lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Promiennik podczerwieni DRESTER jak go uzywac?
Autor Wiadomość
adam1974
Użytkownik


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 11
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 08-12-2018, 10:32   Promiennik podczerwieni DRESTER jak go uzywac?

Witam.Nabylem doslownie za grosze promiennik podczerwieni Drester.Jeden panel ma 300-250-300W,drugi 500-250-500W. Czy ktos mi powie w jakiej odleglosci mam go ustawic od polakierowanego elementu? Jaka jest optymalna temperatura lakierowanego elementu a jaka maksymalna.Przez ile minut mam promiennikiem podgrzewac?Pewnie w karcie lakieru,szpachli sa podane temperatury ale ogolnie sa jaies zasady usrednione.Nie zajmuje sie profesionalnie lakierowaniem,jedynie co to przy swoim aucie ewentualnie kolegow cos poprawiam stad i wiedza na temat promiennikow mala.

20181208_100355.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 114,68 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 09-12-2018, 09:39   

temperatura lakierowania to 20 stC, temp suszenia to przeważnie 60stC, natomiast obecnie na rynku jest dużo lakierów co utwardza się w temp niższej, najlepiej patrz karta techniczna produktu, w karcie tez masz czasy utwardzania pod promiennikiem fal krótkich czy tam średnich
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam1974
Użytkownik


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 11
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 12-12-2018, 20:13   

Co mialem do lakierowania to zrobione.W garazu niezbyt cieplo ok15 C po zalaczeniu odciagow temp spadla ale jakos pomalowane.Promiennik ustawilem na 50C z tym ze po wylaczeniu jeszcze troche temperatura elementu sie podnosila po czym spadala do ok 45C.Nie wiem czy to promiennik fal krotkich,czy srednich ale lakier moim zdaniem wysechl.Mysle ze nie raz jeszcze sie promiennik przyda ale juz w zimne dni nikt mnie na prace lakiernicze nie namowi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne