi to zrobił, samochód po takim szpachlowaniu też traci wartość np. przy sprzedaży. Przed kolizją nie miałam szpachli na zderzaku dlaczego mam więc mieć po? Nie mówiąc już o lakierowaniu punktowym...
Chcę aby samochód wyglądał identycznie tak jak z przed kolizji lub chcę otrzymać odpowiednie pieniądze w ramach tego aby do takiego stanu doprowadzić lub mieć wynikłe minusy wynagrodzone odpowiednio.

Bardzo Was proszę, o dalsze porady.
Pozdrawiam serdecznie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-01-2019, 07:33   

z całym szacunkiem ale naprawa tego zderzaka odbywa się bez grama szpachli i zapomnij o jego wymianie z tytułu takiego uszkodzenia. Auto raczej nabierze na wartości po dokonaniu naprawy i dlatego masz potrącenie z tytułu korozji na błotniku i jest to zasadne. Jeśli nie chcesz naprawiać auta, a chcesz dodatkową kasę to możesz się odwołać i próbować podwyższyć koszt naprawy oraz prosić o ekwiwalent pieniężny z tytułu nie wykorzystania auta zastępczego na czas naprawy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
marcpol
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 12
Punkty: 1/1
Wysłany: 07-01-2019, 20:57   

Zderzak nie wymaga wymiany, a jedynie częściowego lakierowania. Potrącenie z uwagi na korozję błotnika jak najbardziej słuszne.

To stare auto, zderzak już był wcześniej lakierowany. Kup zaprawkę za 10 zł, wymyj dokładnie zderzak i wydaj 610 zł na coś innego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Userrka
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2019
Posty: 5
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 08-01-2019, 02:09   

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i chęć pomocy.
Co do odwołania to powiedzcie proszę jeszcze w tym odwołaniu muszę żądać jakiejś konkretnej sumy czy mogę np. wpisać min. 2000zł lub nie pisać w ogóle stawki, skoro pisałam na początku odwołania, że aso i inne warsztaty wyliczyli na min. 2000zł?



I jeszcze takie pytanie jak nazwać ta przypadłość co jest taki luz, odkształcenie między zderzakiem a tym czarnym co jakby osłona od koła?
Tutaj foto:
-> Zdjęcie:Podgląd-5
Musze to nazwać aby opisać w uzasadnieniu ale nie wiem jak fachowo opisać to uszkodzenie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-01-2019, 18:32   

Chcesz wyciągnąć hajs czy to naprawiać ? Jeżeli chcesz to zrobić to na bezgotówkowe . Odwołanie ci gówno da , jedziesz do ASO robisz u nich wycenę , następnie na papierze dają ci wycenę , a reszta to sprawy sądowe , sprawa trwa do roku bo cały czas się odwołują, aż do rozprawy , jeżeli wygrasz dostajesz zwrot kosztów sądowych i odsetki .

[ Dodano: 08-01-2019, 18:33 ]
A tak poza tym co to za samochód ? Jakiś Golf 4 czy passat B5 ?
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcpol
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 12
Punkty: 1/1
Wysłany: 08-01-2019, 22:47   

Nadkole odstaje ze względu na uszkodzone mocowanie zderzaka (ślizg). Na jednym ze zdjęć widać, że zderzak nie jest prawidłowo zamocowany. To bardzo tania część.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
takecare
Użytkownik
Odkup odszkodowań


Wiek: 60
Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-01-2019, 14:04   

najlepiej weź wycenę z wiarygodnego warsztatu i przedstaw ubezpieczalni
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
W0jt3k
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 29 Cze 2020
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-06-2020, 10:00   

Nie jestem przekonany czy odwołanie coś pomoże. Ubezpieczyciel zazwyczaj je olewa i nie ma zamiaru nic więcej Ci wypłacić niż tyle na ile opiewa kosztorys. Lepszą opcją byłoby zwrócenie się do firmy odszkodowawczej XPRIME, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań - https://www.xprime.pl/doc...ie-odszkodowan/ . Kilka razy korzystałem z takiej opcji i wiem, że jest to sposób na szybką i bez problemową gotówkę. Nie wolno pozwolić żeby ubezpieczyciele myśleli, że mogą Nas okradać na każdym kroku. Cały czas tylko podnoszą kwotę za ubezpieczenie, ale jak przychodzi chwila odszkodowania to wtedy już tak kolorowo nie jest.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PandoraFaraday
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 4
Wysłany: 01-12-2021, 08:58   

To stare auto, zderzak już był wcześniej lakierowany. Kup zaprawkę za 10 zł, wymyj dokładnie zderzak i wydaj 610 zł na coś innego.


——————————————————————————————————
cappotto teddy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
YalePrice
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2022
Posty: 3
Wysłany: 11-05-2022, 04:27   

Napiszę tak, nie sztuka zrobić to u przysłowiowego "Wieśka znajomego w garażu, od tak aby było[nie umniejszając takim warsztatom-sama czasem korzystam z takich usług]" bo tak można zrobić jak samemu coś się zepsuło, uszkodziło i się z tym godzimy ale tu sytuacja jest taka, że ktoś mi to zrobił, samochód po takim szpachlowaniu też traci wartość np. przy sprzedaży. Przed kolizją nie miałam szpachli na zderzaku dlaczego mam więc mieć po? Nie mówiąc już o lakierowaniu punktowym...
Chcę aby samochód wyglądał identycznie tak jak z przed kolizji lub chcę otrzymać odpowiednie pieniądze w ramach tego aby do takiego stanu doprowadzić lub mieć wynikłe minusy wynagrodzone odpowiednio.



_________________

fjallraven raven 28
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Pawel Dob
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2022
Posty: 1
Wysłany: 02-09-2022, 13:56   

Moi drodzy :)

Mam wyzwanie ze znalezieniem dobrego fachowca, lakiernika do pomalowania mazdy w kolorze Soul Red 41 V. Mam uszkodzony przód samochodu- pas, chłodnicę, reflektory, maskę, radar.
Polećcie proszę sprawdzonego szpeca w okolicy Warszawy lub w Warszawie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne